Jump to content

Coming / Leaving home retrofit


Recommended Posts

Модули без буква, с буква A, C и D са "low line" и не следят за изгоряла лампа, нямат днвени светлини и т.н

Модули с букви B, E и F са "high line" и имат гореописаните екстри, като мисля с буква F поддържаше и лайт-сензор на огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя хваща изгоряла лампа,  във ваг кома имам дневни светлини, имам и home coming/ leaving , тоест има шанс да е high line.

Следователно какво ще ми е нужно за да проработи тaзи coming/ leaving  екстра?

Ключа ми  е без ауто  а до него има само бутон за регулиране на височината.

Някой беше казал че може да се свържат някои 2 пина вместо бутон за coming/leaving.

Много ще съм благодарен ако някой ми обобщи какво трябва да правя. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако изчетеш цялата тема ще намериш отговора.Най добре виж през ваг буквата на твоя централ електрик..,,,,най -добре да е F

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по горе написах че буквата е "Е" , едни ми казват че е low line, колегата Pav3l  казва че е high line...

Реших да купувам бутона за hc/hl и като се стопли почвам да връзвам докато не светнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този вариант да вържа 2та пина на централ електрик(които са за въпросния бутон) и дефакто ще е постоянно включено. Дали ще се получи?

С обикновенно огледало съм

С обикновенно огледало съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с обикновено огледало и вързах пин Н24 към масата на купето и за сега го прекъсвам с обикновено копченце, но това е временно решение!
Сега нямам време, но имам нещо в предвид да направя, за да модернизирам системата за включване и изключване на екстрата! Когато стане и ако стане ще пиша как съм го постигнал.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ги програмирам има ли нещо по-специфично, колеги. Понеже съм без сензор и не знам само това връзване на 24 пин и активирането във ваг ком на времето за което светят. Има ли нещо по специфично като например да се лъже че има огледало със сензор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опасенията ми се потвърдиха. Вързах 24 пин с масата на колата и НИЩО. във  VCDS  му давам 30 секунди тест и не светят. 

Модула ми е с буква Е на края, мисля си че по този начин дори да си взема копчето от AUDI пак няма да стане. 
Моля ако бъркам някаде поправете ме, че искам да ги направя тези халогени да ме "посрещат" :nixweiss:


Това е то

post-99713-0-45395600-1457392506_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Нагло ли ще е да помоля някой да качи степ бай степ с ваг ком как се активират тези екстри, щото се убих да ги включвам и изключвам с моя /на б7/ и нищо не се промени. Само за протокола, нямам дрл оригинално, огледалото ми е обикновено, бордкомпа ми следи за изгоряла крушка и казва точно коя е, но промяна няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно DRL: надявам се можеш да си преведеш от английски: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Central_Electronics_(8EC/8ED)

Редактирано от Пламен П
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това със сигурност ли ще стане на моята кола, че се мъчих сума ти време а не можах да го подкарам...Да не би светлинният ми модул да не го позволява. Ако е така активни ли ще са менютата във ВЦДС или е без от значение и в двата варианта ще са активни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...