Jump to content

Вдлъбната задна броня - може ли да се изправи?


Recommended Posts

Колеги, някой малоумник ми е подпрял колата отзад вляво, точно на ъгъла където няма основа бронята и облицовката се е вдлъбнала значително. Сега я свалих да я огледам отвътре - не есцепена или дори спукана, оригиналната е, само отвън е леко напукана. Разбрах, че с нагорещяване се изправяли - някой има ли опит да каже дали може да си възвърне старото положение и един майстор в София колко би взел за изправяне и боядисване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е ясно, въпросът е дали може да се изправи до първоначалния вид със специфичната форма. Ако някой знае добър майстор да изправи и боядиса до 100лв. - да пише тук или на ЛС. Боята е светло сив/сребрист металик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тия мизерници от Булстрад ми изплатиха само за боя на предната броня точно 84лв. които са недостатъчни да се боядиса както трябва, но как да се разправям с тях - не знам. Сега както идват почивки и морета хич не ми се дават пари за разни такива работи - дано поне успеят да я изправят, че иначе и друга броня ще трябва да търся...точно като смачкано тенис топче е, чудех се на какво прилича и сега се сетих като настъпих едно без да искам - ефектът е същият, та не знам. Мерси за отговорите, аз имам един майстор дето досега относително добре ми боядисваше нещата, просто е без печене понеже с печене излиза двойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат имаше такъв проблем на А4-ката си,свали бронята и я наля от вътре с гореща вода,даже мисля че беше вряла,и тя омекна след което с натискане излезе вдлъбнатото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пистолет за горещ въздух, еми те са ти платили, защото си искал експертна оценка, ще искаш по фактури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много препоръчително с пистолет,защото се нагрява само една точка,неможе да се нагрее равномерно навсякъде,и е твърде вероятно да се получат деформации според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пистолет за горещ въздух става екстра,стига да знаеш какво правиш.Идеята е да нагрееш не само вдлъбнатината,а и около нея(кеф ти от вътрешната,кеф ти от външната страна на бронята).Ако имаш желание свали бронята сам(трябва ти само лимбус Т25 мисля или Т20-един от двата е)и ако успееш да си намериш от някой познат пистолет за горещ въздух,напичаш отдалеко (за да не прегрееш пластмасата) и не в точка а движиш-напред,назад,в кръг както ти дойде на ръката.После слагаш една длан от вътрешната страна и си готов.При повече мерак може да я докараш до първоначалния и вид(без боята разбира се,нея след почивките :zustimm: ).

Успех и внимавай да не я прегрееш :rolleyes::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще попитам за пистолета, а дали ще стане верно с гореща вода само както казва колегата? Мисля утре да я сваля и да пробвам под душа където е мястото и да видя ще се поддаде ли на манипулация? Друг да има опит просто с гореща вода от вътрешната страна да каже дали става лесно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при моя познат оправи работата врялата вода,така или иначе нищо не ти коства да пробваш.

А за бояджиите колегата дето се е притеснил че ще останат без работа едва ли,светът ще свърши баламите не,докато има глупав народ ще има сладък живот :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при моя познат оправи работата врялата вода,така или иначе нищо не ти коства да пробваш.

А за бояджиите колегата дето се е притеснил че ще останат без работа едва ли,светът ще свърши баламите не,докато има глупав народ ще има сладък живот :bia:

Подкрапям мнението на колегата! Сега като нищо не му коства да опита, защо трябва да ходиме по бояджии, като не стане ще отиде и те ще я оправят, но какво пречи човекът да спести някои лев за почивка :hilezh: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще пробвам тия дни и ще кажа какво е станало - и без това Каското ми се подновява края на юли и до тогава е добре да изчакам, че ако след няколко дена пак някой идиот ме подпре, ще трябва да давам от собствения си джоб всичко. Ще видим с вряла вода какво ще стане - ако се изправи, и да не се боядиса на първо време, пак ще е добре, понеже сега изглежда кофти наистина. Иначе да - каквото мога да направя сам, ще го направя, пък и ще се постарая понеже си е моя колата - на майстора му пука след няколко месеца ако се напука - той гледа да вземе парите на момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги - стана работата с врялата вода - "накиснах" бронята за няколко минути във вряла вода, след което без особени усилия натиснах отвътре навън и всичко си дойде на мястото както си беше :steinigung: Отвътре въобще не си личи да е имало нещо, а от външната страна, освен надраното има леки пукнатини по пластмасата(не си личат от обратната страна) понеже точно там беше нагънато близо 90 градуса спрямо нормалното, но предполагам с шкурка и кит ще стане идеално. Ето направо снимка:

2195250257392266413071958747sjwxjLorlDYYvAHhUrV_m.JPG

преди беше точно там вдлъбнато с отпечатъка на футболна топка.

Специални благодарности на колегата @INFERNO!

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало, браво! :respekt: Спести си някои и друг лев :hilezh: Сега намираш един свестен бояджия да я пръсне и си 6 точки :hilezh: Само гледай да е наистина свестен и да ти нацели боята, че иначе става много кофти :С

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже по VIN-а какъв ми е точно номерът на боята, че нямам лепенка при резервната гума или някъде другаде?

Иначе имам един бояджия дето за 80лв. ми боядиса и предната, и задната много добре като за тези пари, с почти същия като оригиналния цвят(на пръв поглед не личи разлика, чак като се загледа човек се вижда някакво изместване на нюанса). Разбира се не я пече, но казва, че слага три ръце боя и още толкова - лак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже по VIN-а какъв ми е точно номерът на боята, че нямам лепенка при резервната гума или някъде другаде?

Иначе имам един бояджия дето за 80лв. ми боядиса и предната, и задната много добре като за тези пари, с почти същия като оригиналния цвят(на пръв поглед не личи разлика, чак като се загледа човек се вижда някакво изместване на нюанса). Разбира се не я пече, но казва, че слага три ръце боя и още толкова - лак.

От вътрешната страна на капака за резервоара няма ли? :rolleyes: Иначе съм чувал 4е добрите бояджии в случй, че няма от каде да го вземат го правят и на око, ама... знам ли :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...