Jump to content

Първи DSLR


Recommended Posts

Матрицата на Канон-а тяхна собствена, докато Никон използват матрици на Сони, които не са най -добрите. Но м/у тези 2 модела бих предпочел Никон-а.

А да ни светнеш нас непросветените, кои са най-добри матрици :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще намери д5000 + 18-105 за 600-700 лв, по скоро за около 1000 лв ще е.

цените са от фотофорума, от есента.... и не са единична оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека попита за съвет, какъв апарат да си избере ...

Ще замолЪ някои люде да се зАпрат да си мерят матриците, копчетата и другите там неща в тази тема!

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо е нужно да се отрича предимството да ти е удобно да си сменяш най-важните настройки, без да се ровиш в менютата - по-точно - какво толкова има за обяснение?

По подразбиране се счита, че човек, който е решил да си вземе дСЛР има поне начална амбиция да научи за кои настройки става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно. :steinigung:

Хубаво е обаче като се каже колко са зле D3000/5000 да се обяснява защо били нисък клас и какво ще загуби питащия като няма изнесени бутони и автофокусен мотор в тялото.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би в началото нищо няма да загуби - така е.

Имам предвид това с бутоните, за обективите не съм толкова сигурна - в смисъл, в края на краищата, нали са по-скъпи тези, които са с мотор.

В един момент обаче, е напълно възможно да почне да му се струва неудобно това тяло, и може този момент да е много скорошен, и да загуби пари при препродажбата и купуване на ново тяло.

В конкретния случай няма място за толкова разсъждение - парите не са много, и човекът не иска втора ръка.

Аз лично съм пристрастена към удобствата на по-високите класове тяло, може и затова да гледам така едностранчиво на въпроса.

Когато ми откраднаха първата алфа700, всички Сонита, доста по-нови от нея, но по-нисък клас ги усещах в ръцете си (а те не са много големи) все едно съм хванала топче тоалетна хартия и това много ме дразнеше, освен липсата на бутоните.

А да се обясни иначе трудно може с няколко изречения - но в общи линии - за бутоните - неща като ISO, бял баланс, две врътки за смяна на бленда и скорост, просто контрола ти е по-улеснен...

Редактирано от evilmind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретния случай няма място за толкова разсъждение - парите не са много, и човекът не иска втора ръка.

В конкретния случай човекът не знае какво иска. И най-тъпото ще е да вземе най-ниския клас апарат от скъпа марка с китов обектив.

Аз не знам какви са недостатъците на ДСЛР и обектив втора употреба, ако някой има наблюдения - нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид това с бутоните, за обективите не съм толкова сигурна - в смисъл, в края на краищата, нали са по-скъпи тези, които са с мотор.

А аз си мисля, че ще купи един, най-много два китови обектива с мотор.

И най-тъпото ще е да вземе най-ниския клас апарат

Ще обясниш ли защо е тъпо?

Редактирано от JVV
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото винаги е тъпо да купиш рекламна стока, окичена с гръмък етикет, в случая ДСЛР...

Предполагам си сравнявал Д3000 с други апарати? Ако отговорът е да, какво точно питаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не питам. Каня те да обясниш защо D3000 не е ДСЛР. Това, което твърдиш.

Според мен D3000 е правен точно за такива като питащия.

Ще кажеш ли все пак какво му е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апаратът ми и два от обективите са втора употреба, просто този модел вече беше почти невъзможно да се намери нов.

Попаднах на много коректен човек, личеше си, че се отнася много добре с техниката си, и не сбърках.

Във ФотоФорум има сравнително ситна цедка в това отношение, не виреят май много лесно мошеници, но все пак е добре човек да почете добре преди това,

и по възможност да го купи с помощта на консултация от някой безпристрастен разбирач.

Редактирано от evilmind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три тела и пет шест обектива втора употреба съм сменил и съм нямал никакви грижи. За всеки случай гледам да имат остатъчна гаранция.

ПП: Ползвал съм силен жокер при оценката на състоянието им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

В един момент обаче, е напълно възможно да почне да му се струва неудобно това тяло, и може този момент да е много скорошен, и да загуби пари при препродажбата и купуване на ново тяло.

В конкретния случай няма място за толкова разсъждение - парите не са много, и човекът не иска втора ръка.

А да се обясни иначе трудно може с няколко изречения - но в общи линии - за бутоните - неща като ISO, бял баланс, две врътки за смяна на бленда и скорост, просто контрола ти е по-улеснен...

Идеята на първия ДСЛР за мен е да снимам с него докато не се предаде. :steinigung: За това не считам каквато и да било загуба при препродажба в близките една две години. По-скоро ще се инвестира в обектив някакъв, но не и в тяло.

Що се отнася до контрола - да наистина ще е улеснен, но има и един друг момент. Този в който се свиква до такава степен, че не ти прави впечатление кое къде се сменя и колко време отнема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не питам. Каня те да обясниш защо D3000 не е ДСЛР. Това, което твърдиш.

Според мен D3000 е правен точно за такива като питащия.

Ще кажеш ли все пак какво му е?

...и щом Д3000 е правен за "такива като питащия" е по-добър от Д90?

Какво точно те дразни в мнението ми и с какво не си съгласен?

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя да съм написал, че D3000 бил по-добър от каквото и да е, че гледам назад и не мога да го намеря...?

Ти обаче твърдиш нещо си и упорито не искаш да обясниш защо.

Пак да питам. Какво му е на D3000 и защо не е DSLR? Няма автофокусен мотор, изнесени бутони и горен дисплей. Друго? D90 и D7000 не са висок клас тела. Среден са.

