Jump to content

миризма на газ в купето


Recommended Posts

Здравейте колеги,от известно време ми прави впечетление че когато сутрин вляза в колата се усеща лека миризма на газ в купето,после през деня като че ли не като я оставя за няколко часа ....на какво се дължи това,някакви проблеми с връзките ли...и защо в купето се усеща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда явно трябва да се притегнат скобите и да се провери газовия клапан. На ГИ не е нормално въобще да мирише. Отиди при газаджиите да видят от къде е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,от известно време ми прави впечетление че когато сутрин вляза в колата се усеща лека миризма на газ в купето,после през деня като че ли не като я оставя за няколко часа ....на какво се дължи това,някакви проблеми с връзките ли...и защо в купето се усеща?

здравей колега мисля че миризмата на газ в купето е от бутилката някъде испуска газ отвръските

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда явно трябва да се притегнат скобите и да се провери газовия клапан. На ГИ не е нормално въобще да мирише. Отиди при газаджиите да видят от къде е.

да,ще отида разбира се...а този газов клапан е този който е на самата бутилка ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи домакинска гъбичка, сложи две три капки веро, разтъркай верото и намажи всички снадки. Към магистралата за изпарителя, газовия клапан и т.н. При работещ двигател провери изхода на газовия клапан, както и входа за високото налягане към изпарителя. Но най ме съмнява входа на газовия клапан. Ако изпуска газ, тя се изпарява нагоре, и нищо чудно през филтъра на купето да прониква вътре. Като обобщение-провери си вход и изход на газовия клапан, както и входа за високо налягане към изпарителя. Ако няма утечки, не би трябвало да ти мирише на газ.rolleyes.gifИ да доуточня относно предния пост. На самата газова бутилка няма газов клапан. Същия се слага отпред при двигателя, непосредствено преди изпарителя!

Редактирано от николай 77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата е с евросонда - има ел. клапан отзад и на самата глава на бутилката. Естествено има ел. клапан и отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега николай 77, това дето газта излита нагоре ще трябва да ми го обясниш по-подробно, винаги съм мислил че е по-тежка от въздуха и слиза надолу, ама ако има нещо ново във физичните закони казвайте, да съм в крак с новите неща. :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм се изказал правилно, имах впредвид, че ако изпуска газ отпред при двигателя, миризмата влиза през филтъра на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...