Jump to content

Вода в краката пред задната дясна седалка


sahonik

Recommended Posts

Колеги Моля за помощ. Някой ако може да каже от къде може да идва или да е дошла тази вода в краката отзат отдясно. Колата е А4 Б5 AVANT.Преди два дена я попивах с гъба и днес пак имаше доста вода, а пък не е валял дъжд, а дори и да е валял видимо няма никакви луфтове между вратите и колонките :hilezh: или пък между стъклото и уплътнението. Водата е само на пода и под мокета. :hilezh: Ако някой е имал същия проблем моля да сподели а пък идва и зима и няма как да се изпари а ще почне да замръзва и после не знам нататък какво следва... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тая вода трябва да идва отпред, но не съм сигурен дали важи само за седалката зад шофьорската. Вероятно нямаш проблеми с уплътнения по вратите, а нещо се случва между моторния отсек и купето, от там водава се стича назад заради ъгъла на пода. Задължително трябва да хванеш проблема и да изсуших дунапрена под мокета, че иначе ще стане лошо до края на зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си дренажа при акумулатора. Дано не си автоматик, че всичката електроника е под мокета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същия проблем от дясната страна отзад вода,ама вода 20 литра,разглобих цялата кола,при мен проблема беше точно в жилото на газта около него има оплатнение от там ми влизаше(след като махнах мокета на колата и 2 дни сипвах вода и оплатнявах навсякъде :hilezh: ) дано да съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги Благодаря за отзивете. Значи шибидах нямам, а въпросните тапи под акумолатора, ги свалях вече за да почистя събралата се вода и шума и ги поизрязах за да не се задържа вода. Това беше март хмесец.А водата се появи преди 10-тина дни.Сега се сещам да не би точно че ги изрязах и водата вместо да се задържа в този отсег, част от нея да тръгва през купето и по някаква причина се стича назад чак до задната седалка без да е мокро отпред, а може и да не е така !! :zustimm: Приемам още предположения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не може да е от това.И аз ги поизрязах, а повечето колеги направо ги махат.От тях водата тече на земята.По-скоро виш да не са се запушили пак.Въпреки изрязването...

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и маркуча за отводняване на климатроника.Може да се е запушил и да те наводнва.

А колега къде се намира този маркуч за отводняване на климата. След малко отивам да се ровя да видим какво ще открия. Благодаря за дадените насоки все пак да има за какво да се хвана. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си водобранната лайстна над филътра на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпросните тапи под акумолатора, ги свалях вече за да почистя събралата се вода и шума и ги поизрязах за да не се задържа вода. Това беше март хмесец.А водата се появи преди 10-тина дни.Сега се сещам да не би точно че ги изрязах и водата вместо да се задържа в този отсег, част от нея да тръгва през купето и по някаква причина се стича назад.

Не е от тапите, след няколко наводнения, съм ги разкарал нацяло.

Никакви грижи досега. Ама хвърли все пак един поглед в отделението на акумулатора.

Ако е сухо, остават като опция уплътненията на кабелите от компа към купето

и евентуално-климатроника.

Водата идва отзад, защото има едни тръби от парното под предните седалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колега къде се намира този маркуч за отводняване на климата. След малко отивам да се ровя да видим какво ще открия. Благодаря за дадените насоки все пак да има за какво да се хвана. :zustimm:

Виж тук ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...