Jump to content

Демонтаж на стартер (на B7) с DPF


D.Stoykov

Recommended Posts

Искам да сваля стартера за профилактика, защото ми прави проблеми понякога и трудно завърта при загрят двигател, но се оказа невъзможно да развия горният от двата болта, защото не на много неудобно място и филтъра за твърди частици пречи ужасно. Правих опити с какви ли не ключове и камъни, но няма никакъв ход за да го развия. Моля за помощ! Има ли някой който е демонтирал стартер на А4 (Б7) 2007 с DPF?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече втора седмица няма нито едно мнение, което ме кара да си мисля, че явно никой не е свалял стартер :) Това пък ми подсказва, че щом никой не е свалял стартер е възможно да нямат проблеми и да потърся причината за бавно завъртане другаде?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да, свалих DPF и тогава. Тъкмо почистих DPF-а с препарат. Не съм я сглобил още за да споделя мнение

Sent from iPhone

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезателно :). Всъщност горният болт може да се развие и без да се сваля DPF филтъра, отгоре, но трябва да са свалени въздушният филтър, EGR тръбите и турбото.... Преценявате сами кое е по малко трудоемко :)



Sent from iPhone

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега извинявай ,че се намесвам но стартера може да се свали без да сваляш нищо с няколко одължения на гидория само ,че от тънките бъркаш чак нат скоростната кутия и се развива горния болт.от личен опит .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закъсня! Възможно е да стане, но достъпа е много труден. Вече го свалих, а DPF и без това свалях за почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а какво се оказа стартера?Аз имах абсолютно същия проблем на А6 4F 2.0TDI, първо смених четкодържател и втулки,оправи се за седмица и пак започна да затяга при топъл мотор,след това смених и ротора,месец и половина ОК и точно преди да я продам пак започна леко да затяга...Иначе пробвах с нов акумулатор същото,проверих всички силови връзки включително и масата и нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами превантивно смених шестограма който беше почти износен,а най вече свалихме картера защото има едно неритмично почукване на ниски обороти,оказа се хлабави болтове на зъбното колело на помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен трудно и бавно върти стартера при загрят двигател. Смених акумулатора и пак същото. Реших да сваля стартера за профилактика. Сега го направих, но още не съм сглобил колата за да го пробвам. Преди година и повече имах проблем със маслената помпа и на два пъти се заобля въпросният шестограм. Първият път се прибрах на бавен ход от около 20 км. Тогава прецаках турбината и я смених с нова. Излезе солено, но вторият път вече смених помпата с новият модел, който вече не прави този проблем. Сега свалих глава за гарнитура и въпреки, че мотора си мъркаше и работеше чудесно видях, че лагерите на разпр. вал са износени, като вала върви прекалено стегнато. Та подозирам, че това е следствие от прибирането ми без налягане на масло преди година, а също, че това е причината при загрят двигател стартера да върти трудно, защото вала е стегнат и затяга при разширение. Въпреки това смених четки и направих профилактика на стартера, но сега слагам нови лагери на разпр. вал, вложки на клапани, ремонтни комплекти на дюзи и всичко което се сменя по главата. Надявам се в края на седмицата да я сглобя и да видя какво се е получило. Но ще е трудно да кажа проблема от стартера ли е бил или комплексен от всички несгоди :).

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагерите на разпределителния вал ги смених и аз но всичко си беше по старо му.Центровка на валовете ми правиха и пак същото...5 пъти го свалях стартера...добре че мойто Ауди нямаше ДПФ и свалянето беше лесно :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) но по добре е, че си го продал

Sent from iPhone

Трудно и бавно въртеше, или върти но не пали?

Sent from iPhone

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во то завъртане  затяга и след това отпуска и пали,това само когато е топъл мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каза, че си сменял лагери на разпр. вал. Видя ли как се върти вала с новите лагери или в сервиза го сглобиха набързо ;). След проблемите с маслената помпа .... много последствия се показват по късно. Когато сложих нови оригинални лагери на вала - той затегна и не може да се върти, което е следствие на термична деформация на захващащите го пети. Занесох ги с главата и вала за измерване и се оказа, че имат деформация една десета, за щастие са се свили и се шлайфат, а ако бяха се отпуснали трябва да се напластяват и е по трудно. Днес трябва да са го направили и ако са готови – утре сглобявам. Затова се бавя с ремонта. Много майстори не обръщат внимание на това, как се върти вала или слагат старите лагери, а той тях ги е износил и си пасва :). Виждал съм току що сглобен мотор и като тръгнеш да му сменяш ремък - не може да се завърти на ръка шайбата, което значи че са стегнати лагерите. При силен акумулатор - пали и върви, но ги трие с усилие, нямат добро смазване, защото няма място за маслен филм и не на последно място - загряват до ненормални температури. Ето защо при топъл двигател - трудно се завърта за старт. Моите стари лагери освен че се бяха износили и някой от тях надрани, но и бяха станали с червен цвят със син оттенък :) Още една догатка за термично изкривяване на тунела на вала е неравномерното износване на лагерите. Три от тях са износени и надрани, а останалите два бяха супер - бих ги сложил отново същите ако бяха всички така!

Аз мисля, че при теб проблема е бил 99 % такъв. Аз също сменях акумулатор без да има нужда, сега и всичко в стартера смених, въпреки че видно изглеждаха добре и четките и всичко, но за да оправдая трудното му сваляне ;) и си мисля, че основният проблем е в стегнатите лагери и всичко това е от лошо смазване и загряване. Казвам загряване, защото по уред на табло никога не ми е мръдвал от 90 градуса, но самият вал и лагери загряват много от триенето и прегряват. Надявам се след всичко това, което направих – проблемите да са решени …..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с стартера го имам още преди да ми сменят лагерите на разпр. вал,след това смениха лагерите в сервиз,но определено след последния рециклаж на стартера  изкара доста време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най накрая приключих ремонта, който бях започнал преди повече от 15 дни :(. Понеже темата, която направих е за стартера - ще изкажа мнение само за него тук, а за останалите неща в другата тема. Нямах много възможност да карам продължително, но първите ми впечатления са, че сега върти като замаян и много леко и мазно запалва двигателя независимо дали е студен или топъл. Надявам се така да бъде и за напред :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смъкнах моя стартер без да пипам нещо друго, но е голям зор няма почти никакво място за да си пъхаш ръцете, понеже гарнитурата на тандем помпата беше заминала и стартера беше целия в нафтичка. Вътре в стартере всичко беше много зле четки, ротор и т.н. Взех 2ра ръка но преди да го сложа проверих стартера в какво състояние е и беше в доста добро състояние и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A горният болт как го разви? Както казва колегата над скоростната кутия ли? Аз съм със автоматична кутия и DPF филтър и ми се струва почти невъзможно да се бръкне от там...., но въпреки това явно има начин?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...