Jump to content

Прекъсва подстветката на бутоните за електрическите стъкла


milencho91

Recommended Posts

от какво може да не ми сфетят коп4етата на предните врати особено на лявата не е от крушки зашото чат пат една сфети?? имали някои идея някаква ?? Благодаря предварително111

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми може да не ти сФетят копчетата Шото както каза колегата RaDi_b4 от време на време трябва да се подменят диодите заедно със съпротивленията към тях. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз да попитам колко трябва да е съпротивлението на резисторите.Щото смених само диодите и светиха страхотно,но само горе долу месец и се почна едно присветване едно мигане :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз да попитам колко трябва да е съпротивлението на резисторите......

И аз при смяната на светодиодите в бутоните направих глупостта да не замеря заводските резистори,като резултата не закъсня.Два от бутоните работиха около месец и се почна цветомузиката.Като свалих бутоните и замерих резисторите се оказа,че са само 270 ома,което е крайно малко.Най-учудващото беше,че на другите бутони бяха по 470 ома и там проблеми нямаше.Сега праснах на всички по 470 ома/такива имах/и всичко си работи.По принцип резистора е добре да бъде в диапазон 500-600 ома за 1 диод/червен/.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв ли трябва да е светодиода? http://constructor.bg/shop/product_info.php?cPath=231_232&products_id=11355

и тези резистори каква им е цената,ориентировъчно.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв ли трябва да е светодиода?.....и тези резистори каква им е цената,ориентировъчно.

Такъв,но 3мм-ов е оригиналния.Ако искаш,обаче хубаво светене си взимаш ярки,прозрачни светещи червено диоди и сменяш с тях всичките заводски.Резисторите са някакви стотинки за бройка.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пречи ли големината?Май има място вътре.

Лъжеш се за мястото.Трябва ти 3мм,защото иначе ще ти е трудно да го позиционираш точно под световода,ще опира в контактите,а и ще ти скъса предпазното фолио при сглобяването.

Ей такива монтирах аз.

023252416.jpg?r=0

Светят идеално и много повече от заводските,дифузни.

023252444.jpg?r=0

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега genttogsg имаш ли желание ти да ми сфаршиш тази работа и колко пари ще излезне сичко с части и работа????

Не си давай паричките колега, свали си ги през почивните дни елементарно е за материали не повече от 1 левче и работа 1 кафе време :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пипкаво си е , и ако човек не е на ти с тези работи трудно ще се справи . И аз се интересувам ако някой колега от София извършва тази процедура , колко би струвало .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз при смяната на светодиодите в бутоните направих глупостта да не замеря заводските резистори,като резултата не закъсня.Два от бутоните работиха около месец и се почна цветомузиката.Като свалих бутоните и замерих резисторите се оказа,че са само 270 ома,което е крайно малко.Най-учудващото беше,че на другите бутони бяха по 470 ома и там проблеми нямаше.Сега праснах на всички по 470 ома/такива имах/и всичко си работи.По принцип резистора е добре да бъде в диапазон 500-600 ома за 1 диод/червен/.

Днес в магазина според продавачката-"стойностите на съпротивлението трябва да е 1000ома за един диод, да не горят диодите никога"е дано, надявам се да ги сменям за последно.И покрай копчетата взех малко червена светодиодна лента та светнах и врътките на парното и тия дни следва арматурното табло :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...