Jump to content

Разхлабена дръжка


sukre

Recommended Posts

Здравейте някой били обяснил на какъв принцип е дръжката за отваряне на вратите,че на предна лява доста се е разхлабила (в смисъл не стои плътно прибрана както на другите врати)и ме дразни.Ако някой е имал подобен проблем и го решил ще съм му млагодарен ако сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Износена е вече, няма оправия, освен друга дръжка от морга.Или нова, но едва ли ще си купиш, знайно защо.Иначе ако случайно има нещо развито, то дръжката се фиксира с една П-образна планка отвътре, има някакъв малък шанс болтовете там да са се разхлабили, но едва ли.Може и да е напъвана от апаши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за вътрешната хромирана дръжка

Мойта също е каба. Ако някой си поиграл да отстрани такъв проблем без да сменя цялата врат или кола да каже как става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то вратата има две дръжки, откъде да знае човек за коя се говори.Вътрешната е достъпна само от другата страна на кората, т.е. кората се вади.Вариантите са три, счупена пружинка(има ги като части по някои автомагазинчета), счупено ухо на отливката та самата дръжка, тогава само нова дръжчица, или и двете заедно.Така че мятай кората и ще видиш кое, как.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има лек за проблема. Сваля се кората и в ухото на дръжката се закачва една по-дълга и мека пружина която в другия си край се закачва на някое от ребрата (пластинка) на кората като го пробиете с нещо остро или нагрято шило. Това ще е новата пружина която ще връща дръжката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Sukre

Колега "плясни" някоя снимка като заправиш дръжката. Аз първо ще сменям дисплея на таблото и като разгрее може да си поиграя с подобни козметики. Още не ми се налага да си държа врата докато карам. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се кората и в ухото на дръжката се закачва една по-дълга и мека пружина която в другия си край се закачва на някое от ребрата

Това в случай, че е счупена само пружинката, а какво правим когато/ако е счупено ЦАМ-овото ухо на самата дръжчица и/или ушенце в пластмасовия корпус на дръжката и дръжката се мандахерца безцелно и неконтролируемо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в случай, че е счупена само пружинката, а какво правим когато/ако е счупено ЦАМ-овото ухо на самата дръжчица и/или ушенце в пластмасовия корпус на дръжката и дръжката се мандахерца безцелно и неконтролируемо?

Де деее .. почна се с въпросите с повишена трудност. :stupid:

Отг - нямам представа

А колко струва нова дръжка с механизъмчето й?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в случай, че е счупена само пружинката, а какво правим когато/ако е счупено ЦАМ-овото ухо на самата дръжчица и/или ушенце в пластмасовия корпус на дръжката и дръжката се мандахерца безцелно и неконтролируемо?

При твоя пример няма да може да се отваря вратата. И за споменатите от теб проблеми има решение, но не ми се пише в момента :stupid:

Тук стана въпрос за хлабава дръжка само. А тя е хлабава или защото пружината се е счупила, или защото леглото в което е пружината се е отчупило.

Ето за да не съм голословен как съм оправил няколко такива проблема.

4259109h.jpg

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви за отговорите стана ми ясно от каде идва проблема, от снимката качена от колегата.Като се постопли ще сваля кората да го отстраня. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да попитам и аз нещо,не искам да отварям нова тема.Извинявам се предварително на автора.При мен проблема дойде със студа.Предна лява не се отваряше,явно замръзнала.Пробвах отвътре и успях,но от тогава на сам вратата се отваря само от вътре!Има ли някой такъв проблем и въобще имате ли идеи,може пък от напъване да съм счупил нещо или просто е още замръзнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята също от студа не иска да се отаря отвътре на лявата врата и самата дръжда остава някак си хлабава, като откачена и след известно време се оправя. Но днес стана за пореден път и вече няма оправяне незнам дали е от студа или нещо се е откачило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...