Jump to content

Въпрос за фаровете на А3 преди фейслифт


Иван Баев

Recommended Posts

Колеги я някой да ме светне по въпроса с 2 изречения. Гледам тука един колега във форума продава като моите фарове с допълнителните мигачи преди фейслифта ама не успях да си обясня едно от изреченията му, а и той не пожела да ми отговори. "нови фарове с мигачи Hella - двусекционни, с функция мъгла. " Е тва с функция мъгла не го схванах. Обяснете ако обичате. Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да неби като на голф 4 и на а6 с4 да има фарове за мъгла в тях. напълно е възможно. Мен лично много ми харесват такива коли който имат фарове за мъгла интегрирани в нормалния фар, а не отдолу на бронята. така тези фарове могат да се ползват като дневни светлини през деня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би има в предвид, че са с халогени (т.е. фарове за мъгла)!

да неби като на голф 4 и на а6 с4 да има фарове за мъгла в тях. напълно е възможно. Мен лично много ми харесват такива коли който имат фарове за мъгла интегрирани в нормалния фар, а не отдолу на бронята. така тези фарове могат да се ползват като дневни светлини през деня.

Ами погледнете ги колеги и сами преценете дали някое от вашите твърдения отговарят на истината. Ето я обявата: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=109163&st=0&p=1652998&fromsearch=1entry1652998

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш на копчето в купето фарове за мъгла то те са на H4 крушката на фара (където са и дългите), а H7 са ти късите.. Така са на моята А3 със същите фарове т.е. имам фарове за мъгла в самия фар, а не долу на бронята. Надявам се, че ме разбра, въпреки, че го обясних малко тъпо.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш на копчето в купето фарове за мъгла то те са на H4 крушката на фара (където са и дългите), а H7 са ти късите.. Така са на моята А3 със същите фарове т.е. имам фарове за мъгла в самия фар, а не долу на бронята. Надявам се, че ме разбра, въпреки, че го обясних малко тъпо.. :D

Колега аз май нямам такова копче или съм доста кьорав за да не го видя щото обще взето има 4-5 копчета по цялото ми табло + врътката дето е за включване на фаровете. При тебе къде се намира това копче?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато дръпнеш копчето за пускане на фаровете към теб тогава се включват тези фарове за мъгла, гокато го дръпнеш 2 пъти към теб се пуска задния фар за мъгла, иначе фаровете са с такива халогени, т.е. имат вграден фар за мъгла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато дръпнеш копчето за пускане на фаровете към теб тогава се включват тези фарове за мъгла, гокато го дръпнеш 2 пъти към теб се пуска задния фар за мъгла, иначе фаровете са с такива халогени, т.е. имат вграден фар за мъгла

Хмммм смятай. А аз си мислех че като дръпна копчето за фаровете само задните допълнителни светлини за мъгла се включват, а то имало 2 положения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че фаровите са същите като моите с фарове за мъгла(халогени), но както казаха колегите за да ползваш тази функция, може да се наложи и да смениш ключа на фаровете!

PS: Всички копчета за фаровете имат функция за халогени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мисля, че фаровите са същите като моите с фарове за мъгла(халогени), но както казаха колегите за да ползваш тази функция, може да се наложи и да смениш ключа на фаровете!

PS: Всички копчета за фаровете имат функция за халогени!

А предполагам че тая допълнителна светлина за мъгла идва от крушката на късите понеже така е логично. Аз там имам само една крушка. Тая светлина за мъгла във същата крушка ли е или трябва да има още една допълнителна крушка в този рефлектор?

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега има отделна крушка. Мисля, че късите бяха H7, а дългите и фаровете за мълга H4, ако греша някой да ме поправи :rolleyes:

Редактирано от MrLover
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Колега късите са H7, а за дългите не съм сигурен защото не съм ги проверявал. Относно втората крушка аз я нямам във рефлектора. Явно определено нямам тая функция за мъгла. Проверих както колегата е писал за издърпването на врътката за фаровете, но вместо 2 имам само едно положение. Явно там също не е заложено като функция. Ето все пак снимка на врътката да я погледнете. http://prikachi.com/images.php?images/720/4550720g.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Колега късите са H7, а за дългите не съм сигурен защото не съм ги проверявал. Относно втората крушка аз я нямам във рефлектора. Явно определено нямам тая функция за мъгла. Проверих както колегата е писал за издърпването на врътката за фаровете, но вместо 2 имам само едно положение. Явно там също не е заложено като функция. Ето все пак снимка на врътката да я погледнете. http://prikachi.com/images.php?images/720/4550720g.jpg

Точно както го е описал колегата в поста преди мен е ... Моите също са така - на късите Н7, а на дълги и фарове за мъгла предни Н4. Различен е цокъла на крушката,което може да ти създаде леко неудобство ако решиш от Н1 да минаваш към Н4, както и тряба да имаш впредвид,че най-вероятно ще трябва да смениш и врътката за включване на фаровете....

П.П. не се вижда снимката, но ако не ме лъже паметта на първото издърпване включва усилен габарит, а на второто фарове за мъгла

Редактирано от foxy-the infant prodigy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...