Jump to content

Пак изгасна след като запали А4 Б7


maximoff

Recommended Posts

Aз те съветвам да не си много настоятелен, за да не стане по голяма беля. Ще вземат да ти пратят някой репатрак с летни гуми да ти обърне някъде колата. Изчакай малко и всичко ще се оправи.

Така мисля да направя :zustimm:

Скоро не се очертава да пътувам, защото питах един човек от Доспат и той ми каза, че пътищата са затворени :lol: . Смятам да лежа вкъщи, да си поркам вино и да бутам дЪрвА У печката :bia:, и чат пат на дупка за риба :lol:

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да наливам масло в огъня но втора ръка дизел у България е нормално в един момент дюзите да си отидат. Просто е скапана нафтата.

Най добре си купи 4 нови да не го мислиш, че пак може да закъсаш.

Иначе следващата кола ако искаш пак дизел по добре от магазина си вземи. Поне в началото няма да го мислиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да наливам масло в огъня но втора ръка дизел у България е нормално в един момент дюзите да си отидат. Просто е скапана нафтата.

Най добре си купи 4 нови да не го мислиш, че пак може да закъсаш.

Иначе следващата кола ако искаш пак дизел по добре от магазина си вземи. Поне в началото няма да го мислиш.

Въпроса е, че не изгарят от нафата. Изгаря едно нещо от електрониката.

И от магазина да я вземеш пак си е същото. Има хора с умрели дюзи ина 10к км. Няма гаранция кога ще думнат. Затова навсякъде в Европа ги сменят без пари и за сметка на Ауди. Има такъв пример с колега от форума, мисля че караше пасат. 3те дюзи му изгарят в БГ и си плаща 4 в Гърция и твърди, че не е дал нито цент. Лошото е, че нашите сервизи Порше.бг действат различно, на който както му мине номера.

4 Нови дюзи са едно ауди А4 Б5 ;)

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е..колегата maximoff е прав.Тия дюзи нямат проблем с нафтата,просто изгарят без никакъв симптом.Колега,а има ли шанс да ти ги сменят безплатно заради тази гаранция плюс,която имаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flehan: :flehan: ако беше в Европа до сега да съм забравил, но за тук в БГ още не знам. Ще пиша като се развият нещата. Някой казват,че и тук ги сменят за сметка на Ауди др. казват НЕ. Обадих се в сервиза. Оттам искат да видят за какво става дума и така...

Ще чакам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идеш примерно в Гърция и там ти се развали колата, ти сменят дюзи за сметка на Ауди, така ли ? В Гърция?

Ако добре съм те разбрал това е пълна тъпанарщина. Да палим пд-тата и да отиваме в Гърция да прецакаме една дюза и да влиза в сервиз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не питаш Мишо/ако не ги поеме Порше/ дали има вариант да се подменят с обикновените ПД.. като тогава предполагам и софтуеъра ще трябва да се подмени..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идеш примерно в Гърция и там ти се развали колата, ти сменят дюзи за сметка на Ауди, така ли ? В Гърция?

Ако добре съм те разбрал това е пълна тъпанарщина. Да палим пд-тата и да отиваме в Гърция да прецакаме една дюза и да влиза в сервиз...

Виж 5 или 6 пост е в страницата http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=211784&start=30

а тук пред последният пост на колегата мад_заг http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=270771&start=15

И не виждам кое му е тъпанарщина??? :stupid: Хората сменят дефектирали части както му е реда в цяла европа е така. Гърция мисля, че и тя е в Европа.

Как ще прецакаш дюза сам ??? :stupid:

И кое ти е на теб странното?

Мишо каза, че порше били длъжни да поемат ремонта, ако ли не пишем до Ауди. За смяна на софт и др. не съм мислил може би е нерентабилно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпанарщината е, че щом има сервизна акция и в Гърция я признават е редно и в България да е така, а те явно не го правят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпанарщината е, че щом има сервизна акция и в Гърция я признават е редно и в България да е така, а те явно не го правят!

ЕЕЕЕ, не се знае още, нека първо да видим какво и кога ще стане като ми вземат колата ;) Може нашите да са се култивирали :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шпека е прав тука, знаеш ли кога пак ще те остави някъде :steinigung: И пробвай да им втвърдиш тона на тия, ще видиш невероятни резултати при ползване на друг тон към бг кастъмър сървиза :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте отново. Тая мойта кошница А4 Б7 170к.с. взе да ми писва. Днес след нормална употреба през деня колата пак ми изгасна, но този път за мой късмет в двора до гаржа. Запалих колата тръгна 1 метър и изгасна. :wall::steinigung: Преди време ме остави на път за работа тогава пуснах тази тема реших, че проблема е оправен. Тогава помислихме, че е от букста, но уви :( май не е от нея. Ето и снимки (от сегашния проблем) на компютъра на "майсторчето" . Пробвахме вариянта с букста, но неще. Отворихме черната голяма кутия до акумулатора, там всичко е като ново, няма наличие на влаги и следи от човешка намеса. Разгледахме релетата, те работят. Къде да търсим проблема :help: Като дадем на контакт колата дава само една грешка, като завъртим се появява и другата грешка. :stupid: Нещо взе да ми писва от уж нова кошница и за сефте да ме предаде кола (ауди) на пътя, а то ми е трето ауди. Това ауди направо ме вкара в филми... седя гледам един мотор и тъпея. Сервизите ми са на по 100км. Между другото колата има мобилитетна гаранция, да търся ли помощ от Порше, какво покрива тази гаранция?

