Jump to content

досадното парно на 80 б3


mihail milev

Recommended Posts

здравейте колеги!знам 4е има достатъ4но теми във форума но не намерих подходяща за моя проблем!та...парното ми работи само на 4та степен.това е единият проблем.вторият е 4е като е по студено(предимно зимата)духа топло много слабо-едва едва и то 4ак след като загрее колата достатъ4но яко!на какво мойе да се дължи това и къде в София могат да отстранят проблема.благодаря Ви!!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първото управляващия ключ на степените не работи.

По второто симптомите са като на запушено радиаторче за парното.

Опитай първо с WD-40 дали ще проработят степените, ако не....... цяла конзола със все врътките и жилата (те не са много задължителни).

За радиаторчето има тема ама там филма е по-голям.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

господ здраве да ти дава и много евро!!!а къде могат да ми го сменят 4е аз като се занимавам с мойта кола все са н..квам!

Редактирано от mihail milev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко мой снимки ако е само до врътките или жилата:

Ако е само до жилата не се налага да сваляш цялото табло.

Аз го "ядох" миналата седмица ама при мен беше по-различна ситуацията.

Счупена ми беше врътката и жилото яко запекло.

Смених цялата конзола със все жилата.

Та ако е при теб само до жила може да минеш и по-лесно.

Тва по-долу е за сам човек работа:

imgp7315un3.th.jpg imgp7319zl0.th.jpg imgp7275np5.th.jpg

imgp7260xt9.th.jpg imgp7263bj8.th.jpg imgp7265tc9.th.jpg imgp7269wx3.th.jpg

imgp7272xt1.th.jpg imgp7273th5.th.jpg imgp7284pq2.th.jpg imgp7287qc7.th.jpg

imgp7289sc8.th.jpg imgp7294si2.th.jpg imgp7295gb2.th.jpg imgp7296kx2.th.jpg

imgp7302jf1.th.jpg imgp7311bl6.th.jpg imgp7313kq7.th.jpg imgp7314ir1.th.jpg

Резултата, перфектно работещи врътки на парното + почистване от прах и листа във въздуховодите (не е като да нямаше) :hilezh: .

imgp7332bl8.jpg

Ако е радиаторче виж темата за смяната му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,щом четвъртата ти скорост работи,значи не си с проблем в ключа.Така се получава,като ти откаже резисторния блок определящ скоростите на въртене на вентилатора на купето.В него има една термична защита/предпазител/ и когато тя сработи/прекъсне/ ти изчезват скоростите и ти остава само 4,защото тя е директна.Маха се жабката,сваля се резисторния блок и тази защита или се шунтира или се купува същата и се подменя/има ги в магазините за електроуреди,вграждат се във фритюрниците/.

Остава обаче въпроса,защо ти е сработила защита и обикновено това се получава от задръстено с боклуци вентилаторче на купето.Трябва да се свали и да се почисти и то,защото има вероятност следващия път да не изгори защитата,а вентилаторчето. :hilezh:

По втория ти въпрос,според мен си за ремонт на клапите във въздуховодите.Разбира се,ако стигнеш до тях ще е пълно безумие да не си подмениш и радиаторчето на парното. :D

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре почисти контактите на превключвателя с фина шкурка да падне нагара и ги регулирай.

Именно заради контактите имах само четвърта степен.Разглобих и почистих с фина пила контактните групи и степените проработиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее...това е!който го може го може.виждам 4е знаете много мом4ета.благодаря на вси4ки Ви! :hilezh: и все пак -къде сменят радиатор4ета в София? :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако колегата е във Варна,бих му сменил без пари радиаторчето.Вече минах през този етап,и в интерес на истината,хич не е лесна смяната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в тези топли летни дни много ми се иска да съм от варна :hilezh: ама...нъцки!!!от софия съм.има4е мерси за предложението.в4ера разглобих централната конзола както по съвет на колегата SUN SHINE но за мое съжаление без успех.ползата бе6е 4е продухах вентилатор4ето на парното и вси4ки възду6ни пъти6тамисля 4е проблема е в самата джаджа на която са зака4ени жилата.възможно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е.Отделно от това на клапите уплътненията прегарят и омешва топлия и студения въздух.Това също е причина да духа слабо топло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
здравейте колеги!знам 4е има достатъ4но теми във форума но не намерих подходяща за моя проблем!та...парното ми работи само на 4та степен.това е единият проблем.вторият е 4е като е по студено(предимно зимата)духа топло много слабо-едва едва и то 4ак след като загрее колата достатъ4но яко!на какво мойе да се дължи това и къде в София могат да отстранят проблема.благодаря Ви!!! :flipoff:

