Jump to content

Тампони на скоростната кутия


destino

Recommended Posts

Значи колеги, има едно потракване при включване на скорост, спиране, потегляне, преминаване през прелези.

Мислех, че е от предното окачване, но след диагностика и смяна на някои носачи, шумът продължава,

и сега главният виновник ни се струва, че е, или са тампоните на скоростната кутия.

Днес ходих в Ауто +, но по техният каталог излезнаха 3 вида тампони, доста различни по конструкция.

Посъветваха ме, да си сваля тампоните и да ги закарам при тях. Казаха, че за дизел много рядко питали,

по-често за бензин.

Преди да направя това, искам джа ви попитам:

- двата тампона еднакви ли са?

- какъв може да е правилният?

- струва ли си втора ръка, от някоя автоморга?

- има ли някой идея колко струва?

- лесно ли се сменя това чудо?

- някой от форума предлага ли това нещо?

Колата е А6, 1999г., авант, 2.5 ТДИ, автоматик.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грешка....

Колега, защо мислиш, че е грешка?

Иначе, за вина, аз ще го дам, ама тия не се сетиха да питат.

Ако някой може да провери, ето го WAUZZZ4BZYN063154.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо мислиш, че е грешка?

Иначе, за вина, аз ще го дам, ама тия не се сетиха да питат.

Ако някой може да провери, ето го WAUZZZ4BZYN063154.

Няма как а ги извадят по рамата - трябва кода на кутията, а те са доста модели!

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати сложностите, не кола, направо совалка от НАСА... :hilezh:

Ще се опитам в порше да се обадя и да ги помоля да момогнат, ако не стане,

сваляне и чакане 2 седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От порше разбира се, се направиха на ударени, не виждали номера, макар, че открито им казах, че ги моля за услуга.

Става въпрос за Пловдив. Иначе, цената е 119лв. и двата трябва да са еднакви според тях.

Взимат 50-60 лв. за смяната.

От всички магазини умниците ми викат, донеси старият тампон, ще ти го намерим.

С малко повече късмет (и съвсем неочакванно с помощта на една приятелка) намерих номера, ако някой търси, ето го:

4BO399151M

Търся сега качественни италянски или турски аналози, ако някой има инфо, нека да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако питаш мен, не си играй с разни заместители на оригинала, защото в крайна сметка, ще се набуташ повече. Евтиното винаги излиза скъпо! И аз имах същия проблем при превключване на предавките, отидох при Мишо, сложихме нови оригинални тампони (два еднакви са) и колата заспа - никакво чукане или подобни шумове. Около стотина лева беше бройката, но това беше преди 4-5 месеца, сега може и да са се вдигнали. Успех с разрешаването на проблема! :)

П.С.: По принцип при мен имаше едно почукване при рязко потегляне и спиране, което след смяната на тампоните не изчезна. Оказа се съвсем просто - беше се счупила една скоба, която захваща гърнето към скоростната кутия. Та погледни я и при теб в какво състояние е - ако е счупена, отиваш да ти я заварят и си готов. :)

Редактирано от X-Style
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

П.С.: По принцип при мен имаше едно почукване при рязко потегляне и спиране, което след смяната на тампоните не изчезна. Оказа се съвсем просто - беше се счупила една скоба, която захваща гърнето към скоростната кутия. Та погледни я и при теб в какво състояние е - ако е счупена, отиваш да ти я заварят и си готов. :bia:

Свалихме и огледахме тампоните, изглеждат добре. Не се наложи да купя нови. Пиша за информация, че колега от форума ми предложи тампона

за 75 лв, което според мен никак не е зле.

Но, се оказа, че ми е счупена планката която захваща аспуха за скоростната кути. С заварка няма да стане.

Някой има ли идея колко струва това нещо - ново/старо?

След като заменя планката, ще продължа търсенето на источника на звука, защото имам чувството, че не е от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Проблемът се оказа в 2 тотално износени тампона на двигателя.

Сменихме ги, като сложихме от тези без буксите. Да видим колко ще изкарат.

(старите бяха с букси, но от порше по ВИНа казаха, че са без букса)

Колеги, имам сега друг въпрос, и за да не отварям нова тема искам да попитам тук.

Трябва да сменя гумичките на дюзите, от Авто + казаха 14 лв. парчето.

Тези гумички наистина ли струват толкова скъпо? Някой от форума предлага ли такива гумички?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...