Ясно е че D90 e по-добро тяло от D3000. Въпросът е дали му трябва на автора на темата.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм написал. Нищо повече.

За 600-700лв може да вземеш приличен апарат с приличен обектив втора употреба - примерно Д5000+ 18-105 и след година, две пак ще са с по-висока стойност от Д3000 с китов обектив. А между Д3000 и Д5000 разликата е голяма.

В конкретния случай човекът не знае какво иска. И най-тъпото ще е да вземе най-ниския клас апарат от скъпа марка с китов обектив.

Аз не знам какви са недостатъците на ДСЛР и обектив втора употреба, ако някой има наблюдения - нека сподели.

..... и да - определено смятам, че когато човек си купува апарат за 2-3 години напред е по-добре да вземе Д90 втора употеба пред Д3000 нов.

Нямам идея защо, просто ми звучи по-красиво....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше казал веднага, че това ти е идеята за участие в темата, веднага щях да удоволетворя желанието ти.... и нямаше нужда да пишеш глупости от типа, че някой бил казал, че Д3000 не е ДСЛР и че разликата с Д90 е един дисплей и един мотор....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се заглеждал по Д3000, ма ако верно няма изнесени бутони съм за за на Мартинския. Все пак не вярвам да е толкоз сложно и при първия смяната на параметрите, не съм го барал ма звучи адски несериозно за ДСЛР да нямаш бърз достъп. Аз на мойта антика не знам дали работи дисплея hilezh.gif Абсолютно при никакви условия не го ползвам, освен като форматирам картата zustimm.gif Но също е и истина че огромен % от потребителите бият на Ауто и пуцат на воля....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше казал веднага, че това ти е идеята за участие в темата, веднага щях да удоволетворя желанието ти.... и нямаше нужда да пишеш глупости от типа, че някой бил казал, че Д3000 не е ДСЛР и че разликата с Д90 е един дисплей и един мотор....

Идеята ми за участие в темата беше да покажа, че ТИ пишеш глупости и препоръчваш нещо втора употреба на човека без да си имаш и най-малка идея защо, както спомена по-горе. Дано сега вече си схванал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видя ли, че не е трудно да се изразяваш ясно. Нямаше нужда от една страница подмятания, никой няма да се обиди, ако му кажеш че пише глупост (особено ако е вярно <_< ), но закачливите въпросчета са дразнещи.

Като на един аматьор, кажи ми какво е предимството на нов 3000+18-55 пред втора употреба 5000+18-105, за да не се излагам повече.

ПП Ще взема да сложа и една :steinigung: да не ми звучи заядливо поста.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е че D90 e по-добро тяло от D3000. Въпросът е дали му трябва на автора на темата.

При положение, че разликата между двата е 100-200 лв, не виждам защо трябва да се "мъчи" с д3000. Има три варианта, пред пусналия темата:

1. Да се запали по фотографията и да почне да ъпгрейтва, обективи тела.

2. Да реши, че това не е неговото хоби и да продаде техниката.

3. Апарата да стои в шкафа и два пъти годишно да се вади за снимки.

В първите два варианта д90 е много по добрия избор, в третия единствения му минус остават похарчените малко повече пари за тяло, но пък какво са 200 лв за 3-4-5 годишен период? Д90 има и видео (друг е въпроса с какво качество). Има и лайфю (оная екстра, която позволява да щракнеш обекта без да гледаш във визьора).

ПП: Естествено си остава риска от втората употреба.

Ако автора иска да спи спокойно и обича да къса найлоните, да си взема д3000, или да разшири търсенето в посока предложението на hivanov, или подобни такива.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видя ли, че не е трудно да се изразяваш ясно. Нямаше нужда от една страница подмятания, никой няма да се обиди, ако му кажеш че пише глупост (особено ако е вярно <_< ), но закачливите въпросчета са дразнещи.

Като на един аматьор, кажи ми какво е предимството на нов 3000+18-55 пред втора употреба 5000+18-105, за да не се излагам повече.

ПП Ще взема да сложа и една :hilezh: да не ми звучи заядливо поста.

Ще ти отговоря учтиво въпреки недъгавия, но явен опит за сарказъм. :steinigung:

Зададох ти учтив въпрос, на който ти така и не успя да отговориш:

Ще обясниш ли защо е тъпо?

Кое точно в този въпрос не разбра?

Сега питаш какви са предимствата на ново запечатано тяло от магазина пред такова на 50К кадъра и 5-6 месеца оставаща гаранция.

Предимството му е че е нов, а не с уморен затвор, който ще сменят в Гърция ако се счупи за неясно колко време.

И това за начинаещ фотограф.

По-логичният въпрос, на който ти упорито отказваш да отговориш е какви са предимствата на старото, но среден клас тяло пред новото.

Пак за начинаещ фотограф.

Вече обсъдихме изнесените бутони, втория дисплей, и липсата на мотор. Нека направим темата полезна и да продължим със смислени неща, а не с подмятания.

Става ли?

П.П

И според мен олимпусът, който предложи hivanov е прекрасен избор.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретния случай човекът не знае какво иска. И най-тъпото ще е да вземе най-ниския клас апарат от скъпа марка с китов обектив.

Аз не знам какви са недостатъците на ДСЛР и обектив втора употреба, ако някой има наблюдения - нека сподели.

Това е точния цитат. С кое не си съгласен?

Като си тръгнал "на война", може да видиш сарказъм във всяко мнение....а по темата:

Може ли да се манипулира брояча на затвора? И колко издържа затвора на Д3000 - в нета срещам оплаквания за сменени затвори на по 30к .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...