Jump to content

Смяна на помпички на хидравличен съединител


Koleto

Recommended Posts

Добър ден колеги, искам да ви попитам: каква марка съединителни помпи да си избера или с каква марка карате вие и сте доволни?Става дума за audi b4 2000 кубика, 115 коня. В магазините ми предлагат: Тructech(немска), LPR(италианска, по форумите хората се оплакват че изкарвали по 10 000км), TRUSTING, Toprun . Гледам моделите които са до 150лв и двете. Благодаря ви много за помоща :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е помпата(горната)крива или права?Ако е крива си вземи за 40-50лв.права БОГЕ оригинална и ти прават удължение за 6лв.при тези които правят спирачни тръбички слагаш и караш,за долната подменяш гумичките и си готов,но ако държиш и долната да е нова и тя там някъде струва.Ако си от София ще ти дам телефона и адреса да си ги купиш на тези цени :stupid: .Тази операция я правих миналата седмица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със ABK двигател съм. Проблема е че педала ми заседна на половината ход,няма изтичане на маслото. Гледах по форумите и останах с впечатлението че няма как да разбера коя е, а по обясненията само се лутах дали е горната или долната.И в крайна сметка реших и двете да ги сменям но ако има и друг вариант с радост се захващам по изпълнението :stupid: От Пловдив съм и само това успях да намеря като марки, а права БОГЕ за някои друг модел на ауди ли е?.Благодаря за съвета :dance:

Редактирано от Koleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 80/100 Ц4/А6 Ц4,жалко че си от Пловдив,но се обади на 0899835841 Галина Атанасова магазина и е на Симеон и виж дали може да ти я прати евентуално или дали имат представителство при вас.Кажи и ,че едно високо момче с една 100-ца миналата седмица си е купувало помпа БОГЕ и ще се разберете.Сигурно ти се е счупила пружината на горната за това е заседнал педала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на колегата more от форума. Ще ти даде оригинална помпа на тънка цена и ще забравиш за проблема за доста дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената при Спасчо е пак такава но втора ръка :dance:,а аз говоря за НОВА със щампи с всичко!!!!Обиколил съм половин София докато намеря най удачното разрешение на проблема тъй като нова оригинал ,но крива е 277лв :stupid: ,а как се дават такива пари като минах само с 50лв,и то за нова.

Редактирано от krassi_110
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумички са загуба на пари и няма да ти реши проблема.Сменяват се и двете помпи.Моите помпи са на Clutex и 1 година си вършат работата перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOGE с алуминиев корпус взех я втора ръка .Проблема е следния моята беше ATE /черна на цвят/материала от който е направена мисля че е някакъв вид чугун ако не се бъркам ,но той с течение на времето и под въздействието на течността корозира и вътре се образуват язвички гумичките задират по тях и пропускат помпата се прецаква.Затова аз взех BOGE с алуминиев корпус .ревизирах я повърхността вътре беше перфектно огледална.Така постъпих и с двете помпи.Като пропуснах да спомена че преди това смених два комплекта нови "оригинални"помпи ,които за нищо не ставаха .След като ги отворих преди да ги хвърля забелязах че качеството им беше отвратително вътре дори не бяха райберовани,да не говорим за шлайф.Затова не издържат много новите помпи.Аз направих така,ти сам решавай как ще решиш въпроса си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че дори да искам да си взема някаква нова от тези марки които ми се предоставят, мога само да се надявам че ще излезе сполучлива.А както и ти сам казваш оригиналните които си взел пак са с лошо качество, за сега се надявам както каза колегата krassi_110 да се получи с помпичка на 80-ка, но когато потърсих в нета и за 80 и b4-ка са едни и същи http://imageshack.us/photo/my-images/224/dsc06341ff6.jpg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коле,абсолютно същата е,обаждай се на мацката и действай :stupid: .КОЛЕГИ ГОВОРИМ ЗА НОВА ПОМПА ЗА 40 ЛЕВА БОГЕ, СПРЕТЕ С ТЕЗИ ВТОРА УПОТРЕБА !!!!!!!!Четете малко повече в форума влезте в профила ми и прегледайте мненията ми и темата за проблемите ми с тази помпа.С тази помпа съм в момента на А6-Ц4 и нямам никакви проблеми с нея,но както казах след слагане на удължение което се сви на 90 градуса за да се включи в другата тръбичка.Поздрави!

Редактирано от krassi_110
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си от тази жена която ми препоръча колегата krassi_110 , доставя ги чрез Еконт били БОГЕ като горната помпа била права както е на Б4-ката 40лв а долната пак е БОГЕ но е 45лв в понеделника чакам да ги получа и ще кача снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това говорим :hilezh: Представете си колегите с авточастите как ни товарят :steinigung: къде е 40-50лв.,къде е 100-150лв.Радвам се,че свършихме работата и ако някой колега закъса за помпа нека звъни на тази мацка да си взима помпи на добра цена,магазина е на Симеон и е много точна,аз съвсем случайно попаднах на този магазин,излизайки от" НАСТЕВ-ремонт на помпи" и отчаян,че трябва да давам 277лв за помпа и оп гледам магазина,а той е само за гумички,семеринги,помпи и като ми каза цена от 40лв.щях да и се метна на врата,от там ми хрумна,че бяхме говорили с колега от форума за тази тръбичка(това дефакто е удължение мъжко-женско за да се направи чупката която липсва на правата помпа) и тя ми каза къде пак на Симеон правят такива и готово за 46лв.

