Jump to content

ауди а3 първа кола


Recommended Posts

здравейте колеги нов съм в форума и реших да пиша за колата която много ми харесва напоследък ауди а3 бихте ли ме насочили към кой двигател да се насоча извинявам се ако темате не е на правилното място разполагам с 3000лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За 3000 :stupid: откажи се! Читава а3-ка за тези пари :rotcol: Като ще ти е първа кола и за тези пари,замисли се за б3-ка или б4-ка в перфектно състояние :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел или бензин искаш, 4х4 или предно, ако е бензин да има ли АГУ, предпочитана година. Иначе 1.8 20V, 125 коня, бензин, разход на 100 от 6-7 извънградско до 8-12 градско,тръгва по сериозно след 3500 оборота, добър двигател смятам достатъчно мощен за купето като цяло според мен е здрав. 1.8Т 150 и 180 коня нямам преки впечатления от двигателя има турбо което говори за по добра еластичност и ускорение следователно малко по висок разход от своя роднина 1.8, кажи го 1-2 литра на 100 повече. Турбото може да е предимство може да се окаже и допълнителен разход нещата са относителни, зависи от как е потдържана колата и от разбиранията, за рециклиране на турбото се говори, че илиза 200-300 лева което е нормално за мен. Дизелите 1.9 TDI 90 и 110 коня и двата двигателя според мен са достатъчно мощни за купето, като цяло смятам, че са здрави двигатели разход в града е относителен 8-10 извън 5-7, като ивънгратско дава по добри резултати от към разход отколкото бензиновите си събратя лично на мен варянта с 90 коня ми е приятен за каране, сигурно 110 коня е още по приптен, но не съм карал. Като здравина и потдръжка А3 е доста по евтина от по голямото си братче А4, предницата е по проста следователно по евтина за обслужване, ако не ме лъже паметта е като на Голф 2, но не съм 100% сигурен. Като цяло и на мен ми допада са първа кола. По интериора някои детаили са с малко калпаво покритие и се излющват, доста лесно, като това е характерно за няколко модела Ауди, но има лек за това стига да вземеш някоя. При положение, че тръгнеш да обикаляш гледаи всички линии да съвпадат, обърни внимание как се затварят вратите, предния капак, заднип, работят ли всички копчета, гледаи за омаслено по двигате и около двигателя, покараи е и прецени как отделя съединителя при паленето на студено забележи как пали след това и като позагрее, виж да няма други отенаци по боята все такива работи за които е говорено и най добре вземи някои безпристрастен покраи теб, че човек като е мераклия някои работи не ги вижда и аз като избирах моита и аз мисля, че съм пропуснал някои неща, не не съжелявам за избора си. Поздрави и успех с покупката.

П.С. Има и двигател 1.6 бензин 101 коня, нямам никакви впечатления, но маи не го препоръчват много.

Редактирано от Ванюша
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди а3 за 3000..само с десен волан...иначе някой на много километри или потрошен..не си заслужава по-добре се ориентирай към нещо друго или изчакай малко и събери повечко имай предвид, че цените на колите със всяка изминала година падат с около 200 до 500 лева в зависимост :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3000 :stupid: откажи се! Читава а3-ка за тези пари :rotcol: Като ще ти е първа кола и за тези пари,замисли се за б3-ка или б4-ка в перфектно състояние :zustimm:

