Jump to content

Audi A3 Или Audi 80 B4


  

93 гласа

  1. 1. Ауди а3 или Ауди Б4

    • Ауди а3
      45
    • Ауди Б4
      41
    • друго.
      7


Recommended Posts

95% съм сигурен, че това варненското Ауди е много зле, мога да хвана бас даже с DAKINE познавайки много добре варненските автотърговци и техните лафове и цени!

hahah Цецо аз как да кажа какво е.Нали трябва да отида да го видя. иначе не изглежда зле.И така като гледам регистрирано и въртяно в града трябва поне ремъците му да са сменени.А пък ако му е сдухано турбото като го запалят студено веднага ще си проличи.

Ама и аз отидох да го купувам :2gunsfiring_v1::bia::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ама и аз отидох да го купувам :2gunsfiring_v1::bia::bia:

За части е, ще го погледна в събота!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги. Реших да изчакам. До май месец. :2gunsfiring_v1: Замислям се дали ако зема дизел 1.9 тди 110 коня няма да ми излиза разхода на бензиновия мотор 1.8 с газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как го караш, ако е с пуснат климатроник и го настъпваш няма да гори 5/100 както казват някой. На мен поне 6 ми гори с не чак толкова (става въпрос за градско)настъпване.

Редактирано от a3clubpln
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как го караш, ако е с пуснат климатроник и го настъпваш няма да гори 5/100 както казват някой. На мен поне 6 ми гори с не чак толкова (става въпрос за градско)настъпване.

6 градско сериозно ли. Та тогава има ли файда от това газово , а извън града. при скорост 100 110 км как е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за дизел нали не си се объркал и да си мислиш че е бенДзин.

А извънградско лятото го засякох с климатроника 4.5 при 100/110 км/ч

Редактирано от a3clubpln
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да не останеш разочарован от разхода поради форумни разбирачи , като един мой приятел със същият 110коньов мотор на А3 .. обещаваха му 6 в града и 4 по пътя за добрич , ама ела да видиш каква му е физиономията на колонката на ОМВ-то . в града (Варна) под 7.5 не е падал с пенсионерско каране , извънградско с 90-110 без резки изпреварвания по пътя варна-свищов през бяла и обратно с 2-ма човека (аз и той = 200кг) 6 разход . тия сметки с дизела дето връща обратно в колонката на канарчетата по автоморгите ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да не останеш разочарован от разхода поради форумни разбирачи , като един мой приятел със същият 110коньов мотор на А3 .. обещаваха му 6 в града и 4 по пътя за добрич , ама ела да видиш каква му е физиономията на колонката на ОМВ-то . в града (Варна) под 7.5 не е падал с пенсионерско каране , извънградско с 90-110 без резки изпреварвания по пътя варна-свищов през бяла и обратно с 2-ма човека (аз и той = 200кг) 6 разход . тия сметки с дизела дето връща обратно в колонката на канарчетата по автоморгите ...

На мен толкова ми гори, става въпрос за Плевен 6 в града с нормално каране и тук там на някой светофар се настъпва. А извън града съм сигурен че 4.5 на 100 със скорост от 100 км/ч и горе доло 2000-2200 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен толкова ми гори, става въпрос за Плевен 6 в града с нормално каране и тук там на някой светофар се настъпва. А извън града съм сигурен че 4.5 на 100 със скорост от 100 км/ч и горе доло 2000-2200 оборота.

Тези стойности дето ги даваш са по баир надолу нали.Сигурен съм че и с най-икономичното каране средният ти разход не пада под 5.5на дълго и 7 в града.Да си говорим реално нали без форумни легенди как си направил Варна - София и обратно за 95 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези стойности дето ги даваш са по баир надолу нали.Сигурен съм че и с най-икономичното каране средният ти разход не пада под 5.5на дълго и 7 в града.Да си говорим реално нали без форумни легенди как си направил Варна - София и обратно за 95 лева.

В началото на есента Плевен Варна Варна Плевен за 80 лева как ти се струва. Тогава дизела беше 2.30-32

Редактирано от a3clubpln
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стъклото пише 4400, сега е 3700 представям си каква кошница е! Мотора 100% ще има забележки, може би и маховика ще е тръгнал, гумите са сликове, тя ако беше хубава до сега да я бяха лапнали във Варна, кой знае кой се е отървал от нея, не го вкарвайте момчето във филм! Нека си ходи пеша зимата, а лятото като посъбере парички си купи нещо по добро! 95% съм сигурен, че това варненското Ауди е много зле, мога да хвана бас даже с DAKINE познавайки много добре варненските автотърговци и техните лафове и цени!

