Jump to content

препоръчайте ми какво масло ?


Recommended Posts

здравейте колеги прочетох мненията ви и ви благодаря за съдействието.за избора ми на масло просто старото беше такова и затова сипах същото.на нашия пазар има страшно много ментета точно затова неисках "марково" защото нали се сещате на кое правят ментета.служебните ни коли ги караме само с такова и километрите им са по 40 -50 хил на година,нямали сме проблеми с двигателите.говорих с майстор и човека каза" с м10 д да го караш колата ще върви".попитах ви защото познат живеещ испания щеше да си идва към Бг и си мислех да ми вземе нещо от там.ама ми трябваше консултация с по-добри и с повечко опит от мене.предната ми кола беше жигулка която не искаше кои знае каква подръжка ама тая ми се свиди и затова ми трябваше мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на колегата АСЕ,който се занимава с масла гледам,че най вървежното масло е Кастрол Меджик 10w40,

Да де, но и ние все по настоятелно питаме АСЕ откъде му идва КастролЯ за тез парици??? :unsure::gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но и ние все по настоятелно питаме АСЕ откъде му идва КастролЯ за тез парици??? :unsure::gruebel:

Внася си го сам, не го прекупува от аутохелп, аутоплюс и други такива, и 500+ мнения на хората говорят достатчно, че е абсолютно качествен :hilezh:

Теб много те е заболяло за тоя кирлив съединител, където го взе твоя клиент от мен, защото беше по евтин, а аз даже не знаех, че си предлагал цена.

Кокич, много те уважавах, но се излагаш много като ме плюеш, щото преди друга песен пееше :)

Както и да е бъди жив и здрав, но не е мъжка постъпка да пускаш слухове и то неверни B)

Вместо да постъпваш като п....а , можеше просто да ми звъннеш /правил си го много пъти/ и да се разберем, щото мен ми е най лесно да набия - 35% на всички части и да гледате като гладни котараци отстрани, но не е това начина ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щото мен ми е най лесно да набия - 35% на всички части и да гледате като гладни котараци отстрани, но не е това начина ;)

що не ги наби на Мотула, дето взех :lol: ш'ти напомня следващия път :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не ги наби на Мотула, дето взех :lol: ш'ти напомня следващия път :hilezh:

Ама ще повтаряш ли? Не ти ли е блокирал мотора :D

Леле ако блокира някоя кола на Madness Motorsport какво ли ще правя, там са 100 + хиляди лева :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още не, ма това е Алфа, никога не знаеш кога ще роди :lol: сега поне съм спокоен, че знам кой е виновен :hilezh:

Ако си за съединител, също трябва да се купува от определен човек, че имали разлика в качеството.

Няма значение че ги продава без касова бележка, фактура и т.н :steinigung:

Ти глей на мойта да не стане нещо.... :angry:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

С теб ще се разберем все някак на оная кръчма на Влас :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... щото мен ми е най лесно да набия - 35% на всички части и да гледате като гладни котараци отстрани, но не е това начина ;)

Точно мислех да ти звъня за масло, носачи, и акумулатор :hilezh:

Викаш да си калкулирам цената с 35% надолу? :bussi:

Редактирано от edinak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внася си го сам, не го прекупува от аутохелп, аутоплюс и други такива, и 500+ мнения на хората говорят достатчно, че е абсолютно качествен :hilezh:

Теб много те е заболяло за тоя кирлив съединител, където го взе твоя клиент от мен, защото беше по евтин, а аз даже не знаех, че си предлагал цена.

Кокич, много те уважавах, но се излагаш много като ме плюеш, щото преди друга песен пееше :)

Както и да е бъди жив и здрав, но не е мъжка постъпка да пускаш слухове и то неверни B)

Вместо да постъпваш като п....а , можеше просто да ми звъннеш /правил си го много пъти/ и да се разберем, щото мен ми е най лесно да набия - 35% на всички части и да гледате като гладни котараци отстрани, но не е това начина ;)

Владо, с нищо не съм те нападнал и най-малкото ми бъркаш в канчето. Със съединетеля проблема беше, че го нямаше в твоя електронен магазин и интересно как обаждаш цени и дали не правиш някои не дотам почтени заменки защото и аз ги знам тези неща, но не ги върша. Точно подигравката ти от сорта за "гладните котараци" в един малко по-стар пост ме накара да спра да те имам за лоялен колега.

От масла почти нямам оборот и както знаеш работя с Кроон и в последно време с Феби - това е преопаковано Esso.

В нищо не съм те обвинил, но моля те спомни си какво ти каза SLAF още преди около 3 години, а аз знам всичко в подробности, което не ти беше написал той тук във форума.

Също така най-малкто съм си позволил да препредам тук думите на мениджърката на "Равда" ООД - Бургас относно произхода на твоя и на други "колеги" Мотул в разговор по телефона проведен с нея. Съгласно статия в руското списание "За рулем" преди години двойноестерната синтетика на Мотул е разрешена за продажба в Западна Европа само в оторизирани сервизи и никога в магазини. Изключение се правеше за Източна Европа през официалните вносители. Ако това изискване е още в сила следва въпроса как ти предлагаш двойноестерна синтетика без да си официален вносител???

Още веднъж подчертавам, че в нищо не съм те обвинявал директно, но се натрупаха доста интересни въпроси у мен.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Радвам се , че запазваш добрия тон, от моя страна няма лоши чувства към теб.

Думите на магазинерка от някоя фирма, не ме интересуват. На много хора им е криво, че сме в ЕС и голямото лапане свърши. Съжалявам, не съм аз виновен! Виж цените в цяла Европа как са. Имам и правило да не коментирам цени и т.н на колеги, така че от мен сравнения за цени и т.н с фирма еди коя си няма да чуеш, камо ли да плюя някого, просто защото аз си гледам мойта, работа те тяхната ;) Пазара сам си се регулира отлично самичък и некоректни хора и такива с некачествена стока изхвърчат много бързо от него.

За маслата които предлагат мои колеги не коментирам, за моите - купени са от официален представител на Мотул в друга европейска държава, просто не ме кефят цените на тукашните, купувам си от там и продавам. Имам всички документи, разрешителни от митници,екотакси и т.н. Точно за това го продавам и с фактури и касови бележки. Когато имаш път към Пловдив, винаги може да звъннеш и да ти покажа всичко, което те интересува. Това е за мен, за други колеги не мога да отговарям ;) Освен това всяка туба си има LOT номер и по него може да се провери абсолютно всичко

Относно съеденителя, няма го в магазина ми защото нямам физическа възможност да кача всичко.

Не съм искал да подбивам на никого цените и мисля, че спазвам добра търговска етика, още повече винаги съм те уважавал.

Това е от мен Кокич с най-добри чувства!!!

Редактирано от ACE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, абсолютно съм сигурен, че документите ти са изрядни за пред властите и данъчните защото в противен случай си лесна мишена.

Ако за мен намекваш за касовите бележки и фактурите - да продавам, като частно лице и това не е забранено, както правят и доста други тук във форума. При нужда се изписват фактури директно от самите вносители - осигурил съм тази необходима за някои екстра. Скоро ще регистрирам и специална фирма защото другата ми не се занимава хич с чарколяци и непрекъснато се караме със счетоводителката.

Когато предполагам си бил още с читанката в училище с мои приятели изнасяхме акумулатори за Украйна, а валутата осигуряваше фирма износител на нефт. Същите тези си построиха завод за всякакви масла в Лвовска област и съм светнат на някои доста интересни неща, но лоялноста ми към хората, които ми помогнаха много не позволява да ги изпиша тук. Само лабораторията им била за около 1.5 млн долара и то по цени отпреди повече от 10 години. :)

За да не бъда голословен: Имам списък на всички европейски рафинерии притежаващи инсталации за добив на базови масла(на руски:маслоблок). Също така знам кои се занимават с последваща преработка на базовите масла, кои са най-добри в добавките за маслата и т.н.

Знам и какво може завода около Лвов стига да се снабди с правилните масла и добавки, което не е никак трудно.

За съжаление съм абсолютно незапознат с дистрибуцията на маслата и затова си мълча за да не се излагам. :):bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

;) значи можело и без заяждане като малките деца .

Казах ти, уважавам те прекалено много и не искам да си развалям мнението за теб, а си човек достатъчно интелигентен, за да слушаш магазинерки и т.н ;)

Оня ден трябваше да ти звъня за едни Конита, ама не го направих, точно заради ей тези глупости. Вече имам 3броя Л.С наистина ли било всичко -35% :D :D :D НЕ, НЕ Е, И НЯМА ДА БЪДЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден трябваше да ти звъня за едни Конита, ама не го направих, точно заради ей тези глупости. Вече имам 3броя Л.С наистина ли било всичко -35% :D :D :D НЕ, НЕ Е, И НЯМА ДА БЪДЕ

За Конитата звънкай и не се притеснявай, но те предупреждавам, че тази марка започна да създава главоболия на хората. Мнението е не само мое, а и на Ицо-М и още неколцина. Имаме и предявени рекламации, а те са директно към КОНИ - такава е практиката. И почва една голяма каша, че не ми се говори даже. :unsure:

-35 % спрямо цените-клиент на МОТБУЛ и аз мога за поддържане на тонуса и една малка ракийца вечерта! :D:bia:

С Мотула не мога да те бия! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

-35 не ставаше въпрос за маслата, но както и да е, не бих го направил :)

Относно KONI -то , просто няма друг избор за определени коли понякога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...