Jump to content

Полиране на алуминиеви джанти


Kutrov

Recommended Posts

Червейче,ето ти снимка до 2000 водна :zustimm:

34b25c97fd8aeffb.jpg

тук с какво изкара борда че аз голяма мъка имам лицето го направих на другите а пък борда на ръка карам а ми се иска машинно да го изкарам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами при шлайфането дрелка с киче или ?

гледам за дремелите има много глезотийки който мисля ще вършат екстра работа утре ще има снимки на двата модела

единия оставен на 2000 докато набавя манги и материали другия на 400 или 500 според времето което разполагам.

в началото на темата Оги ме питаше как са тези телени шкурки на мирка :

сега като карам 5 джанти един комплект замина само това са номера от 80 ,120,180,240,320,400 и на сухо и на мокро на последната джанта вече почнах втори комплект да не мъча ексцентрика че в баумакса кат ме видят и ги втриса 6 път го сменям за две години !!!!:)

като се прокъсат ги ползвам и на ръка. не трябва да се претоварват с натискане и прекомерни обороти както аз в началото.

въпроса е че този модел са до 400 ,а другия който има и до 4000 стават една цифра ,но ако се открехнат малко пари ще взема да видя как бачкат, но по около 4 лв на парче.

незнам тези корундовите шкурки как ще бачкат на метал те по принцип са за камък!!!!

Редактирано от CHERVEQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа при шлайфането ползвам дрелка и твърдото киче от комплекта на WolfCraft.

За различните видове шкурки не мога да изкажа мнение,по тази причина,че действам на ръка.

Джантите ми не са сложни и нямам нужда от глезотийки и наливане на излишни пари ;)

Всеки сам решава от какво има нужда и дали ще му е по-лесно с различните видове шкурки.

Не е нужно да се кара с малък номер шкурка (демек едри шкурки).

Обработват се само критичните места и оригинален кит на джантите с едро...макскимално пестеливо в ползването им.

В момента ползвам 120 суха понеже джантите са ми с хубав слой кит и леки оребрения под него за здравина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни шлайф машинки като ракетка с тях на сухо става ли да се изтрие до водно или само на ръка и след това водно пак?Няма ли да е по лесно?Да вметна ,че джантата е почти права като тези на А8 след 2005 г. Иначе добре са станали джантите !Браво за което :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип става със всеки вид шкурка...целта е една и съща в крайна сметка.Ползвате това,което ви е по-лесно и удобно.Въпроса е да не се дере джантата излишно ако няма сериозни забележки.Следователно по-малко търкане с водната шкурка и по-бързо изписване на джантите от работното място :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли изтънява борда така?

Борда е дебел близо 1см, аз съм отнел максимум 2мм. и като цяло тази част на борда играе ролята на стопер на гумата, така че няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос!След като се полира до блясък трябва ли да се лакира за да се запечата да не се окислява или се кара така?

Лакираш ли го...отива подяволите ефекта УАУ ! Запечатка продават хората от Персента написано е в темата..в момента го ползвам и запечатката и почистващия.Нямам грижи :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос!След като се полира до блясък трябва ли да се лакира за да се запечата да не се окислява или се кара така?

запечатва се с нанопродукт който е описан още в 1-ят пост и Оги е посочил 2 на друга марка малко по-надолу.

аз сега издирвам в бургас полир пасти!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

вчера бях в колажа и за мое очудване имаше комплект пасти ,но сега да питам говорим за синя и кафява паста която е на калъбчета като сапун и в нея има две кечета или !!!!

кечетата са бели на цвят!!!! - 17.99 е цената ако и тя служи за ориентир.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се надявам до края на този месец да мога да завърша 2 комплект и да остане само първия да майсторя!!!!!

какво стана с препаратите Кутров горе долу от този запечатващия препарат каква разфасовка ще ми трябва за 9 джанти?

Редактирано от CHERVEQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червей,обаждай се имат в наличност вече ;) Поръчвай си най-малката разфасовка,не помня ся колко беше :) те са комплект почистващ и запечатващ :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се провалих изгоря ми ексцетрика и въобще този април ми е бахти гурливия месец !!!!! кат гледам и май и той негъв такъв се очертава !!!!!

ИМАМ и едно въпросче :

като карам с финните шкурки над 1500 получава се един ефект като опушване на алуминия или нестава като хром никел ами някък си по- жъктеникаво седи !!!!

аз се провалих изгоря ми ексцетрика и въобще този април ми е бахти гурливия месец !!!!! кат гледам и май и той негъв такъв се очертава !!!!!

ИМАМ и едно въпросче :

като карам с финните шкурки над 1500 получава се един ефект като опушване на алуминия или нестава като хром никел ами някък си по- жъктеникаво седи !!!!

как процедираме тук да се получава огледалния ефект?

зех да си мисля че бързам много да минавам от номер на номер, или не изчиствам хубаво остатъците от шкурката и ги замазвам.

незнам ако се запася с повечко шкурки примерно 2000 или направо 2500 въпреки че ми режат зелката с цена.

тук на 1500 карам машинно ако това има значение с кече мокро на моменти карам до сухо тогава за момент го има огледалия ефект(въпреки че джантата седи пак жълтениката ,но ЛЪЩИblink.gif) и след миенето става на таковаsad.gif.

ако взема една четка с нея да карам или ?

post-30959-0-63818600-1336337543_thumb.j

post-30959-0-67938100-1336337610_thumb.j

Редактирано от CHERVEQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...