Jump to content

Подгряването на задното стъкло - Б4


Хан Соло

Recommended Posts

АУДИ Б4 - Не ми работи подгряването на задното стъкло. Не разбирам и грам немски, та като отворя капака на бушоните си е проверяване бушон по бушон докато открия изгорелия. От друга страна мисля, че проблема ми е в бутона на таблото, защото като го натисна не щраква ами се връща както си е било. Досега мислех, че има някакъв датчик, който сработва при по-ниски температури, ама от тия сегашните по-ниски - здраве му кажи, а това пак не си работи. Ако някой може да ми прати схема на бушоните на разбираем език - благодарен ще съм му (ще ми върши работа и за други неща), ако пък имате друг съвет някакъв - дайте да видим.

Днес се видях в чудо докато изстържа леда от стъклото...:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бутона се връща просто не работи. При Италиянеца са по 5лв.

Ама не точно.

Доколкото съм чел има два бутона- такива които се връщат и такива които не се. Моят е от първите. При натискането на бутона той се връща, а дали е задействан си личи по светналия жълт триъгълник в него. 10 минути след като е бил задействан автоматично се изключва. Добре е да се види как е 16ти бушон. Друг проблем може да са прекъснати кабели към реотаните. При мен имаше проблем до петата врата до лявата панта. Под маншона се оказа, че имам откровено прекъснати 5-6 кабелчета, едно от които беше за реотаните. По едно време същите се пускаха при задействана чистачка на петата врата :rolleyes: След като оправих кабелите и смених бушона всичко заспа.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е станало :hilezh:

Вили, добре ще е да се видим и да се почерпим, пък после ще преценим качеството на изпълнението и сръчността на пишман майстора... :hilezh:

Бутоните наистина са 2 вида. Преди всичко трябва да се премери с мултицета дали на буксите на нагревателя идва напрежение и колко е то. Това е една добра стартова точка за ориентиране към причината за проблема.

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря на всички за съветите - точно тези неща ме интересуваха. Тези дни ще оправя проблема.

Специални благодарности на Марк Аврелий за схемата на бушоните и за снимковото упътване в другата тема!!!

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АУДИ Б4 - Не ми работи подгряването на задното стъкло. Не разбирам и грам немски, та като отворя капака на бушоните си е проверяване бушон по бушон докато открия изгорелия. От друга страна мисля, че проблема ми е в бутона на таблото, защото като го натисна не щраква ами се връща както си е било. Досега мислех, че има някакъв датчик, който сработва при по-ниски температури, ама от тия сегашните по-ниски - здраве му кажи, а това пак не си работи. Ако някой може да ми прати схема на бушоните на разбираем език - благодарен ще съм му (ще ми върши работа и за други неща), ако пък имате друг съвет някакъв - дайте да видим.

Днес се видях в чудо докато изстържа леда от стъклото...:respekt:

Колега при първия студ се бе образувал лед по стъклата реших, че ще сипусна нагревателя и....

След 10 минути установих, че не работи ( имах проблем с кабелите до пантата преди време ), прокраде се мисъл че пак там има нещо.

Първото нещо, което направих бе да проверя предпазителя, който се оказа изгорял и ми спести много главоболия.

При теб може само тй да е изгорял, поради това започни от него и след това по реда на другите възможности.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или бушон ...или кабели на 5 -тата врата.

Ако всичко е наред с тях ....единствения начин е ново задно стъкло. След като провериш бутона, разбира се :rolleyes:

Самите реотани на стъклото не ми е известно да подлежат на поправка:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер. може ли някой колега, който е правил въпросното лепене да сподели впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...