Jump to content

ел.блок,дюза,дебитомер и ecu


kraskko

Recommended Posts

здравейте пичове,карам ауди 80 б4 1.9 тди 93г.карам колата от 5месеца,прави ми впечетление,че не върви като другите тди-та,а малко по-тромаво.по колата всичко работи,турбото е ок.след консултация с майстори се оказа,че ел.блока на гнп-то е за почисвтване.ообаче излишното гориво е вертикално при моята помпа и почисвтането е почти невъзмжно.въпреки това опитах да почистя ел.блока(при майстор)но нещата се влошиха,а именно,колата взе да върви много добре даже направо литна :hilezh: ноооооооо,педала на газта започна да забива и няма оправия,като я настъпя на 2ра ск. до 3500об. набира перфектно но като превключа на 3та. педала не реагира,трябва да паднат об. до 1000 и пак сработва.

майстора ме посъветва да си купя:

1.ел.блок(излишното гориво да е хоризонтално. от голф3,ауди б4 след 93г.)

2.дебитомер(pierbug)

3.умна дюза(от г3,ауди б4 след 93г.)

4.педал за газта(-/-/-/-/ след 93г.)

5.ecu което да ги управлява.

интересувам се някой правил ли е подобна интервенция и има ли смисъл?все пак колата е старичка,но пък си ме кефи :dance:

Редактирано от kraskko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е само умна дюза, ами и останалите, понеже имат разлика тези преди и след 94та. Поради тази причина май и главата трябва да се сменя.

Нещо цялото упражнение не ми се струва особено рентабилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта е от тоя стария модел.Струва ми се че майстора не си е свършил работата както трябва.Цялата интервенция еку -та и тнт според мен са излишни,или се цели нещо друго.Ако има кой да ти оправи помпата или я смениш с такава като твойта но работеща,ще минеш по тънко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успоредно с това мислиш да я засилваш колата, ама то ако се сменят всички тези неща, незнам дали да не го направиш с такива от АФН, и без това ще има пипане по инсталацията :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента карам с друга работеща електроника,но и с нея колата не върви(върви като преди да почистя блока)сигурно и този блок е за чистене,той също е 20годишен. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А друга ,като твоята карал ли си ,за да казваш че не върви.Аз съм пред същата дилема :hilezh:.Карах по нова с чип и една по стара без чип,една вървеше прилично,другата по зле от моята.Или ти тежи крачето и сакаш повече :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

карал съм на Брат ми,абсолютно същото ауди,неговото е по-зле,но е с ктализатор и още не го е свалил.със моя ел.блок след почистването колата вървеше като побесняла,няммаше нищо общо с преди чистенето.като я настъпя си те лепваше за седалката как си трябва,на прав участък от 2-3км правеше 180 без проблем.а сега само бучи и със зор минава 150,на същия път.

ха,за крачето не е много тежко,но преди да започна да ходя по майстори,един пич с ауди б3 1.8 на газ ме разцепи :hilezh: направо ме съсипа срам не срам признавам си :redface:

карал съм 3 коли на газ и знам как върви кола на газ,при 120км.ч.опитах да го го резна нали съм с тди,и си останах само с опита.от тогава нямам мира.

п.п аудито на пичагата е карборатор и мисля,че е 90к.с.

Редактирано от kraskko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някой от Монтана,Гледам че си от там, да я види тая кола,Аз като се стресна на газта и ги набирам 180 както викаш :gruebel:.

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега обърни се към Дани94 от монтана да ти оправи помпата, че хубаво сте я разбазикали.

колега точно Дани94 я ремонтира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...