Jump to content

Препоръчани сервизи


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,отскоро съм собственик на Aуди А6 куатро,модел 1995 г. бензинов,механична инжекция,2000 куб.см 16V.Колата е с обикновена газова уредба,така я взех.На бензин работеше,но не държеше празния ход и при отпускане педала на газта двигателя изгасваше.Откарах я в сервиза на Ауди в Благоевград,където и правиха диагностика,смениха стъпковото моторче с ново и чисто нов потенциометър на дебитомера за ниските обороти.Казаха,че са регулирали и някакви настройки на дроселната клапа,която иначе била здрава,електрическата с-ма била в ред и маркучите също били здрави.Обадиха ми се,че е готова и вече работи нормално на бензин.Наистина колата работеше нормално на празен ход на бензин и държеше 900-1000 оборота.Проблема сега е,че трудно запалва двигателя.Така и не можаха да ми кажат в сервиза от какво се получава.Най-трудно пали,когато двигателя е работил и е още топъл,но са минали 30 мин. или повече.Тогава се налага да давам на стартер по 7-8 пъти,че и повече докато запали и то не тръгва изведнъж,а някак постепенно,като че ли не работят всички цилидри и чак след известно време заработва нормално и отива на 1000 оборота.Имал ли е някой подобни проблеми и може да ми каже на какво може да се дължи това и как може да се отстрани?Много е дразнещо.Веднъж като запали обаче,после и да го изгася,тръгва лесно ако запаля веднага.Когато двигателя е студен също пали по-добре,макар и не веднага.От както я направиха в сервиза да работи на бензин не съм я включвал на газ,слагам и само високооктанов бензин,но проблема си остава.Прочетох във форума,че може да се дължи на пропускаща дюза,която не затваря нормално и е възможно двигателя да се задавя.Има ли други мнения по въпроса,на какво може да се дължи този проблем и къде да намеря добър сервиз или компетентен майстор,който да го отстрани,за да започне двигателя да пали нормално?Ще ви бъда много благодарен ако ме насочите или ми препоръчате такъв!Поздрави на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах очарован от гумаджийницата на Дон Диего. Сменихме гумите на двете коли, като на Ц3-ката беше загубен секрета и се наложи да ги изкъртят и сложат нови секретни болтове. На много други места просто биха ми пожелали 'Лек ден' и да ме изпратят да си ходя! Евала на момчетата :)

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,колеги . Пуснах тема във форума за смяна на ел.инсталация на Ауди а4 2000г.1.8 -20в -125к. за София и никой до сега няма желание да свърши работа . Да разбирам ли ,че няма такива хора ,които да ми помогнат в София или има ама аз не им знам координатите .Моля , помагайте !!!

Здравейте ,колеги . Пуснах тема във форума за смяна на ел.инсталация на Ауди а4 2000г.1.8 -20в -125к. за София и никой до сега няма желание да свърши работа . Да разбирам ли ,че няма такива хора ,които да ми помогнат в София или има, ама аз не им знам координатите .Моля , помагайте !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,колеги . Пуснах тема във форума за смяна на ел.инсталация на Ауди а4 2000г.1.8 -20в -125к. за София и никой до сега няма желание да свърши работа . Да разбирам ли ,че няма такива хора ,които да ми помогнат в София или има ама аз не им знам координатите .Моля , помагайте !!!

звънни на 0888329408 Милко

знам,че много разбира и е сменял ел. инсталации на аудита и мерцедеси.

дори на един бивш член на форума - КУРО го е правил

аз самият за ел. проблеми и аларми - ползвам него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще пусна тема - НЕПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ СЕРВИЗИ,

част от гореспоменатите ще са главни герой! :stupid:

Има си такава тема: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=3388

Просто влизаш и пишеш кой и какво - да се знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

отдавна не съм влизал във форума- имахме семейно местене от Варна в Бургас, ремонти, смяна на работа и всичките странични проблемчета, вървящи ръка за ръка с тези неща и нямах много време да влизам. Ето, че и в Бургас ми се наложи да ползвам сервиз за колата, а така, както чета няма добри отзиви за нито един сервиз тук(За жалост както повечето сфери, свързани с услуги в този град, една година по- късно вече се убедих в това).

Та, на въпроса- Може ли някой от Бургас да препоръча газаджия, на който да му се занимава с обикновени АГУ (не ГИ), както и на майстор, който не получава уртикария само при вида на механична инжекция.

С прехвалените на изхода за София (В Лукойл) общо взето имахме следния диалог по телефона:

АЗ: Да дойда с едно Ауди, механична инжекция да видите един проблем с газта?

СЕРВИЗА: ГИ ли е ?

АЗ: Не.

СЕРВИЗА: Не ни занимавай тогава.

С един друг прехвален сервиз в Бургас:

АЗ: Да дойда с едно Ауди, механична инжекция да видите един проблем с газта?

СЕРВИЗА: Какъв точно е проблема?

АЗ: (Описвам го)

СЕРВИЗА: Знам точно какво му има, няма да може да се оправи, но ако искаш ела и остави едни пари за диагностика.

