Jump to content

Полиране на алуминиеви джанти


Kutrov

Recommended Posts

нека малко се поопарича и се чуя с този фен за някой друг съвет или някво предложение!!!!

мда определено пари ще ти трябват за тая глезотия :hilezh: Ще ти кажа само колко ми искаха за тези в момента дето полирам.. (350 кинта) 14 цолови са и не са сложни :hilezh:

Иначе моят съвет е да си полираш сам борда,а спиците да заминават на прахово за боя :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'во напрай ти :lol:

Добре се е получило.

Още може :hilezh: но за днес толкова,че ръце не ми останаха,а ме чакат още 2 броя джанти :hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за толкова пари сам ще ги опварям ти ме застреля аз съм ги почнал миналата зима , но отвътре боята е много дебела. за спиците мисля взема абразивен прах и със няква текстилна лента да карам .

ОГИ на втория пост има показана една снимка със повреден борд и под нея снимка на която борда е намазан с нещо или аз така си мисля ,а това е зацапано с алуминиев прах и седи така .

как седи въпроса на тези "шкурки " на мирка примерно дето са като телчета( за съдове) има и кичета 4000 и нагоре до към 7000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат за спиците идея си нямам какво да ти препоръчам...сложна работа е там :gruebel:

Колкото до шкурките не са ти нужни чак телове и прочие.

Взимаш описаните в темата шкурки и търкаш на ръка в зависимост кво е състоянито на джантите ти ползвай по едрата суха за да отстраниш забележките и нанатък си спазвай последователноста. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ето за това имах впредвит:http://www.esklips99.com/prod_mirka_a-01.htm, че не съм много на ти с понятията и понеже купувам на жената подобни глупости за съдове на това го оприличих.

много ми е удобна за мебелните историй и напоследък и за камъни ги ползвам и са бетон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед може и да се получи.

Вземи,пробвай и сподели дали се получава с трудно достъпните места :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед може и да се получи.

Вземи,пробвай и сподели дали се получава с трудно достъпните места :zustimm:

утре ако почивам и съм добре след зъбаря дет ще одя ще пробвам отвътре на джантата да видя какво се получи.

а на втория пост на огито на 2 снимка е показал повредите и захабяването на борда на джантата а на 3 -та снимка е намазано до колкото виждам с нещо какво е то и от къде да се снабдя с него ориентировачна цена.

ще споделя резултати със снимков материал вече (надявам се да ми оправят апарата скоро, че 2 месеца е в сервиз) , но така от минималния ми опит в шлайфането мисля че добре ще работят на алуминия .

интересното е че тия подложки и казвам аз не се нагряват както обикновената шкурка и ще е интересно 60-80 ст е един брой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех на зъбаря :hilezh:

Доколкото виждам не е мазана с нищо или пък ми мясЪ на вода :gruebel: нека той да каже :zustimm:

Иначе след полиране пише какво да ползваш за запечатка :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е мазана, това е наварен аломин и изгладен със ъглошлайф понеже нямаше част от борда :hilezh:

Колега CHERVEQ, били споделил тези шкурки кръглите за който си дал линк, дали са лепящи ?

И още нещо от мен от последните дни, едно освежаване на бордовете от 800 нагоре

IMG_8332.jpg

IMG_8333.jpg

Редактирано от Огито
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам(извинявам се, ако съм пропуснал нещо в темата): Как се запазва после тази лъскава полировка, изложена на всички видове външни въздействия !? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам(извинявам се, ако съм пропуснал нещо в темата): Как се запазва после тази лъскава полировка, изложена на всички видове външни въздействия !? :gruebel:

Колега аз процедирам с нанопродукта на Персента за запечатка на алумин :zustimm: Трайност на защитата около 7-8 месеца,демек за по-добро запазване може да се полират на място само със синята паста,мажат се с препарата и се прибират в гаража :hilezh: Зимно време в никакъв случай не се карат тези джанти :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е мазана, това е наварен аломин и изгладен със ъглошлайф понеже нямаше част от борда :hilezh:

Колега CHERVEQ, били споделил тези шкурки кръглите за който си дал линк, дали са лепящи ?

И още нещо от мен от последните дни, едно освежаване на бордовете от 800 нагоре

IMG_8332.jpg

IMG_8333.jpg

да колега лепящи са и хубавото е ,че не е като на обикновените шкурки кичето , което му се взема акъла за нула време, а е самата шкурка.

за някой тапи даже препоръчват да се сложи подложка да не прецеква тапата.

А аз искам пак да питам тези така наречени "Язви" на онази втора снимка се оправят ли само с полирането или ще искат такова наваряване.

и момчета колко излиза едно прахово на джанти 4 броя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега лепящи са и хубавото е ,че не е като на обикновените шкурки кичето , което му се взема акъла за нула време, а е самата шкурка.

за някой тапи даже препоръчват да се сложи подложка да не прецеква тапата.

А аз искам пак да питам тези така наречени "Язви" на онази втора снимка се оправят ли само с полирането или ще искат такова наваряване.

и момчета колко излиза едно прахово на джанти 4 броя.

Ако язвите са над 2мм. трудно изчезват само със шкурене( пробвах вече ), а за праховото незнам не съм си боядисвал така джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цяла джанта идея си нямам,но ще ти кажа за тези дето ги правя в момента (частично боядисване с отсичане на доста елементи) 25 кинта на джанта :zustimm:

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето още на какви глезотийки попаднах сега ако има и някой да сподели ако е пробвал!!!! http://www.surfaceprotection-bg.com/products2.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето още на какви глезотийки попаднах сега ако има и някой да сподели ако е пробвал!!!! http://www.surfacepr.../products2.html

Продукта на Персента върши същата работа :zustimm: Въпрос на избор е...що се отнася до запечатка на полирани джанти с лак от сега да кажа,че е невъзможно,поради огледалната повърхност лакът не хваща...и дори само нокътя да го надраскаш и ще се олюпи (чиста юфка) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...що се отнася до запечатка на полирани джанти с лак от сега да кажа,че е невъзможно,поради огледалната повърхност лакът не хваща...

Абсолютно прав си :gut:

За да хване лака, повърхноста трябва да е поне леко матирана ,а окончателния блясък се докарва от самият лак :scatter:

Редактирано от krasitt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой тестван лак има ли ?

нещо марка и дали ще може да се нанесе ако се сложи във фалкон или си трябва пистолет.

ако има нещо готово пак става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой тестван лак има ли ?

нещо марка и дали ще може да се нанесе ако се сложи във фалкон или си трябва пистолет.

ако има нещо готово пак става.

Не се опитвай дори с лак,за да не търкаш отново :hilezh: дори да има такъв лак дето да хване малко,ефекта на полирането ще се загуби :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

полирани джанти се лакират само на прахово боядисване ...демек прахово лакиране!!!!!!!!!

а наясно ли си като цифри как седи въпроса, че в крайна сметка това търсим в цялата философия .

Или промерно боя хамелеон и кой с каквото е наясно да споделя с ценички и разни фирми за материали.

иначе понеже няма с какво да снимам ефекта с шкурките на мирка е доста ефективно действие и особенно по ъглите много добре се получава пробвах и с шкурка за мокро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за цената едва ли ще е повече от 100на лева... обади се в някой бояджийски цех за дограми и ще ти се изясни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...