Jump to content

Помагайте!!!


chiquita

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже (покаже) как да разглобя седалката на ауди б4 тъй като съм се сдобил със седалка от Ауди 100 със същата тапицерия и подлакътник. Четох във различни теми, че самите облегалки са едни и същи просто се разменят и се слага съответно тази със подлакътника. Уви незнам как да я разглобя! Ще съм много благодарен на всеки който ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже (покаже) как да разглобя седалката на ауди б4 тъй като съм се сдобил със седалка от Ауди 100 със същата тапицерия и подлакътник. Четох във различни теми, че самите облегалки са едни и същи просто се разменят и се слага съответно тази със подлакътника. Уви незнам как да я разглобя! Ще съм много благодарен на всеки който ми помогне.

Колега от София ли си?Ако си от София мога да ти помогна за тази работа. :gruebel:

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не от Ловеч. Може би ако ми обясниш за какво става дума ще те разбера и ако има и нещо по специфично съответно да споделиш тънкости. Ще съм ти безкрайно благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не от Ловеч. Може би ако ми обясниш за какво става дума ще те разбера и ако има и нещо по специфично съответно да споделиш тънкости. Ще съм ти безкрайно благодарен.

Имам едни седалки от Б4 извън колата,ще ти снимам и ще ти покажа.Не е сложно.След като махнеш пластмасовите детайли има само един болт звезда и един метален клипс,които трябва да се махнат.

Ей тук: http://www.s2forum.com/forum/showthread.php?t=37065&page=2 набързо успях да открия един линк в S2 форума с илюстрации на разглобени седалки.

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А съвпада ли наистина облегалката? И ако ми ги качиш тези снимчици ще си повече от златен за мен, примерно платинен :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А съвпада ли наистина облегалката? И ако ми ги качиш тези снимчици ще си повече от златен за мен, примерно платинен :gruebel:

Утре вечер ще ги имаш снимките,че след малко трябва да лягам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само облегалката мисля да сменям. Надявам се утре да успея да я сменя и ще споделя впечеления. Благодаря ти много колега много съм ти благодарен. А как се маха пластмаската на щипка ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само облегалката мисля да сменям. Надявам се утре да успея да я сменя и ще споделя впечеления. Благодаря ти много колега много съм ти благодарен. А как се маха пластмаската на щипка ли е?

За да извършиш смяната трябва да разделиш седалката от облегалката.С пластмасите много внимателно,има 3 малки дупчици,в които влизат 3 черни пластмасови цилиндърчета.Те се избутват с нещо тънко без остър връх навътре и тогава пластмасовия детайл,който виждаш на снимката се освобождава с издърпване навън:

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като махнеш всички пластмасови детайли отстрани трябва да стигнеш до този болт и този клипс за които ти писах по-горе(на приложената схема са означени със стрелки).С болта внимавай,защото по него има от синьото лепило,което слагат за допълнителна здравина за затягане на болтове и той е затегнат здраво.Просто внимавай да не го замажеш,ако ти прескочи отверката.По принцип най-сигурно се развива с ударна отверка.Използвай отверка звезда със здрав връх.

Благодаря ти. Мисля, че след оказаната помощ би трябвало да се справя. Още веднъж- златен си.

Моля :rolleyes: Не бързай с разглобяването,първо спокойно прегледай кое как стои и как е захванато. Усещам,че си мераклия и затова бързаш. :zustimm:

Имай търпение до утре,след работа ще ти направя реални снимки на всички детайли как се махат за да ти е по-лесно.

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този болт някаъв късичък ли е. Аз си го представях през цялата ширина на седалката че минава? Или просто не добивам ясна предсрава от снимката. Предполагам, че като се докопам дотам ще схвана какво трябва да се направи. След като не спомена за нещо по специфично и като разбрах как се маха самата пластмаска силно се надявам да успея :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този болт някаъв късичък ли е. Аз си го представях през цялата ширина на седалката че минава? Или просто не добивам ясна предсрава от снимката. Предполагам, че като се докопам дотам ще схвана какво трябва да се направи. След като не спомена за нещо по специфично и като разбрах как се маха самата пластмаска силно се надявам да успея :rolleyes:

Болта е къс,от двета страни на седалката захващането е по показания на схемата начин-болта и клипса.

Това е схема,колега.А най-ясна представа човек добива като разглоби и сглоби всичко собственоръчно.

Има и други специфични неща,които ако дочакаш до утре вечер ще видиш на снимки. :zustimm:

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми в такъв случай ще се наложи да дочакам :rolleyes: и тогава ще предприема действие. Ще чакам колега с нетърпение благодаря че прие моята прищявка присърце, а сега лека нощ от мен :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми в такъв случай ще се наложи да дочакам :rolleyes: и тогава ще предприема действие. Ще чакам колега с нетърпение благодаря че прие моята прищявка присърце, а сега лека нощ от мен :zustimm:

Лека и до утре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли дали луфта в регулируемата горна част на седалката дали се обира по някакъв начин. Сещате се за това гадно клатушкане напред-назад .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Разбрах как се отделят долната от горната част,но някой ако разполага със снимков материал за свалянето на тапицерията,ще ми дойде добе.На двете облегалки имам дупки, но от външните страни,и не съм сигурен дали в тях има шестостени за оригиналния подлакътник.Та мисълта ми е ,намерих си подлакътник,и мисля да сменя лява и дясна облегалка за да ми дойде отвора от дясно.При монтажа предполагам ще се сваля тапицерията.Давайте акъл и снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здарвейте при завой ми играе облегалката на дясната седалка много е гадно. Качих се веднъж да проверя много е гадно от какво може да е и как се ремонтира това? Ауди 80 В3 91г тапицерията е от онзи гадния вълнен плат.Благодаря предварително и ако е възможно снимки или поне схема как да я разглобя ако ще се налага това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...