Въпросът ми е при кой газаджия ходят колегите от Бургас с мех. инжекция+нормална АГУ, както и при кой майстор ходят за проблеми на бензин, свързани с обороти, прекъсвания, потенциометри, дроселови клапи, диагностика... За второто+диагностика имам сравнително добри впечатления от майстор Сисо (след КАТ), но не е лошо да науча и друг сервиз, в който не се изприщват, като чуят за Мех.инжекция.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бояджийски и тенекеджийски работи препоръчвам Монстър Гараж това е един сервиз на ул.Гатьо Шишков 2 това се намира в пряката на ул.Сребърна след автосалон Autostatte има автомивка с стъклена ограда и там в уличката абе ако знаете това заведение ФЕЯТА малко преди нея в дясно.Работят бързо и качествено а и на хубави цени сега имат промоция 140лв. на детайл и 90лв.пастиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи хвалебствия и благодарности на Светьо и сервизът му "Авто СИ" . Препоръчвам ги ако имате нужда от бояджийски услуги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

искам да попитам в кои сервиз бихте ме опатили за смяна на консумативи и диагностика след това защото не сам от софия а уча тук и нз каде да отида. искам да попитам за някои от форума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да похваля този сервиз и хората работещи в него ---->СЕРВИЗ ;)

Досега ходих само за смяна на гуми, но поогледах наоколо и хората си имат всичката необходима техника за всякакви ремонти.

За цена на ремонти не мога да кажа, но смяната с реглаж на гумите навсякъде ми искаха 40+ лв., а тези пичове го направиха за 24 лв., че даже и масло, антифриз и зареждането на алтернатора ми провериха.

Просто съм много доволен :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на Мишо,

изключителен професионалист!

Точни и ясни отговори на всички въпроси свързан с Ауди,

както и изключително обосновани съвети и препоръки за експлоатацията на автомобила. :respekt:

Когато имам повече време ще опиша по-обстоятелствено от къде имам тези впечетления.

На добър час, Мишо! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

отдавна не съм влизал във форума- имахме семейно местене от Варна в Бургас, ремонти, смяна на работа и всичките странични проблемчета, вървящи ръка за ръка с тези неща и нямах много време да влизам. Ето, че и в Бургас ми се наложи да ползвам сервиз за колата, а така, както чета няма добри отзиви за нито един сервиз тук(За жалост както повечето сфери, свързани с услуги в този град, една година по- късно вече се убедих в това).

Та, на въпроса- Може ли някой от Бургас да препоръча газаджия, на който да му се занимава с обикновени АГУ (не ГИ), както и на майстор, който не получава уртикария само при вида на механична инжекция.

С прехвалените на изхода за София (В Лукойл) общо взето имахме следния диалог по телефона:

АЗ: Да дойда с едно Ауди, механична инжекция да видите един проблем с газта?

СЕРВИЗА: ГИ ли е ?

АЗ: Не.

СЕРВИЗА: Не ни занимавай тогава.

С един друг прехвален сервиз в Бургас:

АЗ: Да дойда с едно Ауди, механична инжекция да видите един проблем с газта?

СЕРВИЗА: Какъв точно е проблема?

АЗ: (Описвам го)

СЕРВИЗА: Знам точно какво му има, няма да може да се оправи, но ако искаш ела и остави едни пари за диагностика.

Въпросът ми е при кой газаджия ходят колегите от Бургас с мех. инжекция+нормална АГУ, както и при кой майстор ходят за проблеми на бензин, свързани с обороти, прекъсвания, потенциометри, дроселови клапи, диагностика... За второто+диагностика имам сравнително добри впечатления от майстор Сисо (след КАТ), но не е лошо да науча и друг сервиз, в който не се изприщват, като чуят за Мех.инжекция.

Благодаря предварително.

Здравейте пак,

да кажа, че намерих хора, на които им се занимава с обикновени АГУ и механични инжекции:

1) За обикновени газови- Станимир (преди беше до стадион Лазур, сега там е сина му)- 0887610281- Винаги се отзовава, колкото и много работа да има в момента (а той има доста)

2) За диагностика, елкон, всичко свързано със запалване, инжекции(и механични!)- Вълчо Мишинев- 0888185601- Този човек три дни се занимава с колата ми, прегледа абсолютно всичко и накрая реши проблема. Разбира и от обикновени АГУ. Личи си, че работи съвестно и с желание и всичко прави, като за себе си. Препоръчвам го с две ръце, особено на колегите с мех. инжекции.

И двамата се намират в Меден Рудник- селото, след последния светофар наляво (пътя за минутката).

Надявам се да съм бил полезен на колегите от Бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За газаджия аз си ходя в сервиза в павлово на ансико газ :) До сега не съм чул лоша дума за тях. Супер точни момчета. Ако имаш проблем - помагат, ако не могат да ти помогнат ти казват. А няма "амии то е хубаво да му се направи една диагностика оставете си паричките за да ви кажем после: There is no hope" Така че ги препоръчвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,някой да препоръча добър сервиз в Пловдив,където да ми почистят турбото с колекторите и сичко там както си трябва.И ако може да каже някакви ориентировъчни цени също.мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам някакъв теч на антифриз от колата! Бихте ли ми препоръчали добър сервиз и читав майстор, който е изпитан от някой от вас. И ако може да го ползвам за комплексни услуги като например диагностика,смяна на масло и филтри,ходова част и др. Някой колега преди празниците ми беше дал координати на vladi_di, но не знам той дали не прави само диагностика? До сега ползвах услугите на Юнитрейд,но вече не ми се дават един куп пари в тази криза! Става въпрос за София,колата е A4 B6. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги,

току що се регистрирах в AUDI CLUB BULGARIA, но като препатил собственик на 7 стотици бързам да изкажа мнение по темата.

Автомобилите ги купувам от Холандия или Германия След регистрация веднага ги карам в DN сервиз Пловдив Рогошко шосе при все,че живея в Русе.

Там ми правят диагнистика на автомобила и ако има нужда, подменят необходимите части. Като на редовен клиент ми правят и солидни отстъпки.

Коректни са. Последната стотица която им закарах беше на 139 000 клм. Прегледаха я, честитиха ми придобивката и не пипнаха нищо по нея.

Платих си само трасината на Амортисьорите.

С поздрави : Станев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,моля за насока към сервиз в София на който му се занимава с монтаж на газов инжекцион на механичен инжекцион Ауди А6 '95,2.0 16V. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...