Jump to content

Проблеми с газта.


Recommended Posts

:shock: Бях си казал проблема по грешка в главния форум. Но тук ще направя някои добавки съвсем пресни от вчера. Накратко: След 70 километрово шофиране по магистралата Шумен - Варна със нормална скорост не повече от 150 се получи едно придърпване на газ като във Града на 2 - 3 скорост направо започна да подскача след като включих на бензин нямаше проблем, спрях на един паркинг за 15 мин и след това като върнах на газ се прибрах до Шумен без проблем. Това беше информацията до тук но вчеа бях я дал на Баща ми да отиде до София с нея и се оплака, че нямала тяга по баирите и след като я взех и досега от време на врем на 2-ра давам газ до край и все няма никой, както си карам на 5 примерно и изключа от скорост оборотите остават много високи, в порядъка на 1700, след като форсирам леко се нормализират. От време на време пък ми държи прекалено ниски и дори угасва. През преобладаващото време са си нормални. Когато стана проблема с придърпването всички параметри си бяха в норма и изпарителя беше горещ (предишната ми кола правеше подобен номер но там имах въздушна възглавница в охладителната система и ми замръзваше изпарителя тук този вариант го изключвам). Бащата като се е връщал от София с празна кола и неговото (иконмично каране максимум 130 ) е дала разход 6.73 на 100 газ по мои изчисления ( допълване на бутилката до горе и отчитане на километрите въпреки, че разликите в налягането на газ станциите може и да дадат отклонение). Т.е преценяйки всички тези фактори и понеже не съм голям разбирач се опитвам до някъде да си обясня проблема ( дали има някакви филтърчета които се запушват или както получих мнение са мембраните ( което ми се струва твърде вероятно). За допълнение да отбележа, че става въпрос за двигател 1,8 бензин 90 к.с; карбуратор. По - принцип свещите ще сменям но не знам дали и от тях да е. Стига съм писал, ако някой е имал подобни проблеми или има предположения ще се радвам да ги сподели понеже майстора беше ясен остави ми я но после и друго ще трябва да оставя и ако излезе нещо елементарно ще ме е яд, че не съм се опитал сам да го оправя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,вечните проблеми на газ с настройките :shock:. първо предполагам, че си с чист изпарите (без инжкцион или стъпков мотор).

1. Може проблема да е в самата газ която си заредил.

2. Може да са се променили настройките от вибрациите на изпарителя-съотношението гориво въздух, но тогава ще ти "забива" колата при тръгване или други свързани със ускорението и макс. скорост проблеми. Ако имаш регулатор за газта и въздуха(едни "болчета" ) пробвай да регулираш сместа сам.

3. При и след висока скорост и ако караш на газ оборотите ще ти падат и колата може да гасне ако не ти е променен въздушният поток(тръбата за въздух която отива към филтъра от мястото в бронята трябва да НЕ е стандартно както при бензин) не знам при твоя двигател как точно се подава въздуха.

4. Изпарителя трябва да ти е разположен със тясната страна по посока на движението а не фронтално заради натиска на горивото в/у мембраните при движение.

5. Ако имаш възможност си почисти изпарителя от пробката(ако има такава) или изцяло, като провериш мембраните.

6. Промяната в оборотите се дължи(поне за мотора от подпиза ми беше така) от замърсено стъпково моторче-за празния ход, почиства се със спрей за карбуратори. Незнам ти дали имаш такова?

Друго не се сещам, но ми се струва, че си за регулиране на сместа или гзта е била некачествена.

В този форум карането на Ауди на газ не се толерира :oops: Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По описанието, което даваш на двигагеля, е същия като моя. Същия този номер ми го направи и на мен, на газ, след каране продължително време(извънградско - Варна - Благоевград). По точно при мене започна да придръпва в ниските обороти на всички предавки. Моят кум е автомонтьор и следователно колата ми замина веднага при него на диагностика. Държа да подчертая, че свещите не съм ги сменял въобще откакто имам колата, а те са BOSH - триполюсни, които по принцип не подлежат на регулиране. Обаче, за да ми спести пари за още известно време, кума им намали с малко разстоянието, което "С времето и при работа най-вече на газ се увеличава." При това увеличение на разстоянието искрата започва да удри по корписа на двигателя, а не по електрода и за това възпламеняването на сместа не винаги се получава. Поне така ми бе обяснено и след този ремонт колата ми върви чудесно. Незнам дали при тебе това ще помогне, но поне си заслужава да се опита.Не изисква КИНТИ!!!

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държа да допълня и това,че при мен на бензин всичко си беше ОК.

Само на газ. Това ме накара да се насоча само към газта. Обаче единственото, което направи кума ми (гледах го лично какво прави )бе да мамали разстоянието на електродите на свещите и всичко се оправи. Разликата от бензин и газ била в октановото число и това,че газта е била по капризна към качеството на възпламенителната искра. Поне така ми го обясни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как го правите тоя разход на газ 6.73 ,а!????

То и аз откакто си я имам колата рекорда ми е 7.5 ама пак с бързо каране и с хора. Още повече, че е карбуратор и никой не ми вярва за разхода. Бащтата каза бутилката глътнала 21 литра с изминати 312 км и аз сметнах. И на мен малко странно ми се видя, то на връщане от Софя преобладават надолнища и равен път и с празна кола и без настъпване може и да е така. Иначе преди това бях ходил на реглаж на горивната смес и оборотите и там уж я нагласи за оптимално изгаряне ама напоследък като се появиха тези проблеми се чудя какво да я правя. Майстора за накрая ще го оставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...