Jump to content

Температура 1.8Т


Тони Николов

Recommended Posts

Здравейте, имам въпрос относно температурата която ми достига колата. Та значи прави ми впечатление, че когато я карам извън града стрелката ми пада на 60 градуса, когато карам в града си загрява нормално на 90 градуса - това за лятото. Сега от както застудя ми прави впечатление, че загрява доста по-бавно в градски условия достига около 70-80 градуса за 10-15 мин. работа и повече неиска. Парното ми духа и колата си затопля нормално. Питам се дали ще съм за смяна на термостат и какъв да търся. Като разход на гориво ми дава 13 градско и 10 извън като аз съм куатро.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си паралия в Ауди оригиналния е 90 лв. Иначе не оригинален бих ти препоръчал wahler много са добри ще останеш доволен, а и цената е на 50%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без значение градско или извънградско,работната температура е около 90.Всичко друго е проблем с термостата.Можеш да си провериш работната темперарура и на каналите на климатика.49 и 51 канал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без значение градско или извънградско,работната температура е около 90.Всичко друго е проблем с термостата.Можеш да си провериш работната темперарура и на каналите на климатика.49 и 51 канал

Koлегата трябва да е на 58-ми канал щом е Ц5 :unsure: Иначе тоя мотор си държи около 90-те градуса каквото и да правиш при здрав термостат. Моя примерно се движи само в диапазона 88-90. Преди и аз съм карал с издухан термостат на такъв двигател и никога не прескачаше 90, но надолу правеше каквото си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така ... на климатроника при мене варира също 94-92-90-88 когато смених термостата преди това падаше под 80 което си беше признак че не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно допълнително питане - дали е възможно проблема да се дължи на някакъв датчик на термостата и как бих могъл да разбера или да взимам термостата. Днес карах около 4-5 км градско и стрелката отлепи много малко като наросхно не съм пускал парното.

Пак благодаря.

Редактирано от Тони Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених термостата и сега като, че ли е друга работа :hilezh:

Един въпрос, но да не пускам нова тема - в жабката имам някаква ключалка с две положения на въртене / ON и OFF /. Предположения за какво служи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених термостата и сега като, че ли е друга работа :zustimm:

Един въпрос, но да не пускам нова тема - в жабката имам някаква ключалка с две положения на въртене / ON и OFF /. Предположения за какво служи?

Да изключваш пасажерския Airbag според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги съфорумци :zustimm:

И аз имам едно малко питане отностно температурата на колята

Значи като карам изванградско колати си качва на 90 градуса но ми прави впечатление например когато се спускам температурата ми пада до около 80 градуса (понякога е около 82-86). Същотото е и когато карам градко пак си загрява до 90 градуса но ако я пусна поинерция започва да дада температурата и варира около 85 плус минус!!!

От изписаното до момента започвам да си мисля че и аз съм за термостат

Дали е така ?

:hilezh: п.с. колата е а6 1.8т 150к.с. на гас B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колеги като чета май и аз имам проблем с термостата , накратко , лятото съм ок а сега изминавам по 10-15км сутрин и вечер до работа и обратно а температурата е м/у 60 и 70градуса , та въпросът ми е дали и аз съ за смяна на термостата

Колата ми е С5 1,8Т АЕВ мотор

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колеги като чета май и аз имам проблем с термостата , накратко , лятото съм ок а сега изминавам по 10-15км сутрин и вечер до работа и обратно а температурата е м/у 60 и 70градуса , та въпросът ми е дали и аз съ за смяна на термостата

Колата ми е С5 1,8Т АЕВ мотор

Благодаря предварително

Определено си :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам нормално ли е колата ми да държи около 90 - 95 градуса .Преди не мърдаше от 90,но след като смених датчика за температурата има моменти когато държи и 95.Колата е А3 1,8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще водя колицата на ремонт и ще информирам интересуващите се дали проблема идва от термостата или нещо друго :hilezh:

BTW да не отжарям нова тема има ли някои коида да е имал проблеми с повдигачи на а6 ц5 да даде малко инфо колко парички е глатнала колата за ремонт :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...