имаш лс

Редактирано от balkanski_171
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето резултата от посещението ми в Порше Пловдив, което се случи чак днес в 15:00, след 11 дена чакане :dance: на Аудиасистенс (СБА пътна помощ).

Колата ми има изгоряла дюза на 4 цилиндър.

Мобилитетната гаранция ми покри репатрирането до сервиза, макар и 12 дена чакане, за което ще си понесът последствията.

Ремонта ще се поеме 100% от Ауди.

Получих заместващ автомобил :respekt: Ауди А4 2011г до получаването на моята кола, понеже дюзата ще се забави с доставката.

Пичовете бяха много любезни, чак неможах да разбера сън ли е или не е, или в България ли съм, или не съм :gruebel::stupid:

:flehan: :flehan:

В крайна сметка - евритинг ис ОКей :bia::dance:

Има напредък в БГ

Искам да изкажа БЛАГОДАРНОСТИ на всички колеги :flehan: който ми помагаха през цялото време с инфо по случая

Специални за МИШО , този човек е.... ЦАР на АУДИ :respekt:

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е приказка някаква, я кажи ти да не преби още с влизането приемчика?

хахахахахаах

И аз остана с провиснала уста...............

господине......

господине......това онова кафенца.....туй онуй

Все едно бях далеееече от БГ :steinigung:

Викам си тези да не се бъзикат и да ме боцкат през пантаЛьОна :stupid: :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, хубаво е да прочетеш нещо такова.

Дано след заместващия автомобил твоята кола след това да продължава да ти харесва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това добре...ма само изгърмялата дюза ли ще ти сменят? Нещо за другите 3 потенциални бомби със закъснител не казаха ли? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех казанЯ, сменена е само изгорялта дюза. 100% ремонт за великата фирма :respekt::flehan: :flehan: АУДИ

Единствената забележка е, че ми е затрито капачето което стои на мястото където се завива куката за теглене. Едно малко кръгло което си е с връзка за бронята. Лично аз го отстраних и завих куката, и от там после.... :steinigung: След като си тръгнах от сервиза доволен след половин час останових липсата. Звъннах в сервиза от там ме овериха, че на истина го е нямало :steinigung: Позвъних на шофьора от пътна помощ и той каза.... няма го и не го е виждАл.

Поръчах си ново в Порше и струва 28 кинта :steinigung: с цвета на колата баси ташака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей най-после нещо хубаво да се случи в БГ. От колко време я караш колата? Аз имах същия късмет в Австрия обаче и не беше с дюза ами с маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааа, SKY. Нереалистично за БГ, ноооо... :respekt: Почувствах се пак "ЕВРОПЕЕЦ" за 2 дена :lol:

От сервиза се държаха доста професионално и коректно с "клиента" - моя милост. Беше голяма изненада, даже устата не си отворх за гаранции и куланции. През цялото време те си шетаха из комповете и казаха 100% куланция, но частта е нямаше и.... така :bia:

Единствено забележки към АУДИАСИСТЕНТ = СБА = задници 12 дена чакане с техните измишлЮтини. :box:

Като дойде шофьора им го попитах: -защо така? Той отговори:

- Защо не има каза, че ще си платиш та да видиш няма ли да дойдат. Щяха 5 коли да ти пратят!!!

и през цялото време мрънкаше какъв е бил пътя, колко далече е. Някъкъв такъв все едно е в МЕНЗИС :box:

Вече всичко е ОК!!! Забравих за всичко. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега,че така се реши проблема.А пита ли ги евентуално, ако има проблем и с другите дюзи,дали ще ги поемат и тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не ги питах. Всичко става по време на ремонта. Прави се запитване към централата на АУДИ в Германия и от там отговарят моментално за кого и колко % остават - куланция се нарича. Имало таблица с детайлите на които могат да се прави куланцията, нещо от рода до колкото разбрах. Куланция има само на автомобили които са подържани в оторизиран сервиз на АУДИ,и на време по графика в сервизната книжка, през целия период от покупката.Поне така аз разбрах. Ако има някой по осведомен нека сподели.

Оставали ми още 2 дюзи за смяна, дано не стане беля когато горят. Исках и тях да сменят, но ми отговориха, че не можело работещ елемент да се сменя и било непрофесионално и ще им падне реномето пред АУДИ.ДЕ да пратят работещ елемент за неработещ. Естествено, разбирам ги. Имат си начин на работа :respekt:

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реномето щяло да им падне :steinigung: ....щото иначе хич не им пада реномето, като им гърмят скъпо струващите дюзи на модерните дизели :stupid: Все си мислех,че ако има фабричен дефект за който се знае, че рано или късно се проявява е редно да бъде подменена частта....макар и работеща в момента. Тия сервизни акции дето ги правят, нали точно това е идеята...да се подмени дефектирала част, преди да е създала проблем...тоест докато още работи.

ПС:Интересно ми е какво става ако дюзата се гътне в движение....при изпреварване например?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...