Jump to content

Audi A3 8L озвучаване


lowforce

Recommended Posts

Здравейте колеги, дойде момента, в който трябва да променя музиката в колата, А3 8L двуврата. За сега имам няколко варианта, но се чудя кой точно да избера. В момента колата е с плеър Пионер, нисък клас с USB и вероятно фабричните колонки (пищялки) в таблото и вратите, които обаче май стават само за слушане на радио Хоризонт. :) Не гоня кой знае какво качество на саунда или думкане, така, че опцията за афтърмаркер туба и усилвател отпада, засега. Та, ето и вариантите:

1) Да търся останалите компоненти на Bose системата - останалите колконки, съба и допълнителния усилвател. Тук като плюс може да се отбележи, че всичко ще стане като оригинално, а минуса е, че май трудно се намира тази системка. Изобщо може ли да се ползва системата с пионерски плеър?

2) От предишната кола имам останали елипси Hertz DCX 690, които свиреха доста прилично на кората, такъв ефект търся и сега. Хубавото тук, е че този вариант изисква почти никакви средства и труд. Предполагам, че на кората отзад ще свирят прилично, а минуса е, че ще се наложи да срежа кората, плюс това елипсите ще трябва да се сложат максимално назад до стъклото - съобщение към крадците измекяри: "ЕЛА МЕ ВЗЕМИ".

3) Да си взема някакви 17 см колонки + фланци за корите отзад.Така ще стане най-прилично, но се съмнявам в това как ще свирят, все пак няма доста обем в корите.

Предварително се извинявам, ако мястото на темата не е тук, и ще се радвам да прочета вашите мнения по въпроса.

Поздрави и наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен докато има 13см говорител в предните врати каквото и да сложиш тази кола няма да има хубава музика , направо съм разочарован от озвучението на A3 много е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих в задните кори някакъв Hertz - не помня какъв беше, че мина бая време оттогава. И поне за мен си свири прилично. Ако си намериш цялата система, мисля си че ти трябва и заводския плеър за да стане съвсем оптимално. Това с кората отзад - предвид че в момента се крадат дори капачки на джанти - не е много добра идея според мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hobsy, то елиминирането на говорителите във предните врати е най-лесно, направо през плеъра и готово. А и при мен не е чак толкова зле, ако отзад има нещо читаво, ще бъде екстра да се разпределят 25% предни, останалото от задната линия да идва.

Lo_Ridah, благодаря за мнеинето, а вашето Ауди имаше ли кабели до говорителите отзад или пускахте допълнително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако позволиш ще ти използвам темата за да не пускам нова ,искам да попитам някои с А4 2000г. без говорители на задните врати дали има прокарани кабели до тях или не.благодаря, и се извинявам предварително че ти използвам темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако позволиш ще ти използвам темата за да не пускам нова ,искам да попитам някои с А4 2000г. без говорители на задните врати дали има прокарани кабели до тях или не.благодаря, и се извинявам предварително че ти използвам темата :bia:

10на теми по надолу има тема на 2 страници за монтаж на говорители на А4 в задните врати...

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=112021&st=0

Не знам дали има опция "подготовка за колони" , ако няма, значи най-вероятно нямаш кабели. В моята кола аз лично нямах. Може лесно да се провери. Вадиш касетофона ако в кафявата букса има 4 кабела, значи имаш кабели само за предни колони. Ако имаш 8 кабела значи има вероятност да имаш кабели до отзад (много силно ме съмнява).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hobsy, то елиминирането на говорителите във предните врати е най-лесно, направо през плеъра и готово. А и при мен не е чак толкова зле, ако отзад има нещо читаво, ще бъде екстра да се разпределят 25% предни, останалото от задната линия да идва.

Lo_Ridah, благодаря за мнеинето, а вашето Ауди имаше ли кабели до говорителите отзад или пускахте допълнително?

То това е най-лесно да се елиминират но тогава става хептем зле , поне на мен ми прави много голямо впечатление и не ми харесва , една кола няма ли големи и хубави говорители отпред , каквото и да сложиш отзад според мен няма да е достатъчно готино , това си е лично мое мнение и наблюдение а до колкото окабеляването отзад в корите , при мен нямаше и аз си пусках кабелите , поредния недостатък на A3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и мойта тройка нямаше кабели и ми ги пускаха допълнително. Но явно не е особено сложно - в Бургас ми ги сложи едно момче за около два часа сам. Може би ми костваше 10 ли, 20 ли кинта отгоре, нямам спомен точно колко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се в видяло, че ще се реже кората, и ако се налага ще се пускат кабели, просто няма други варианти засега. Само трябва да се хвана на работа. :hilezh: Благодаря за мненията.

dak, a провисва ли кората на А3-ката, след като се сложат говорителите? Има вид на по-солидна от тези, на една друга марка :) , които са кекави и се режат с макетно ножче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се в видяло, че ще се реже кората, и ако се налага ще се пускат кабели, просто няма други варианти засега. Само трябва да се хвана на работа. :hilezh: Благодаря за мненията.

dak, a провисва ли кората на А3-ката, след като се сложат говорителите? Има вид на по-солидна от тези, на една друга марка :) , които са кекави и се режат с макетно ножче.

Колега , кората е много масивна и не е мръднала и не е провиснала. Проблема е че колата така си я взехме но понеже ползваме багажника за детска количка и кората съм я свалил защото много ми пречи. За това ми трябва кра без колони !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така ще се пускат кабели и в двата случая , по-добре си сложи в страничните кори , хем няма да мислиш дали ще ти ги гепят хем ще е и по-хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги! В крайна сметка сложих Херц DCX-690 на кората, звука стана напълно задоволителен, поне за мен. :lol: Чух BOSE-то, наистина е доста над сегашната конфигурация, но какво да се прави... :hilezh:

Кабели естествено нямаше, въпреки че кода от списъка в багажника е 8YU - radio preparation for commercial goods, както и да се тълкува това.

Благодаря още веднъж за мненията! :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, дойде момента, в който трябва да променя музиката в колата, А3 8L двуврата. За сега имам няколко варианта, но се чудя кой точно да избера. В момента колата е с плеър Пионер, нисък клас с USB и вероятно фабричните колонки (пищялки) в таблото и вратите, които обаче май стават само за слушане на радио Хоризонт. :zustimm: Не гоня кой знае какво качество на саунда или думкане, така, че опцията за афтърмаркер туба и усилвател отпада, засега. Та, ето и вариантите:

1) Да търся останалите компоненти на Bose системата - останалите колконки, съба и допълнителния усилвател. Тук като плюс може да се отбележи, че всичко ще стане като оригинално, а минуса е, че май трудно се намира тази системка. Изобщо може ли да се ползва системата с пионерски плеър?

2) От предишната кола имам останали елипси Hertz DCX 690, които свиреха доста прилично на кората, такъв ефект търся и сега. Хубавото тук, е че този вариант изисква почти никакви средства и труд. Предполагам, че на кората отзад ще свирят прилично, а минуса е, че ще се наложи да срежа кората, плюс това елипсите ще трябва да се сложат максимално назад до стъклото - съобщение към крадците измекяри: "ЕЛА МЕ ВЗЕМИ".

3) Да си взема някакви 17 см колонки + фланци за корите отзад.Така ще стане най-прилично, но се съмнявам в това как ще свирят, все пак няма доста обем в корите.

Предварително се извинявам, ако мястото на темата не е тук, и ще се радвам да прочета вашите мнения по въпроса.

Поздрави и наздраве!

Прави се от 2те страни на предните кори допалнителна кора се гласи и си лепиш 2 17ки и си готов...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...