Към съдържанието

Снимка

START/БУТОН ЗА ЗАПАЛВАНЕ НА А90

• Моля влезте във форума за да отговорите
32 отговора в тази тема

#21 и.николов

и.николов

User

• Members
  • 2124 Мнения:
  • Kaра:AUDI 80 / BMW e46

Публикувано 28 декември 2007 - 23:24

И моя бутон е на същото място.Чрез него подавам само минус към управляващата намотка на товарно
реле.При мен съм го направил да мога да паля и от ключа ,ако нещо се скапе.Но кефа е голям с бутона
и вече 2 год. не съм палил от ключа - само давам на контакт.
Бутона на колегата е готин ,особено с това надписче :flehan:

#22 chudomir

chudomir

User

• Members
  • 25 Мнения:
  • Kaра:audi90

Публикувано 28 декември 2007 - 23:30

[същото е и при мен ,може да се пали от ключа и от бутона много си е гот и се радвам че има и други
които се кефят на дребните неща които правим по колите си

#23 chaos

chaos

User

• Members
  • 364 Мнения:
  • Kaра:предвидимо

Публикувано 29 декември 2007 - 13:02

Обаче и аз очаквах, че запалването става само с помощта на бутона - качваш се натискаш и потегляш. Така както си го направил би било много по-лесно направо да си завъртиш ключа докрай, след като си отключил волана и си дал на контакт, отколкото след даване на контакт да си местиш ръката и да търсиш копчето. То идеята се губи така...

Колега, това за което говориш е възможно едва с новата платформа стартирала през 2003 г. с А8. За справка при актуалния RS4 (който си е със страта платформа) системата е същата - вкрваш ключа в слота, завърташ на контакт и чак след това палиш с бутона. Само дето там ключа няма опция да бъде завъртян в позиция палене. Общо взето малко измислена работа за нов автомобил, но за В4 си е гъзарийка :hilezh:

#24 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 11302 Мнения:
  • Interests:китайски технологии ...
  • Kaра:A6 4F 3.0Q BBJ

Публикувано 29 декември 2007 - 15:02

Наистина натискаш бутона, но еднократно. Не е необходимо да държиш натиснат докато запали. Това става напълно автоматично - стартера сам се изключва след запалването на двигателя. После за да загасиш двигателя натискаш еднократно бутона и гасне. Затова е необходимо доста електроника (периферия) да се направи за да работи коректно, ако се прави допълнително. На по-новите коли това е вкарано като програма в ЕКУ-то и то следи състоянието на двигателя по време на запалването. Вероятно би могло да се направи и за по-старите модели, но е необходимо доста да се заиграе човек. Като минимум трябва да следи дали колата е на скорост или дали е натиснат съединителя при паленето. Да не говорим, че трябва някак да се вземе сигнал от двигателя точно в момента в който е запалил за да се изключи стартера. Трябва да позволява повторно запалване ако двигателя загасне. Също така трябва да може да "прецени" ако не може да запали за да спре стартера, а не да върти докато не му падне акумулатора. При неуспешно палене трябва да ресетва ЕКУ-то за да се върне в режим запалване и още сума други неща :P . Иначе като визия го е направил много добре (изглежда като заводско) :hilezh: . Все пак ако се огледа добре ЕКУ-то (по-специално това което е заредено вътре и като свободни изходи) - кой знае може германците да са оставили тази опция SSA (старт/стоп) В ЕКУ-то на някой от по-новите возила, просто да е необходимо да се "предобри" малко :hilezh:

#25 Takev1991

Takev1991

User

• Members
  • 1 Мнения:
  • Kaра:Golf 3 1.6 ABU

Публикувано 21 януари 2008 - 22:10

Браво колега добре е станало!!!Жоро бая ми е разправял за твоето Ауди ама така и не го видях!
Иначе като си взема книжката ще те пробвам с моя много скромен Голф :bia:
Успех на всички!!!

#26 AUDIST

AUDIST

User

• Members
  • 1996 Мнения:

Публикувано 21 януари 2008 - 22:55

Добре е .... на визия си го докарал.

#27 akulata

akulata

като закъснея,не бързам...

• Members
  • 5886 Мнения:
  • Kaра:audi 80 JN

Публикувано 22 януари 2008 - 22:53

тва с бутона е много яко
баща ми си ги направи същото,но на москвича
сложи го от лявата страна на волана
дава на контакт с ключа и в момента,в който натисне бутона пали веднага

#28 Boiski

Boiski

Напредък чрез техника...

• Members
  • 1370 Мнения:
  • Kaра:Nissan

Публикувано 23 януари 2008 - 14:13

Привет, и на мен ми се струва готино и дори си мисля , че пред този бутон ако се монтира един (палец) ляво /дясно който да дава на контакт и проблема е решен......

направо дупката за ключа се запушва и се гълта кюча.... :all_coholic:

#29 Ivo_Dinkov

Ivo_Dinkov

Реставратор

• Global moderators
  • 11591 Мнения:
  • Kaра:A8 & Fabia

Публикувано 23 януари 2008 - 14:19

Карах една Лагуна с такъв бутон. Освен, че изглежда...странно, поне за мен де, съвсем друго си е с добрия стар ключ :all_coholic:

Публикувано изображение

#30 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 11302 Мнения:

Публикувано 23 януари 2008 - 15:09

Колега Ivo Dinkov, можеш ли да опишеш как точно действаше :flipoff: ? Ще е много интересно как е при Лагуната - дали е както и при другите марки :flipoff: .

#31 Ivo_Dinkov

Ivo_Dinkov

Реставратор

• Global moderators
  • 11591 Мнения:

Публикувано 23 януари 2008 - 15:29

Вкарваш една карта и само натискаш бутона, не го задържаш(пробвах и да го задържа- нищо не се промени :flipoff: ), колата пали. Ама беше чисто нова, ще ми е интересно като се поамортизира как ще пали :flipoff:

#32 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 11302 Мнения:

Публикувано 23 януари 2008 - 15:33

Съединителя трябва ли да се натиска или тази която си карал беше автоматик? Въобще някакви допълнителни защите като задължително натисната спирачка и т.н. ? Извинявай, че те тормозя, но е доста интересна логиката на която е направен да действа този бутон.

#33 Ivo_Dinkov

Ivo_Dinkov

Реставратор

• Global moderators
  • 11591 Мнения:

Публикувано 23 януари 2008 - 15:41

Колата имаше най- гнусната ръчна спирачка, която съм виждал- пускаше се автоматично, беше буквално скрита от ляво на волана и т.н., но не съм пробвал да я паля без да е натиснат съединителя. Аз толкова се отвратих от колата, че я карах само два дни, после колежката ме возеше цяла седмица :flipoff:

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg