Jump to content

Audi A4 B6 - TDI 131k.


dido79

Recommended Posts

Здравейте колеги от доста време имам едни леки предусвания от мотора, като е запален на място. Преди време си мислех, че са от дем. маховик, но сега съм с чисто нов и вибрациите останаха. Не са постояни, появяват се от време на време, но се ме притесняват. Може да е от тампон, но дано да не е някоя дуза, карам така вече 2г. ......

Също при палене и гасене на мотора някои път заклаща повече.

P.S - Дюзите скоро ги гледахме маистора каза, че имат леки отклонения, но са в рамките на нормалното.... знам ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи да дойдеш на гости в София и ще те заведа при Мишо да ти направи една диагностика и да си решиш всички проблеми :bia:

Иначе най-вероятно е да от синхронизацията на валовете.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета така, и при мен е същото. На място от време на време има подобни вибрации. Дюзите ми дават нормални стойности.

Най-скрития проблем и необичаен (поне за мен) са валовете. Явно се оказва, че и 131/150кс ТДИ страдат от този проблем. Колега от Сеат форума, на който валовете му сдадоха багажа на ARL-а описа проблема по същия начин, вибрации на празен ход, но не винаги.

Други неща от които може да е са тампони на двг, синхронизация на валовете или меката връзка. При мен дори след синхронизацията проблема си остана.

Да не се правим на специалисти, иди да кадърен майстор, който разбира от тези двигатели да ти даде диагноза. Иначе само налучкваме така :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като знам колко кадърни "майстори" има ме е страх да я занеса. Това за синхронизацията на валовете ми е много непознато, но ще се позаинтерисувам дали има изобщо кадърен маистор във Варна за това .... дори и в Ауди...

До колкото разбрах се прави на комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна мисля, че беше ifidik, много добър бил.Аз лично съм разговарял с него само по телефона и имам много добри впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам същият проблем- леки вибрации само на празен ход и то не винаги. При мен се появяват като изключа климатроника. Не знам във Варна къде мога да я сервизирам изобщо. Ауди-сервиза отпада, нямам им никакво доверие. Пишете впечатления и координати на "ifidik".

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам същият проблем- леки вибрации само на празен ход и то не винаги. При мен се появяват като изключа климатроника. Не знам във Варна къде мога да я сервизирам изобщо. Ауди-сервиза отпада, нямам им никакво доверие. Пишете впечатления и координати на "ifidik".

Благодаря предварително

Пиши на лични на ifidik,а относно впечатенията ,едва ли има по добър от него в района ви /да не кажа чак до София/.При теб проблема е по горивоподаването - нерегулирана или пикаеща дюза най-вероятно.

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Темата е малко стара,но ме интересува,някой откри ли от какво са вибрациите?Теориите за валове са малко плашещи.:(

Аз лично не. Продължава да се усеща едно леко "подрусване" на празен ход. Не му се впрягам и не съм се занимавал да търся проблема. Ваг-кома казва, че всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се шашкайте с тия валове...Най-честите вибраций са от недобра центровка,пикаеща дюза или по рядко водачи...А ако колата пали трудно или е почнала да меша маслото с нафта ,то тогава вече има проблем с вал,О пръстени на дюзите и евентуално вкопаване на дюзите...

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз за сега продължавам да я карам със същите симптоми и не съм ходил никъде. Всички от този модел правят така от дюзите според мен... Това като спреш клим. и при мен е така стават по силни вибрациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за сега продължавам да я карам със същите симптоми и не съм ходил никъде. Всички от този модел правят така от дюзите според мен... Това като спреш клим. и при мен е така стават по силни вибрациите.

Колега ,та във вашия град е един от най-добрите майстори по тия мотори...Пиши на лични на ifidik и право при него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да използвам темата съответно и за моят вибриращ мотор

жалко, че никой от вас не е оправил проблема, за да се насоча

като тръгвах от работа обърнах внимание, че на студен двигател с богата смес почти няма никакви вибрации.....всичко започва като загрее. като пристигнах отворих капака, за да погледна мотора и чак се изненадах визуално колко отчетливо се вижда тресенето. при разлика студен/топъл това означава ли, че проблема е в дюзите? в допълнение мога да кажа, че като вдигна малко оборотите и тресенето или изчезва или просто честотата му се променя и не е толкова осезаемо.

колеги, визуално по какво се познава, че тампон е за смяна?

Редактирано от Volodka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при теб колега не е от дюзите,виж тампоните на мотора да не са здали багажа чест проблем при 2.5тди :zustimm:и да има разлика при топъл мотор и студен защото тампоните са електро хидравлични и в тях има масло което си променя вискозитета от топло и студено

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре след работа ще я вдигна на подемник, за да я погледна отдолу. Разбрах, че ако тампоните са скъсани трябва да са червени от маслото в тях?! По какво друго мога да позная дали са за смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако видимо са омаслени,от тях изтича доста масло и ако има сменяй,а гумата не се вижда понеже има една тапа на самия тампон

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да е само от тампона, защото това предрусване не е постоянно в ритам. И при мен става така, като загрее мотора става все по често и по- силно, но се случва на случаен принцип, а не постоянно в ритам. Като се отвори мотора се вижда как работи нормално и изведнъж трепва за малко. Колегата ifidik му пуснах л.с. , но не ми отговори по темата за жалост и аз затова не пипам вече, че ми е писнало да ходя по сервизи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да е само от тампона, защото това предрусване не е постоянно в ритам. И при мен става така, като загрее мотора става все по често и по- силно, но се случва на случаен принцип, а не постоянно в ритам. Като се отвори мотора се вижда как работи нормално и изведнъж трепва за малко. Колегата ifidik му пуснах л.с. , но не ми отговори по темата за жалост и аз затова не пипам вече, че ми е писнало да ходя по сервизи...

да, колега и при мен е точно така, както описваш. все пак днес ще погледна в какво състояние са тампоните. пиши ако при теб има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених тампона на двигателя с датчика, смених и всички тампопнчета на кората над двигателя, където се захваща и около капачката на маслото, но при престой на светофари и аз усещам притрисане, каквото описвате и при пуснат климатик, като че ли работи по-неспокойно двигателя.

При последното ми посещение при диагностик, не ми казаха нищо нередно относно дюзи и т.н. и ме съмнява маховик, понеже при потегляне също се получава едно по-усезаемо притрисане.

Редактирано от asenovb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие да не си помислихте, че аз ги разбирамsmile.gif, просто споделих симптоми, които няма как аз да определя от какво са. zustimm.gif

Каквото се счупи се прави и подменя, при някой от форумните майстори, според мен те най-добре могат да установят проблемите ни с автомобилите.

Защото и да пиша някакви несигурни факти и да се гадае, не е ли да погледне човек, който разбира, няма как да се установи с точност и поправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да е само от тампона, защото това предрусване не е постоянно в ритам. И при мен става така, като загрее мотора става все по често и по- силно, но се случва на случаен принцип, а не постоянно в ритам. Като се отвори мотора се вижда как работи нормално и изведнъж трепва за малко. Колегата ifidik му пуснах л.с. , но не ми отговори по темата за жалост и аз затова не пипам вече, че ми е писнало да ходя по сервизи...

Звънни му. Не се надявай да ти дава точни диагнози на лс, въпреки че доста често познава проблема :)

И при мен се появяват вибрациите на загрял мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...