За информация това ауди вече е мое :) в перфектно състояние е, с изключение на предни тампони и един шарнир, които бяха сменени за сметка на продавача, който беше частно лице, а не автосалона. Това ауди си има интересна история, която може да ви споделя някой друг път :D Явно доста хора са се заблудили по ниската цена и си мислят, че е кошник :hilezh: Когато имам време ще кача и снимки....

Редактирано от hrissska
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на есента Плевен Варна Варна Плевен за 80 лева как ти се струва. Тогава дизела беше 2.30-32

стува ми се като разход около 5.8 ... при тая цена си изгорил грубо 35л нафта , плевен варна и обратно е около 600км. по думите на дизелджиите толкова се прави в града :):D

Редактирано от CheFolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За информация това ауди вече е мое :flehan: в перфектно състояние е, с изключение на предни тампони и един шарнир, които бяха сменени за сметка на продавача, който беше частно лице, а не автосалона. Това ауди си има интересна история, която може да ви споделя някой друг път :) Явно доста хора са се заблудили по ниската цена и си мислят, че е кошник :D Когато имам време ще кача и снимки....

Честито с наближаване на Коледа явно стават чудеса! Дано всичко е наред и много безаварийни километри ти пожелавам! Някой път може да напишеш историята на колата, че с това

интересна история
взе да ме гложди любопитството! Ако искаш може и на лични! :D

Колегата DAKINE имам да го черпя, защото изгубих баса! :hilezh:

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стува ми се като разход около 5.8 ... при тая цена си изгорил грубо 35л нафта , плевен варна и обратно е около 600км. по думите на дизелджиите толкова се прави в града :hilezh::)

30 литра и малко е сипъл. Само не ми се връзва разхода в града. Аз съм с 90 1.6 тди извън града с около 100км си харчи 4-4.5л според зависи с колко хора е, обаче в град си чуква от 6 до 7.5 литра :D Поне не е капризен и си джиткам с нафта на 1.80 :Д

И по темата искам да споделя впечатленията от сегашното ми ауди 90 и на 1 фр а3ката. Лично ми е по-комфортно в 90ката а3ката мн друса и ми е тясна. И все пак, ако ще се кара предимно градско бих предпочел А3, за дълго б4.

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стува ми се като разход около 5.8 ... при тая цена си изгорил грубо 35л нафта , плевен варна и обратно е около 600км. по думите на дизелджиите толкова се прави в града :):D

Колега аз съм карал и из Варна не знам точно колко 650 - 670 км са тея 80 лева. Все пак може да са останали около 2 - 3 литра отгоре. А от Габрово до Плевен са 110 км и ми даде разход 4.5 с климатроника. Да казва кой каквото иска но колата си я карам аз и аз си я зареждам и знам колко гори.

Поздрави.

Колегата DAKINE имам да го черпя, защото изгубих баса! :hilezh:

Ти нали беше скептик за тая а3-ка. Според мен не всичко зависи от цената на колата, а от човека който я е карал ако не е бил мурдар значи колата си заслужава. А тази а3-ка е с хубав екстериор, а както разбрахме е и здрава.

Честито на новия собственик и да си я караш безаварйно и да те радва много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата в софия под 8 нема да падне,кой каквото ще да ти говори,еле па Б4 ТДИ rotcol.gif.Извънградско 6 и то ако караш като пенсия,зарежи тея легенди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха , то ви показало на борда , така кажи ве , що се пъна да смятам и обяснявам :) ама пълно пълно не си я мерил сигурно :D и до колега 80лв по 2.30 нафтата са си почти 35литра , а не 30 и малко отгоре . айде спирам с диалозите за разхода ,че не са по темата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както разбрахме е и здрава.

Това ще го разберем, като мине известно време и километри! Иначе да бях скептик и сгреших! Също така ми е любопитно за така наречената от новата собственичка - интересна история за колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще го разберем, като мине известно време и километри! Иначе да бях скептик и сгреших! Също така ми е любопитно за така наречената от новата собственичка - интересна история за колата!