Редактирано от krassi_110
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да купуваш погледни тази тема- http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=51250&hl=

Колега правих и това,но изкара две седмици и пак плащаи на майстора за смяна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега хубаво си го описал но орегинално е една пружина която е коносовидна,а металната пластина се слага на вьтрешната гумичка. по принцип няма никакъв проблем когато се сложи друга пружина която не е коносовидна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си мислиш че за 40 лв. вземаш BOGE ха ха блажени са верующите...... ша видим колко ще те изкара.А ти защо ме обвиняваш че го карам да си вземе помпа втора ръка,аз само писах как съм си разрешил при мене въпроса.С тази помпа карам СЕДМА година. Дано при другата ми кола А6 не се появи подобен проблем.И още нещо знаеш ли че щях да се претрепя след смяна на "нови"задни спирачни цилиндърчета PEX мисля че бяха.Всичко това го споделям от опит не давам акъл на никой.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са помпичките:

http://imageshack.us/photo/my-images/820/dsc05021r.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/191/dsc05022n.jpg/

Долната е 45лв SACHS а горната 40лв BOGE

Редактирано от Koleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си мислиш че за 40 лв. вземаш BOGE ха ха блажени са верующите...... ша видим колко ще те изкара.А ти защо ме обвиняваш че го карам да си вземе помпа втора ръка,аз само писах как съм си разрешил при мене въпроса.С тази помпа карам СЕДМА година. Дано при другата ми кола А6 не се появи подобен проблем.И още нещо знаеш ли че щях да се претрепя след смяна на "нови"задни спирачни цилиндърчета PEX мисля че бяха.Всичко това го споделям от опит не давам акъл на никой.........

Колега чакам едно голямо ИЗВИНЯВАЙ :hilezh: За това говорим ментета ли са или сме блаженни :) Коле и долната е хубава марка няма да се притесняваш,слагай и газ.Ако някой още не вярва да ходи и купува помпи от 100лв.и нагоре.Аз с най добро чувство ви казвам на какво попаднах ,а някой колеги явно не можаха да разберат,че аз не съм търговец на авточасти,а съм като тях потребител :)А за А6-та запомни тази тема защото тя е с крива помпа и аз на нея я слагах тази помпа,а те са вече на години и 90% са италянки където не се сменя спирачна течност и при нас протичат :lol:

Редактирано от krassi_110
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чакам едно голямо ИЗВИНЯВАЙ :) За това говорим ментета ли са или сме блаженни :) Коле и долната е хубава марка няма да се притесняваш,слагай и газ.Ако някой още не вярва да ходи и купува помпи от 100лв.и нагоре.Аз с най добро чувство ви казвам на какво попаднах ,а някой колеги явно не можаха да разберат,че аз не съм търговец на авточасти,а съм като тях потребител :)А за А6-та запомни тази тема защото тя е с крива помпа и аз на нея я слагах тази помпа,а те са вече на години и 90% са италянки където не се сменя спирачна течност и при нас протичат :lol:

:hilezh:Колега със спокоен тон ти казвам тоя дрънгел В3-а я карам от 15 години и всичко това го написах за да споделя моите дерзания и главоболия през които съм минал,а това дали някой ще го вземе под внимание или не си е лично негов избор.Темата на колегата беше всеки да сподели с какви помпи кара и аз това и направих.Ти като искаш карай си с "новите" помпи,да те идват директно от Инголщат :lol: А за А6-та ц5 03 год. нямам и намерение да търся къде се намира тази помпа осваен ако не ми направи проблем.Приятна вечер.

Редактирано от audimen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

audimen прав си, исках просто да разбера от коя марка са най-доволни хората, защото в магазините марки бол кои познати кои не а парите са кът постоянно да сменяваме :rolleyes: .Благодаря на всички които се отзоваха :bia: и щом кача помпите и ги покарам малко ще споделя мнението си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:Колега със спокоен тон ти казвам тоя дрънгел В3-а я карам от 15 години и всичко това го написах за да споделя моите дерзания и главоболия през които съм минал,а това дали някой ще го вземе под внимание или не си е лично негов избор.Темата на колегата беше всеки да сподели с какви помпи кара и аз това и направих.Ти като искаш карай си с "новите" помпи,да те идват директно от Инголщат :blink: А за А6-та ц5 03 год. нямам и намерение да търся къде се намира тази помпа осваен ако не ми направи проблем.Приятна вечер.

Аз съм съгласен,че всеки който е минал по този път трябва да сподели,но аз преди 1-2 седмици се сблъсках с него и ми е съвсем пресен,а не мога да разбера защо нови си го написъл в кавички не си ли отварял снимките кави са помпите или за теб всичко ново на изгодна цена е менте,а само втора ръка е ок,та нали си имаме такива,а за А6-та да си жив и здрав да не ти се налага да я правиш или те тия от 2003 не се чупят въобще. Остани си със здраве :blink: ПП Моля някой модератор да изтрие номера на мацката за да няма колеги които ще кажат" този ни пробутва ментета".Благодаря предварително!

Редактирано от krassi_110
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се намери магазина в google "Авточасти за Американски и Западни автомобили"

колеги, непрекъснато се сблъсквам с тази дилема "на старо" или ново.

невинаги защото ми се свидят пари.

и според мен няма правилно решение.

за "на старо" е ясно - просто не можеш да знаеш колко е износено.

а за ново - не само, защото може да налетиш на менте - а защото дори и нещата които се вграждат оригинално в новите автомобили не са като едно-времешните.

така че и двамата сте прави,

ама едновременно и не сте :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ги сложихме и засега съм доволен :blink: друго си е с работещи помпички :hilezh: 1 към 1 са с оригиналните само има разлика в горната пластмасата за маркуча от казанчето е с по-малък ъгъл от оригиналната, но това не е проблем просто се сменят за 30 секунди. А майстора каза че SACHS е марката на съединителя с която идвало аудито

post-10343-0-52051800-1321377653_thumb.j

post-10343-0-89988900-1321377679_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...