Jump to content

Проблем смяна на скорости


masalev

Recommended Posts

От известно време, когато е студена колата скоростите влизат по-трудно... Но когато загрее след около 15 минути се превключват като детска играчка. Имам съмнение в съединителя понеже е оригинален, но откакто карам колата си отделя отгоре и няма промяна. Някой имал ли е същия проблем и как мога да го реша? 

 

Колата е А6 2.5 TDI, AEL, 1996 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си сложил неподходящо масло?

 

Най-вероятно е това. Много теми съм чел - смених маслото и като е студена не влизат скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е само до вискозитет.

Чета, че освен оригиналното само кастрол не правел тия магарии. Аз такова си сложих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сменях скоро и налях 75в90 Кастрол и разлика не можах да усетя ,но проблеми нямам . Като налива просълзя ли от пробката като се напълни ? Защото обикновенно ако ти е ниско нивото има зор на първо включване докато се разбърка маслото и после е ок .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Да... Просълзя като го наливах и проверих отново дали е на максимум. Дали има някакъв шанс ако сменя съединителя да има подобрение? Както споменах - от 8 години карам колата и не съм го сменял. Мисля че си е оригиналния и отделя малко изведнъж.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята от време на време ми прави много гаден номер като пускам съединителя явно някъде засяда на края ,  както отпускам педала тръгва и преди края ,като заседне после изведнъж отпуска и ми скача цялата кола. Проблеми с включването нямам просто винаги първа влиза по стегнато но без разлика сутрин или на загряла .Провери пак нивото да не си бил застанал нещо на страни или да е прокапало някъде .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от това. При мен преди да го сменя беше с 1л по-малко и нямаше такива проблеми. Единствено понякога първа на искаше да влезе от първия път, но и на загряла кола. И сега го прави, но по-рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...