Jump to content

Монтиране на газов инжекцион - да или не?


Recommended Posts

Автомобила е а3 99г. 1.8т AGU двигател и се замислям за ГИ, но съм в дилема. Средно на месец навъртам около 500-600 километра градско(София) и се чуда дали има смисъл от такава инвестиция? Как ще се отрази на двигателя и динамиката на колата, горе долу какъв разход да очаквам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила е а3 99г. 1.8т AGU двигател и се замислям за ГИ, но съм в дилема. Средно на месец навъртам около 500-600 километра градско(София) и се чуда дали има смисъл от такава инвестиция? Как ще се отрази на двигателя и динамиката на колата, горе долу какъв разход да очаквам?

500-600 градско на месец е около 7000 км средно на година. Ако нямаш поне още 10000 извънградско на година, може сам да си пресметнеш колко ще вложиш и колко ще спестиш. :zustimm:

Ако си си навил на акъла - слагай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно харчи не повече литър отгоре на бензиновия разход. За 500 км ще пестиш около 50 лв на месец което значи, че ако дадеш 1200 за уредба ще трябва да я избиваш поне 2 години. Разбира се ако само това ти е пробега. Избива се като навъртиш поне 10-15к. За 500-600км на месец не си струва според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила е а3 99г. 1.8т AGU двигател и се замислям за ГИ, но съм в дилема. Средно на месец навъртам около 500-600 километра градско(София) и се чуда дали има смисъл от такава инвестиция? Как ще се отрази на двигателя и динамиката на колата, горе долу какъв разход да очаквам?

Карам автомобили на Газ повече от 10г. и в момента четвърти по ред автомобил (АЕВ) и съм стигнал до извода - Колкото по-рано се сложи - толкова по-добре ...

Разхода - Принципно се запазва съшия или малко по-висок при монтиране на ГИ, но всичко зависи от стила и начина на шофиране (аз моето В5 съм го докарвал и до 8,5/100 и до 19/100).

Динамиката при монтаж на ГИ би следвало да се запази относително същата (зависи от настройките и кадърното монтиране)

Ако имаш финансова възможност да си позволиш разхода - не се чуди. Пари няма да спестиш, но наистина ще караш значително повече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази година искам да се поразхода из България и мисля, че ако сложа газ ше е доста по-добре :steinigung: Днес звъннах на една фирма в която съвсем леко ме отрязаха е а3 1.8т нямало място за изпарител и др. така че ще трябва да се ориентирам към BRC и LANDI-RENZO. Някакви впечатления и препоръки за фирма и марка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие майтап ли си правите в този форум?Аз не знам майстор да бяга от клиент! :hilezh:

А ти забрави ли къде живееш?

Онзи ден в малко странджанско градче местния "златар" ми отказа категорично поправка на пръстен с мотива , "ама тва е мнооого стар модел, вече не са носят, не са модерни, ама за кво ти е такова нещо, ама имам работа....".Едва ли имаше и за два лева поръчки, но реши да си гледа спокойствието:steinigung:, по сервизите като че ли не е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие майтап ли си правите в този форум?Аз не знам майстор да бяга от клиент! :steinigung:

Абсолютно сериозно каза, че не може да монтира неговите части, защото били по-големи, а нямало място. дирекно ме прати към BRC и LANDI-RENZO. Са гледам, че за BRC отзивите не са много добри а за Ланди още нищо не съм разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го гледаш това с лошите отзиви за БРЦ? Много е важен монтажа на самата уредба, както и да не струва петстотин лева.

Sent from плодзеленчука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие майтап ли си правите в този форум?Аз не знам майстор да бяга от клиент! :steinigung:

Аз знам ЦЪК :hilezh:

Редактирано от СЕКТОР
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам :hilezh:

Сподели!!!Сигурно съм мн. тъп та не мога да се сетя? :steinigung::hilezh:

Абсолютно сериозно каза, че не може да монтира неговите части, защото били по-големи, а нямало място. дирекно ме прати към BRC и LANDI-RENZO. Са гледам, че за BRC отзивите не са много добри а за Ланди още нищо не съм разбрал.

Която и от двете системи да избереш няма да сгрешиш! http://www.landi.bg/ http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2936.0.html http://www.worldlpgas.com/page_attachments/0000/3214/Autogas_study_2010_by_Frost_Sullivan.pdf

Редактирано от landir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...