Абсолютно си прав, от два дена я карам и за сега няма забележки... А историята не е за тази тема, нали тук друго се обсъжда :D и все пак: Колата е внесена 2007, първи собственик жена-лекар, карана около 20 000км до началото на 2010, след това върната в авто-къщата и заменена за друга, има такава опция. В началото на 2о1о е продадена на едно пишлеме без книжка, който така и не успява да вземе книжка, и за година и половина са минати около 600км, предимно е карана от брат му също без книжка, и като за последно е решил да и запали гумите като от това и следва удар и чупи заден стоп. Тази случка е накарала майка им да продаде колата за да не стават по-големи бели.... От колата е взето всичко, което може да се взема, дори антената :hilezh: Въобще на се минавали преглед, и гражданска не са правили.

Благодаря за пожеланията момчета :)

Редактирано от hrissska
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двама приятели имам от Добрич, които са сменяли скоростни кутии на такъв голф с такъв мотор! Но не твърдя, че всички са трошливи с тоя малкия мотор!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни трудно ще ти изберем кола, но премисли пак прироритетите си и прецени, какво търсиш в един автомобил.

Лично на мен, от към експлоатация ми се струва, че Б4 - по-евтини части и не до там скъпо обслужване, но поради възраста по-чести ремонти. Е вярно, че половината неща пред блока си ги прави човек, но не винаги разполага с това време и инструмент. Да не забравяме и евтиното газифициране (АБТ и АВК донякъде).

Докато, ако попаднеш на запазено А3, което си е с 7-8год. по-ново можеш евентуално да се разминеш с някои Евтини ремонти, като при Б4, които се налагат вече от старост на материала(при мен- всички тампони, увиснал таван-претапициране, амортесьори, дясно каре, радияторче на парно, половината от километража работи когато си иска, разни пластмасови трипътници, амортисьорчета на багажгника и т.н. списака е дълъг). Но това само с уговорката че А3-та наистина ще е свежа и пак е на късмет.

Като автомобили за мен, естествено А3-та е с доста по-съвремена визия и технологии, ако търсиш това в една кола. Но Б4 не е за изхвърляне, тя също има своя чар и се едни хубави джанти и поправяне на външните забележки, придобива приличен вид. Е морално е остаряла, но пак е много субективно за всеки един човек.

Аз съм доволен от това, което предлага Б4, на мен ми е много удобна, с този надлъжно разположен двигател имам достатъчно място за краката при шофьора и дълбоки и меки седалки, нещо много важно за мен. Багажника на комбито, стига за газова бутилка и на 4ри човека багажа+пиенето, за двудневна екскурзия на вила в балкана, климатроника поддържа хладничко вътре през цялото време и след 200км.в летния зной, като приключи пътуването съм свежарка. А разхода при този режим 9.5-10л./100км пропан-бутан.

Но това не е всеки ден, през повечето време съм сам или с още един-двама човека в колата без багаж. Така че е важно за себе си да определиш къде и как ще ти служи предимно колата и къде ще я караш.

Редактирано от m_a_r_t_o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега здрвей,

И аз реших да си изкажа мнението а то е следното:

братовчед ми има а3 хубаво е добре вози разход добър има (тои не кара бързо) ,но е изключително тясно ти си младо момче ще се налага да пое*ваш в нея!

Аз имам / вече блъсната/ Б4-ка мотора е АБТ 2.0 90к.с. със най тъпата(евтина) газова (вакуум) разхода на моя тормоз беше най -много 15 градско - голяма кола,голям багажник много пространство,глезотийки като ел стъкла подгрев на ел огледалата и клима са задължителни (страшно удобно -разликата я усетих когато я блъснах и започнах да карам сироко мк2).Даракоустойчив мотор,само тампоните на задния мост не обичат да се дърпат ръчни,всеки карал Б4 знае за досадното дрънчене от макферсоните,аз купих два истински и се родих.Много добра кола с много прости възли 3 ,4 датчика и 1 дюза.Катастрофирах със 140км/ч в автомобил отнел предимството ми (астра хечбег) отворих вратата и слязах почесвайки глава колко ше ми струва ремонта :hilezh: ,волана автоматично се прибира вътре в таблото много мислена кола!

Кеф ти да е*еш,кеф ти да се возиш, събирате се 5 калпака тварите си багажа и отлитате ,място вътре бол ! за тези пари които си си нагласил ще си вземеш Б4 кукла с квот са сетиш като екстри и ще имаш още 1000 пари. АБТ има данък 17лв изключително държалива машина,Но с тоя мотор трябва да изградиш чувство за правилна преценка относно изпреварванията ! Резервни части под път и над път на народни цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...