Jump to content

С4 2,5 тди куатро силни вибрации в купето


chivas

Recommended Posts

Здравейте колеги, ще съм благодарен за евентуалните съвети от ваша страна, става дума за доста силни вибрации при спускане на скорост.

В купето се усещат доста осезаемо вибрации , които се губят при изключване от скорост и движение по инерция, а понякога се чува и звънлив металически звук, също при спускане без газ на първа предавка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако звука е най-силен при натоварване, и се променя при отпускане на газта, усилва се със скоростта на движение значи 99% висящ лагер на кардана. За да го оправиш разрови форума, но лагера който ти трябва е от Омега 2.5ТДС. За Ауди се предлага комплект с кардана :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

които се губят при изключване от скорост и движение по инерция

netizen - Ти това как го разбираш? Натоварване на кардана, и задвижването на колата имаме винаги когато колата е на скорост и сме пуснали съединителя. :respekt:

ПП - Като се замисля може и да е каре на кардана(щом е вибрация). То 100% е там, или в диференциала но въпроса е кое? Понеже преди два дни бракувах диференциал, там звука се менеше само от скоростта независимо от натоварването/разтоварването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато задното каре на кардана е повредено , има вибрации на свободна скорост.Мисля, че ако е предно каре ще е гореописаното.Качи я на подемник и я огледай и ослушай, когато се въртят колелетата.Погледни какви маншони има на каретата на кардана и пиши.Провери има ли луфтове на задното окачване,там С4 има много втулки и доколкото съм чел,ако има разбити втулки,също има силни вибрации.Звънливият металически звук ме кара да си мисля, че проблема може да е каре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като че ли усетих вибрации също и при натискане на спирачка при спускане надолу, интересното е че като покарам повече тогава се усеща по осезаемо, утре ще оставя колата в сервиз да проверят какво може да е и ще пиша пак , благодаря за мненията, мисля че ще са ми от полза, но само не знам какво да предприема после, предполагам че какъвто и да е проблема разрешението му ще е доста солено !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако звука е най-силен при натоварване, и се променя при отпускане на газта, усилва се със скоростта на движение значи 99% висящ лагер на кардана. За да го оправиш разрови форума, но лагера който ти трябва е от Омега 2.5ТДС. За Ауди се предлага комплект с кардана :steinigung:

Тия майстори в сервиза където ходя също се съмняват за висящия лагер, наистина ли става от Опел Омега и коя година модел?

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия майстори в сервиза където ходя също се съмняват за висящия лагер, наистина ли става от Опел Омега и коя година модел?

Поздрави !

Става и от BMW 525 TDS 95г,ние скоро го сменяхме на бащата на 200-цата- трябва да кажеш на майсторите си да внимават като разединяват двете половини на кардана,за да не го дебалансират.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=87010&st=0&p=1323987&hl=+висящ%20+лагер&fromsearch=1entry1323987

Редактирано от dimibike
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде във форума съм чел, че кардана бил балансиран по отделно. И от там следва че не може да се де балансира от презацепване. :hilezh:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=87010

Лека работа днес :lol:

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия майстори в сервиза където ходя също се съмняват за висящия лагер,

Разклатете силно кардана във всички посоки и ако няма звънлив металически звук ,потърсете и на друго място проблема,защото лагера е в нещо като гума.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте , днес са сменили лагера с такъв от БМВ , за съжаление нямах възможност да видя за какво става въпрос тъй като работя до късно, но си взех колата,малко съм я карал, но ми се струва нормално и засега не усетих предишните вибрации, дано всичко е о.к , благодаря на всички за помоща и съветите, които послужиха и на монтьорите в сервиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...