Jump to content

Дино на 1.8Т АЕБ


Recommended Posts

А тези данни от диното с хоуммейд генерацията ли са? :hilezh:

аз не мога да разбера защо няма дино графика с оригиналния чип и след това с чипа който струва 100 лева,тогава ще имаме ясна представа къде сме,а не да смятаме нещо,което не е точно така както пресмятаме ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 117
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз не мога да разбера защо няма дино графика с оригиналния чип и след това с чипа който струва 100 лева,тогава ще имаме ясна представа къде сме,а не да смятаме нещо,което не е точно така както пресмятаме :hilezh:

То диното с оригиналния чип също се плаща. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тези мотори(AEB и AGU) дават около 90-93кв на гуми мерени на 4-та скорост и ако са в добро състояние. Колата за която спомена jimi даде 100кв инцидентно просто защото температурата в халето беше около нулата, същата вечер мерихме и неговата кола като и тя показа "завидни" резултати :hilezh:

Не съм много на ти с дината, но не се ли ползва някаква корекция по SAE за да се компенсират разликите от температура,влажност, барометрично налягане и т.н. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много на ти с дината, но не се ли ползва някаква корекция по SAE за да се компенсират разликите от температура,влажност, барометрично налягане и т.н. ?

Ползва се квото ти душа сака Жоре :D И не е задължитело коренцията да е SAE, има още няколко стандартизации които се ползват, по принцип за Европа е прието да се стандартизира по DIN а не по SAE..........както казах темата за дино стендовете е дълга и в интерес на истината и аз преди да имам дино си мислех че някои неща са "тъй" а след като вече имам и го ползвам то излезе че нещата били "иначе" :hilezh: Та няма смисъл да се навлиза и в темата със стандартизациите защото тези които четат ще се омотат още повече, но определено и там нещата не са такива каквито би трябвало да бъдат и каквито може би изглеждат :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе графиката на shpeksi като числа за диното на ХЕЕД и като за чип за 100лв е добре, като крива обаче е зле, след 5200 оборота има рязък(стъпаловиден) спад на момента и съответно на мощността т.е в тези обороти се случва "нещо" :hilezh:

Сигурно. На практика вече над година и 50 000 км нищо не се е счупило.

Повече за тия пари няма как да се иска. Който е баро да ходи при тебе или Брезел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, при Тони дино с оргиналния софт влиза в цената, а и то това е напълно в реда на нещата да е така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, при Тони дино с оргиналния софт влиза в цената, а и то това е напълно в реда на нещата да е така!

Това в каква връзка го казваш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

opel_c20let, не стига, че репостна (много тъпо звучаща чуждица) половин страница EN писанки, ами и реши да обадиш нещо на елински - великан :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво нагоре беше казал че диното с оргиналния софт и то се плащало, че затова...Извинете ако ви се струва не по темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво нагоре беше казал че диното с оргиналния софт и то се плащало, че затова...Извинете ако ви се струва не по темата!

Иво гледа само да се заяде с мене. Не му се връзвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно. На практика вече над година и 50 000 км нищо не се е счупило.

Повече за тия пари няма как да се иска. Който е баро да ходи при тебе или Брезел.

тук малко си се объркал,не значи като дадеш повече пари за тунинг,че си баро,това е много елементарно мислене,има доста хора,които нямат пари и които не правят тунинг,докато не съберат въпросната сума,така че получения резултат да е перфектен и който няма да се изрязява само в конски сили ами и в много други показатели,затова 100 лева,че бедните хора не са дали,не значи,че ще ги дадат щом не са баровци,а именно те няма да правят кофти тунинг,ако ме разбираш какво точно искам да ти кажа :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук малко си се объркал,не значи като дадеш повече пари за тунинг,че си баро,това е много елементарно мислене,има доста хора,които нямат пари и които не правят тунинг,докато не съберат въпросната сума,така че получения резултат да е перфектен и който няма да се изрязява само в конски сили ами и в много други показатели,затова 100 лева,че бедните хора не са дали,не значи,че ще ги дадат щом не са баровци,а именно те няма да правят кофти тунинг,ако ме разбираш какво точно искам да ти кажа :flehan:

Аз те разбирам но ти не ми се разбрал.

Първо слагането на "чип" не е тунинг. За тунинг според мене може да се говори като налееш едни 5000 -10 000 лева. Двете понятия тунинг и чип са мноооооого далеч.

И второ конкретно за 1.8Т АЕБ мисля, че всичко е измислено преди доооста години и дори 100 лева за чип са много. Достатъчно прост и здрав двигател е. Сега ако говорим за някой нов и рядък двигател е различно ама в случая не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мето самото значение на думата тунинг, знаеш кво значи, дори и чип си е чист тунинг.

А тва за кинтите мое се гледа по мноо начини, некой за 5К мое да има, много по-голям резултат, от некоя шматка дет и 30К да потроши, мое нема нищо налично.

Тунингарче си ве, нема се правиш на скромен. :flehan:

Редактирано от KYPO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шпек'z, кажи ни какви са бъдещите ти творчески (тунинг) планове, след безжалното разкостване на кофата за отпадъци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шпек'z, кажи ни какви са бъдещите ти творчески (тунинг) планове, след безжалното разкостване на кофата за отпадъци?

Придържай се към темата, да не те докадвам за спам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те разбирам но ти не ми се разбрал.

Първо слагането на "чип" не е тунинг. За тунинг според мене може да се говори като налееш едни 5000 -10 000 лева. Двете понятия тунинг и чип са мноооооого далеч.

И второ конкретно за 1.8Т АЕБ мисля, че всичко е измислено преди доооста години и дори 100 лева за чип са много. Достатъчно прост и здрав двигател е. Сега ако говорим за някой нов и рядък двигател е различно ама в случая не е.

то може да е измислено преди години,но защо тогава нещо не се получават нещата с такъв чип от 100 лева например ?

а това,че е достатъчно прост също не съм съгласен,има нагледни примери как много тунери,които слагат чипове,не могат да настроят както трябва такъв мотор като твоя,аз имам много приятели с този мотор,някой с чип за 100-200 лева,други за повече в софия на дино и резултатите са зле и то доста зле,това какво показва,ами това че този мотор не е бил толкова прост както ти се изказваш

втората ти грешка е да правиш разлика между тунинг и чип естествено,че не са много далеч и щом става въпрос за повишаване мощността на даден автомобил,то това си е тунинг,разбирасе,ако чипа е качествен,а не нещо което да слагаме в кавички :bia:

и другата ти е грешка е че то тунинга е измислен отдавна,но това не значи,че всеки може да тунингова тоз мотор :bia:

Редактирано от seat sport
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то може да е измислено преди години,но защо тогава нещо не се получават нещата с такъв чип от 100 лева например ?

Кое не се получава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...