Jump to content

Спирачките на новата ми Q5-ца скърцат.


kimbi

Recommended Posts

Медната смазка е задължителна при монтаж на накладки. Маже се металната страна на накладките, там където са в контакт с хидравличните цилиндърчета.Така се уплътнява този луфт за който говорите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 2 месеца си купихме от магазина Q5 (ново)- след 500-600 км. предните спирачки започнаха да скърцат като спирам. Много неприятно силно скърцане и това от време на време. Скърцането се получава малко преди автомобила да спре или ако си задържа леко педала на спирачката с около 2-5 км/ч. Отидох в сервиза (гаранционно) и ми смениха накладките (предни), като ми обясниха че това се случвало при някои серии на Q5, защото накладките били много твърди. До тук добре ама след "нови" 500-600 км. спирачките отново започнаха да скърцат по същия начин. Пак сервиза (там недоумение) и решиха да ми сменят дисковете и накладките (предни) ............. След нови 300 км. отново скърцане и то много неприятно... На свтетофар, пред магазин, на паркинга УЖАС. Да Уточня че автомобила е вече на 5000 км. (със скрцащите спирачки сме си я карали) ПОМОЩ :lol: При последната смяна ми обясниха че вече нищо не могат да направят ако започнат отново да скърцат. Вече щели да извикат специалисти от Германия... Аз имам още 2 автомобила които съм купил нови - А3 и Пежо 307 - при тях няма и звук от спирачките. Моля ако някой има Q5 или идея от къде идва скърцането да го сподели... БЛАГОДАРЯ

Здравей колега преди седмица AUDI си изтеглиха накладките от пазара за Q5,A4,A5 сега са с нов номер а сигурно и с друго качество.Не знам какво стана с твой те но може да пробваш с новите,явно е имало проблем със старата смес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм аз... Q5 не ми е скърцала от известно време :D:zustimm: но един голям майстор ми даде едно логично обяснение: В самия спирачен апарат има много малък луфт между накладката и леглото и....

Е нали има едни пластини на гърба на накладката които трябва да непозволяват трептене....

е какво, аз като си купих нови дискове и накладки, и като минах 600 км извънградско без да ги мъча, като ги карах супер предпазливо, а те пак се разкскърцаха....

пък то може да се минат и 1000 км извънградско без да се натисне нито веднъж спирачката...

И при мен така....докато са студени не скърцат,като позагреят почват и то при леко натискане на педала....

Медната смазка е задължителна при монтаж на накладки. Маже се металната страна на накладките, там където са в контакт с хидравличните цилиндърчета.Така се уплътнява този луфт за който говорите :zustimm:

Е за такава смазка за пръв път чувам.....що не я продават с накладките...като си купиш маншон за карето ти дават грес...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега преди седмица AUDI си изтеглиха накладките от пазара за Q5,A4,A5 сега са с нов номер а сигурно и с друго качество.Не знам какво стана с твой те но може да пробваш с новите,явно е имало проблем със старата смес.

Ееее най-накрая.... :zustimm: :zustimm: То автомобила спря да ми скърца... ама не се знае до кога. Благодаря за информацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...