Jump to content

какъв газов инжекцион да избера за да съм доволен


Recommended Posts

  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А по какъв начин двата цитата подкрепят твоята теза, че гаранция имаш само в сервиза монтирал ти уредбата?

И двата цитата ясно показват че гаранцията е псевдо.Трябва да се плаща без ясни критерии колко.Бръсненето е на сухо каквато е и моята позиция

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами става въпрос само за труд. Че няма ясни цени на труда съм съгласен ама не си плащаш частите. Това е честа практика за фирми, които не поддържат собствени сервизи а използват партньори.

Примерно ако ти гръмне рейка ще си платиш само монтажа а не 200лв за нова рейка нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами става въпрос само за труд. Че няма ясни цени на труда съм съгласен ама не си плащаш частите. Това е честа практика за фирми, които не поддържат собствени сервизи а използват партньори.

Примерно ако ти гръмне рейка ще си платиш само монтажа а не 200лв за нова рейка нали така?

Направо ма уби с това за нормалната практика. :hilezh: Дай поне един пример освен НОВАТОРА В ТАЗИ ОБЛАСТ фобос. ;):box::( Как ли ще погледнат на тази практика от Комисията за защита на потребителя? :hilezh: Добре че българина не си знае правата. ;)

Редактирано от jimib
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно преди няколко месеца мой приятел имаше такъв случай с бойлер не помня на коя марка. Развали се в гаранция и фирмата която го е монтирала не можеше да изпрати техници в удобен за него час. Намери друга фирма която поддържа марката гаранционно и му смениха нагревателя като си плати само труда.

А за Жоро(eurogas) съм сигурен, че не "бръсне". Водил съм при него кола с газова(бардолини) монтирана в Пловдив, която не можеха да я настроят. Направи настройки и диагностицира проблем в запалителната система като за това не поиска нито лев. Моя човек гледаше ей така :hilezh: когато попита колко дължи а Жоро му каза да носи много здраве на колегата му.

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh::flehan::flehan: Това е вярно, спомням си случая, все пак парите на са всичко, приятелството е по-важно !!! :zustimm::hilezh::hilezh:

Момчета, уважавам Ви мненията и съм далеч от идеята да се караме тук като някакви пишлемета, нека изясня фактите, официалните дилъри имат подписани договори с които са длъжни да ползват само качествена италианска комплектовка която Фобос им продава, и да спазват цените утвърдени от Фобос авто, при тези условия Фобос признава гаранцията и може да се ползват всички сервизи на фирмата, и да се подменят безплатно дефектирали компоненти.

Ако монтажа е самоделен или извършен от неоторизиран сервиз ( за което много внимавайте ! ), съответно е ползвана некачествена турска окомплектовка която неотговаря на никакви изисквания и няма сертификати за качество, тогава логично гаранцията е невалидна, в това няма нищо неясно и подвеждащо, просто не ходете за монтаж при куцо и сакато, така няма да Ви лъжат и няма да имате никакви проблеми. :hilezh:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се доста обширна дискусия,с много полезни съвети и мнения за които благодаря на всички отзовали се,не липсваха и спорове,прехвърчаха и искри но така е....няма лошо когато всичко завърши добре,надявам се за мен да е така защото вече направих своя избор и сложих ГИ.Много късмет и безаварийни километри на всички!!Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли някакви наблюдения върху BIGAS? Плюсове, минуси...

Благодаря.

Плюсовете дойдоха когато ми изгоря бензиновата помпа и карах две седмици като палех само на газ.

Добра е като че ли , ама след настройка. При мен като мине време и нещо сменя по колата и после не е същото.

Сега и като ми изпуска газ и пали трудно пак кофти , уж за хубав ГИ го взех ама не е кой знае какво. Подведох се заради 140kw редуктор който ще може да захранва и след чипване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се доста обширна дискусия,с много полезни съвети и мнения за които благодаря на всички отзовали се,не липсваха и спорове,прехвърчаха и искри но така е....няма лошо когато всичко завърши добре,надявам се за мен да е така защото вече направих своя избор и сложих ГИ.Много късмет и безаварийни километри на всички!!Със здраве!

Колега кажи на каква уредба се спря? Не е нужно да казваш сервиза, за да не звучи като реклама! Ако си монтирал вече дай впечатления (макар и първоначални)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи на каква уредба се спря? Не е нужно да казваш сервиза, за да не звучи като реклама! Ако си монтирал вече дай впечатления (макар и първоначални)!