Надявам се това да ти е от полза за Б3-ката, ето и линка за допълнително инфо ТУК

Проблем: 1-ва и 2-ра степен на вентилатора не работят (останалите работят нормално).

Възможни причини:

1. Нагорели пъпки на ключа

2. Заминал резисторен блок

3. Тук НЕ включваме електрически проблеми с вентилатора - междувитково или накъсяване от какъвто и да е тип, тъй като той е постояннотоков двигател (за оборотите му има значение характеристиката на подавания ток), който работи ли по принцип (на която и да е степен), значи няма проблем в него.

Решение:

1. Нагорели пъпки на ключа - сваляне на ключа и почистване на пъпките със ситна шкурка ( 600-1000) и контактен спрей. Сваляне на вентилатора и почистване от всяква мръсотия, т.е. механични проблеми.

2. Заминал резисторен блок - подмяна с нов (или втора ръка. Тук е мястото да благодаря на колегата more за помощта)

При мен проблема беше в резисторния блок, който не прехвърляше на степени 1 и 2, а само на 3. 4-тата е директна :-)

Как изглежда и къде се намира, снимков материал:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

здравейте.горепосоченият проблем е отстранен!!!но сега имам конкретен въпрос и се надявам на точен и ясен отговор-къде в София могат да разглобят таблото;да сменят радиаторчето и да оправят клапите.съответно и цена .моля колегите които са запознати да кажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега.И аз бях като теб , купих радяторчето за 25лв. и тука в Дружба в едно малко сервизче ми искаха 120лв за смяната.Ако питаш мене пробваи сам зада си сигурен че работата щее свършена както трябва.Има достатъчно инфо и снимки из форума.И мен ме беше страх носе оправих нее толкова страшно все пак е правено от хора .Успех :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми е проблем пробата .бърка ме времето само,а не разполагам с излишно за съжаление.иначе с автомобили се занимавам от 6 год. и имам техническа грамотност но...за това искам да си платя съответно за качествена работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми е проблем пробата .бърка ме времето само,а не разполагам с излишно за съжаление.иначе с автомобили се занимавам от 6 год. и имам техническа грамотност но...за това искам да си платя съответно за качествена работа

Моя съвет е въпреки всичко тогава да намериш време и да си го направиш сам. Ако не попаднеш на човек ще има да съжаляваш след това, че си дал на "майстор" да ти оправя парното. Има едни пластмасови държачи с които се закрепват жилата към блока на парното, които са доста чупливи. Проблема ми беше същия, като твоя - не излиза топъл въздух Прочетох това http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=7033. Като време ми отне събота и неделя до обяд ( самото разглобяване на таблото около час и половина, сглобяването и то толкова). При мен се удължи ремонта, тъй като врътката за за степените на парното изяло беше заминала и ходих по моргите да търся целия блок. Както и да е - удоволствието да си го направиш сам наистина е огромно - и сега "бълва огън", както беше когато взех колата преди години :wall: .

п.с. Облечи си клапите с тънка ламаринка и поп нитачката - според мен това е най доброто решение.

п.с.2 както казах ако се навиеш да го правиш следвай това:

1. http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=7033 - за самото разглобяване.

2. http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=71586 - за да видиш как да оправиш клапите ( този втория линк е за пасат, но всъщност блока на парното и клапите и всичко е едно и също)

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...