Jump to content

Как да сменя кушките във фара (габарит, дневна светлина)


icemaan

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Интересува ме как се сменят крушките на габаритите и дневните светлини - DRL във фара на А6 4F (2005г.)? Повечето казаха, че е нужен демонтаж на предна броня + фаровете, но на мен все не ми се вярва Ауди да е толкова недомислено. От друга страна някой ми каза, че е успял да смени габаритите след 2 часа мъки и то без тези демонтажи.

Четох, търсих и никъде не намерих такава тема, затова реших да пусна нова. Пък и ще е полезна за в бъдеще.

Все пак, ако има такава, молв модовете да изтрият тази.

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Да прав си че има(м) две теми, НО

* Идеята на първата беше да е дискусия "за-против" крушките по LED технологията и да се сподели мнение и най-вече опит, ако някой е ползвал такива...

** Идеята на втората тема е как да си сменя крушките на фара, без да демонтирам цялата предница. :)

... И ако някой го е правил, да сподели инфо, а защо не и снимки.

Ако смятате, че се дублират темите, заключете едната.

Поздрави. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4 цилиндъра мотор като твоя е лесно...

Ксеноновите се сменят без да махаш фара, мигача се сменя през отвора в подкалника ... но на V6/V8 двигателите точно DLR-a /габарита се пада залепен за предната част на главите и няма такава мъка да смениш крушки...

Не че е невъзможно, мисля че на IVO на предишната кола vladi_di беше сменил DLR на място... ама след два часа и половина мъка... 5 часа за две крушки и много пъти майката не звучи много оптимистично .. но се пробвай и кажи как е минало упражнението :bia:

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЛСА-та вика, че става без да се вадят фаровете - от едната страна се маха казанчето на сервото, а от другата - кутията на въздушния филтър...

Като дойдат крушките поръчани от Icemaan, ще се види колко лесно става... или не става :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден сутринта като запалих ми светна веднага индикацията за изгоряла крушка. На ФИС-а видях, че е отпред в ляво. Слизам веднага и отивам отпред да гледам. Дневните работят, пуснах и ксеноните - работят, пуснах мигачите и те работят, малките крушки за габаритите и те бчкат. Странна работа!

Естетвено веднага след това индикацията бе изчезнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...