Колега,знам че ти познаваш лично шефа на сервиза на който съм се спрял,няма да цитирам имена ще се сетиш,мисля че и ти там си монтирал твоята :-) ,аз сложих Фобос 1 и първите ми впечетления са много добри,не ми е създавала някакви проблеми или притеснения.Само това което ми направи впечетление е че сутрин като е студена колата явно трябва повечко време да се включи газта,т.е трябва да позагрее и тогава,приемам го за нормално.Имам предвид в рамките на няколко минути...аз вероятно съм очаквал това да стане по-бързо - до 15-20 сек. :-)Това е,ще я наблюдавам и ще споделям :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,знам че ти познаваш лично шефа на сервиза на който съм се спрял,няма да цитирам имена ще се сетиш,мисля че и ти там си монтирал твоята :-) ,аз сложих Фобос 1 и първите ми впечетления са много добри,не ми е създавала някакви проблеми или притеснения.Само това което ми направи впечетление е че сутрин като е студена колата явно трябва повечко време да се включи газта,т.е трябва да позагрее и тогава,приемам го за нормално.Имам предвид в рамките на няколко минути...аз вероятно съм очаквал това да стане по-бързо - до 15-20 сек. :-)Това е,ще я наблюдавам и ще споделям :-)

Все пак кой е сервиза от който си останал доволен колега,че и аз искам да слагам същия ГИ.Не ми се слага във фОБОС на Ботевградско,че нещо последният път се издъниха малко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак кой е сервиза от който си останал доволен колега,че и аз искам да слагам същия ГИ.Не ми се слага във фОБОС на Ботевградско,че нещо последният път се издъниха малко...

http://www.eurogas-bg.net/index.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,знам че ти познаваш лично шефа на сервиза на който съм се спрял,няма да цитирам имена ще се сетиш,мисля че и ти там си монтирал твоята :-) ,аз сложих Фобос 1 и първите ми впечетления са много добри,не ми е създавала някакви проблеми или притеснения.Само това което ми направи впечетление е че сутрин като е студена колата явно трябва повечко време да се включи газта,т.е трябва да позагрее и тогава,приемам го за нормално.Имам предвид в рамките на няколко минути...аз вероятно съм очаквал това да стане по-бързо - до 15-20 сек. :-)Това е,ще я наблюдавам и ще споделям :-)

Честито колега :hilezh: Значи нормално е да минава сутрин като е по-хладно за няколко минути уредбата :) Все пак тя следи температурата на антифриза и в зависимост от това, когато се достигне зададената температура (не зная при теб на колко са я оставили, но обикновено е около 30-35 градуса) преминава на газ! Отделно когато е студен мотора има задължително изчакване зададено софтуерно, което е мисля 30 секунди, а когато е топъл е 5 секунди! Това се прави с цел, двигателя да работи достатъчно време на бензин, за да може газовия комп да си "нагласи часовника" така да се каже и да вземе необходимите му данни! Така, че е абсолютно нормално :) И на мен ми се иска да не цока бенз, но няма как :D Сега за около 1 до 3 мин. в зависимост от външната температура ще ти минава на газ! Днес като беше на вън около 30 градуса колата ми мина на газ за 30 сек :bia: ПОЗДРАВИ и споделяй още впечатления и менения за колата, разхода и всичко, което ти се стори важно :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли някакви наблюдения върху BIGAS? Плюсове, минуси...

Благодаря.

Наблюденията са ми такива че има BIGAS и висички останали мушмороци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има информация,вярно малко стара http://plimont.com/MediobankaLandiRenzo.pdf Все пак е направена от хора които си разбират от работата и това работят.Не е от лаладжии като нас.Тук хората са си направили труда да направят проучване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бати глупоста. Верно ли още има хора които се връзват на тея рекламни брошурки.

jimib вземи изброи какви повече екстри има ланди в сравнение примерно с бигаз. ДОста по полезно ще бъде от тъпите рекламни брошурки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДАЙ ТИ нещо смислено!!!Никой не пуска реклама която не е истина!Могат анонимници само,а не сериозни компании където всичко се чете и се носи отговортност за публикациите. :flehan:

Редактирано от jimib
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не си дистрибутор на Ланди :)

Каквооооо?Спора беше за Ловато и Бигаз,Ланди попадна случайно.И там се вижда кой къде се намира в класацията макар и стара.Не вярвам да са се превърнали в тигара на развойната дейност за няколко години и то в криза.Вие ако имате нещо което да ме убеди с факти пишете, а не само ала-балалайки.Приятен ден на всички. :hilezh: Редактирано от jimib
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...