Jump to content

Как се сваля кора на врата на Ауди Купе


Recommended Posts

Жилото на ел.стъклата ми се скъса преди няколко дни, но все не ми оставяше време да го погледна. И така днес реших да го оправям и трябваше да знам какъв диаметър и колко дълго жило да купя.

Ето началото:

post-2602-1145641496_thumb.jpg

Трябва ви отверка и шестостенен ключ №4

С отверка се отвива винта показан на снимката:

post-2602-1145641657_thumb.jpg

След това с шестостенния ключ №4 се отвиват трите болта. Болтовете не падат, а си остават вътре.

post-2602-1145641666_thumb.jpg

Сваля дръжката и се отвиват двата винта които държат металните планки::

post-2602-1145641673_thumb.jpg

Откачва се буксите на управляващия панел:

post-2602-1145641679_thumb.jpg

И кората се хваща и се приплъзва на горе докато излезе от щипките. Ето и крайния резултат:

post-2602-1145641686_thumb.jpg

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметъра на жилото за ел. стъклата е Ф1.7 и дължината малко по-малко от 4 метра. Отидох в Бриколаж, но понеже не намерих ф1.7, купих ф2 с дължина 4 метра. След това стругарите от фирмата ми направиха четири барабанчета за краищата. Разглобих машинката за вдигане и извадих старите жила. По тях отрязах новото, като ги оставих с малко по-дълги. След това понеже, не ми се махаха броните, сложих първо барабанчета в единия край с помоща на едно приспособление което смачква буренцата. Първо закачих късото жило и след промушването проз бронята и т.н. щипнах и второто негово барабанче, като преди това видях къде точно да го отрежа. Закачих бурето, сгобих машинката, вдигнах стъклото, отворих машинката, закачих и второто жило и я затворих. След това машинката се слага на мястото посредством трите гайки. Прокарах и второто жило през бронята, макаричките и т.н. щипнах му бурето на определеното място и го закачих. След това трябва да се настрои края от към пантите къде точно да притисне жилото. От там се регулира самато стъкло да затвяря и двата края едновременно. Закачаш жилото за отваряне на вратата и сглобяваш кората по обратния начин. Снимки не правих, защото ръцете ми бяха целите в грес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега доста одавна си търся точно инфо как става това при Купето.Повечето теми са за В4 и за В3 :bia:

Редактирано от DJ_Joko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги който има проблем с пласмасовите водачи (и дори с жилата) да се обади на този телефон и да попита. GSM: 0889 419 237 момчетата са точни и ще ви кажат дали имат или ще почакате да ви направят. Те са по-здрави от оригиналните но са по грозни на външен вид (ма има ли значение така или иначе никой няма да ги види под кората) и вършат същата работа че са и къде къде по здрави. Цената беше мисля само за 1бр. различна иначе за повече от един бр. (не комплект) е 25лв. поне толкова беше. Аз си купих 4бр. и забравих за проблема с прозорците. А ако сте малко технически грамотни няма да е проблем да си ги смените сами не е толкова сложно. За около час и половина бях готов с двете врати, малко грес на релсата и направо заспаха. Та това е моя съвет. Те се намират в София адреса е: 1619 София бул. "Цар Борис III" 298 (кв. Княжево) обадете се разберете се може и по куриер да ги получите момчето каза че струвало 4лв. мисля. Дано да съм ви бил от полза! За жила също правят обади се и се и се разбери питай ги те ще ти обяснят!

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...