Jump to content

Не работи стрелката за нивото на горивото!!!


dinez

Recommended Posts

Здравейте, някой имал ли е проблем със стрелката, която показва нивото на бензин в резервоара на Ауди А4 1.8 125 к.с. 2000 год?

Ще бъда благодарен, ако ме насочите към причината или сервиз, в който се занимават с подобни неща.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не зная какъв е твоя проблем.... защо не споделиш, но зная моята стрелка какви номера върти :lol:

Колите ни са същите с изключение на това, че твоята е по-млада ;) При мен стрелката си отчита всичко както трябва да си е, но като тръгна горивото започва да намалява не естествено бързо :D с две думи колкото по-бързо карам толкова повече ми спада нивото, ще си кажеш "нищо чудно, проста логика" , но аз я карам на метан ;) , а и на бензин да я карам чак такъв смок не е :stupid: . Веднъж така като карах със 140-150 км/ч по магистралата и по едно време това чудо изписка и какво да видя, няма бензин.... а резорвоара беше на 1/3 когато тръгнах, а сега стрелката се е забила почти на нулата. Доста се стреснах, защото самата количка я бях взел скоро и веднага спрях на първата бензиностанция, заредих но стрелката почти не помръдна. В последствие установих че като постои малко на място нивото според стрелката се покачва и си отчита правилно, но като тръгна се започва спада, като карам с 90-100 спада малко, но мина ли над 160 гледай какво става, пред очите ти се източва все едно резервоара е пробит :f_ck_you:

Редактирано от Атанасов А4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Провери поплавъка да не паднал или да се пробил и да е пълен с гориво.

2.Провери дали има напрежение на буксата за нивомера.

3. Може да има нещо в таблото или самия прибор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не зная какъв е твоя проблем.... защо не споделиш, но зная моята стрелка какви номера върти :hilezh:

Колите ни са същите с изключение на това, че твоята е по-млада ;) При мен стрелката си отчита всичко както трябва да си е, но като тръгна горивото започва да намалява не естествено бързо :D с две думи колкото по-бързо карам толкова повече ми спада нивото, ще си кажеш "нищо чудно, проста логика" , но аз я карам на метан ;) , а и на бензин да я карам чак такъв смок не е :lol: . Веднъж така като карах със 140-150 км/ч по магистралата и по едно време това чудо изписка и какво да видя, няма бензин.... а резорвоара беше на 1/3 когато тръгнах, а сега стрелката се е забила почти на нулата. Доста се стреснах, защото самата количка я бях взел скоро и веднага спрях на първата бензиностанция, заредих но стрелката почти не помръдна. В последствие установих че като постои малко на място нивото според стрелката се покачва и си отчита правилно, но като тръгна се започва спада, като карам с 90-100 спада малко, но мина ли над 160 гледай какво става, пред очите ти се източва все едно резервоара е пробит :lol:

Здравей,

Благодаря за споделения опит. При мен стрелката на горивото не пада под половината. С други думи

ако горивото е под половината в резервоара стрелката седи по средата и при 20 и при 5 литра.

1.Провери поплавъка да не паднал или да се пробил и да е пълен с гориво.

2.Провери дали има напрежение на буксата за нивомера.

3. Може да има нещо в таблото или самия прибор.

Благодаря и на теб. Ще погледна нещата, за които си писал, но като се има предвид естеството на

проблема примен по-скоро е проблем на прибора или таблото. Или поплавъка да засяда до половината

по някакъв начин. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се беше случило стрелката да не ми отчита грам ей така от нищото отказа не ще да отчита дори и на бордовия изписваше че имам гориво за 0 км при положение че на Ваг-Ком изписва че има 14 литра ...

Отворих отзад при помпата дето е металния капак откачих и почистих буксичките закачих ги и тръгна ... до ден днешен да чукна на дърво не съм имал проблем ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

и аз имам същия проблем , само ми показва че бензина ми е едва ли не под нулата, и само ми свети лампата за бензина , от страх да не ми изгори помпата сипвам бензин всеки ден , мислех си че ми е пробит резервоара и се чудя какво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с дизел. Имах такъв проблем. Отворих капака, който се намира в багажника, изкарах поплавъка и зачистих потенциометъра, но той беше много износен и така и не се оправи проблема по този начин. Тъй като само потенциометър не се продава, купих нов поплавък за 218 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не зная какъв е твоя проблем.... защо не споделиш, но зная моята стрелка какви номера върти :)

Колите ни са същите с изключение на това, че твоята е по-млада ;) При мен стрелката си отчита всичко както трябва да си е, но като тръгна горивото започва да намалява не естествено бързо :D с две думи колкото по-бързо карам толкова повече ми спада нивото, ще си кажеш "нищо чудно, проста логика" , но аз я карам на метан ;) , а и на бензин да я карам чак такъв смок не е :) . Веднъж така като карах със 140-150 км/ч по магистралата и по едно време това чудо изписка и какво да видя, няма бензин.... а резорвоара беше на 1/3 когато тръгнах, а сега стрелката се е забила почти на нулата. Доста се стреснах, защото самата количка я бях взел скоро и веднага спрях на първата бензиностанция, заредих но стрелката почти не помръдна. В последствие установих че като постои малко на място нивото според стрелката се покачва и си отчита правилно, но като тръгна се започва спада, като карам с 90-100 спада малко, но мина ли над 160 гледай какво става, пред очите ти се източва все едно резервоара е пробит :rolleyes:

И аз имам същия проблем докато карам по-бързо( доколкото е възможно) с моя едно и шест и стрелката започва да слиза все едно карам v12 в града. След като спра на едно място и изгася се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам същия проблем , само ми показва че бензина ми е едва ли не под нулата, и само ми свети лампата за бензина , от страх да не ми изгори помпата сипвам бензин всеки ден , мислех си че ми е пробит резервоара и се чудя какво да правя

Зареди до горе. Буквално до горе, за да може да се калиброва. След това се оправя. Поне при мен така се оправи.

Имах дизел поне половин резервоар, но една сутрин ми изписка, че резервоара е празен. На първата бензиностанция сложих 7-8 литра. Стрелката мръдна малко. След обяд заредих до горе на ОМВ. Сложих не повече от 30-32 литра дизел (при 70 литров резервоар) и постепенно се нормализира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И показанията на борда ли падат заедно със стрелката?

Дам, само да уточним че борда /ако може да го наречем така :steinigung: / е '96-та и не отчита за колко километра остава гориво, само като мине под някакъв минимум и изкоква бензиновата колонка. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен - отново 96 год, борд компютърът си ми показва колко км. остават да се приминат с наличното гориво в резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех пущината, наистина отчита там някакви си оставящи километри, аз съм го оставил на моментният разход :lol:

Сега ако ми кажеш и как да си сверя електронният часовник на ФИС-а /не този със стрелките :lol: / стигане няма да имаш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги,това ми е първия пост в този форум казвали са ми че доста хора намират решение на проблемите си по колите в тези форуми,та обръщам се към вас с въпрос.От няколко дни стрелката за горивото ми отчита грешно(седи на първата бяла стрелка и не мърда от там,освен като изгася колата) а реално в колата имаше около 1-2 литра(по мои изчисления).Та според вас какъв е проблема?Става въпрос за А4 2.5ТДИ Куатро,седан,ръчни скорости 2000 година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...