много много не се сещам какво представлява б3 и б4 ще поразрова да потарся

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земи ги изпий тез пари с кеф и си карай москвича :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел или бензин искаш, 4х4 или предно, ако е бензин да има ли АГУ, предпочитана година. Иначе 1.8 20V, 125 коня, бензин, разход на 100 от 6-7 извънградско до 8-12 градско,тръгва по сериозно след 3500 оборота, добър двигател смятам достатъчно мощен за купето като цяло според мен е здрав. 1.8Т 150 и 180 коня нямам преки впечатления от двигателя има турбо което говори за по добра еластичност и ускорение следователно малко по висок разход от своя роднина 1.8, кажи го 1-2 литра на 100 повече. Турбото може да е предимство може да се окаже и допълнителен разход нещата са относителни, зависи от как е потдържана колата и от разбиранията, за рециклиране на турбото се говори, че илиза 200-300 лева което е нормално за мен. Дизелите 1.9 TDI 90 и 110 коня и двата двигателя според мен са достатъчно мощни за купето, като цяло смятам, че са здрави двигатели разход в града е относителен 8-10 извън 5-7, като ивънгратско дава по добри резултати от към разход отколкото бензиновите си събратя лично на мен варянта с 90 коня ми е приятен за каране, сигурно 110 коня е още по приптен, но не съм карал. Като здравина и потдръжка А3 е доста по евтина от по голямото си братче А4, предницата е по проста следователно по евтина за обслужване, ако не ме лъже паметта е като на Голф 2, но не съм 100% сигурен. Като цяло и на мен ми допада са първа кола. По интериора някои детаили са с малко калпаво покритие и се излющват, доста лесно, като това е характерно за няколко модела Ауди, но има лек за това стига да вземеш някоя. При положение, че тръгнеш да обикаляш гледаи всички линии да съвпадат, обърни внимание как се затварят вратите, предния капак, заднип, работят ли всички копчета, гледаи за омаслено по двигате и около двигателя, покараи е и прецени как отделя съединителя при паленето на студено забележи как пали след това и като позагрее, виж да няма други отенаци по боята все такива работи за които е говорено и най добре вземи някои безпристрастен покраи теб, че човек като е мераклия някои работи не ги вижда и аз като избирах моита и аз мисля, че съм пропуснал някои неща, не не съжелявам за избора си. Поздрави и успех с покупката.

П.С. Има и двигател 1.6 бензин 101 коня, нямам никакви впечатления, но маи не го препоръчват много.

оооо мерси колега доста си изчерпателен по принцип имам наблюдения за ауди а3 1.8 125конски сили да кажем ето това до вчера се чудех за опел тигра и в последния момент се отказах не се разбрахме за цената и сега си тарся ауди а3 дизелите са скъпи и следователно ще тарся бензинhttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11321869842868268&f1=details

Земи ги изпий тез пари с кеф и си карай москвича :steinigung:

не пия и не пуша :):):)

Редактирано от Van Bicepsa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиното излиза по-скъпо :steinigung: само това ще кажа....от там нататък всеки сам си носи кръста ! Успех с каруцата за 3000 :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като ивънгратско дава по добри резултати от към разход отколкото бензиновите си събратя лично на мен варянта с 90 коня ми е приятен за каране, сигурно 110 коня е още по приптен, но не съм карал. Като здравина и потдръжка А3 е доста по евтина от по голямото си братче А4, предницата е по проста следователно по евтина за обслужване, ако не ме лъже паметта е като на Голф 2, но не съм 100% сигурен.

1) Според мен разлиакта между разхода на бензин и дизел ще е повече в градски условия. Извън града и бензина е що годе икономичен (на мен 1.8 извънградско, с не най-спокойното възможно каране ми дава около 8, ама градско... :Х - 14-15-16...)

2) Ммм, лъжеш се :rotcol: . Задницата е по-проста, предницата - същата (почти). Не мисля, че има нещо общо с голф2, виж с голф4 :hilezh: - едно към едно (все пак са един и същи автомобил като цяло)

Да не съм оффтопик - колега, ориентирай се към б4, хем ще е по читава за тези пари, хем поддръжката ще ти е по евтинка :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дал съм приблизителни резултати голямо значение има кои го кара и как го кара дали е с включен климатик или не, дали е натоварено или не, това са моите впечатления за разходите, не твърдя за 100% достоверност пък и знаем, че има ивънгратско и извънгратско както градско и градско Колкото като кои Голф е не споря. Иначе относно съветите на колегите за Б4, и според мен може да се окаже по-добър избор. Радвам се, че вместо Тигра си минал на А3, това кадето си го поснал като обява, добре има доста сменени неща обаче каде, как с какви са и защо неможем да знаем гледам е написал и за по малко от 2800 да не му званят което според мен може да значи да не кажа голяма дума и за 2500, че би склонил, нищо лошо не казвам може и колата да е здрава няма как да разберем само по написаното и снимки. Каквато и кола да вземеш, да си е обслужиш възможно най пълно и да ти е мирна главата, е важно не се потдаваи лесно на емоции при избора на автомобил, пък и не само.

Редактирано от Ванюша
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина виш Б4 - просто 3000 за А3 са малко - погледни го това което си дал - та то една неожулена част няма по него - предницата така изглежда все едно е удряно и най-вероятно е

Като я земеш ще си навлечеш много ядове после и ще съжаляваш ! Посъбери още пари ако държиш на А3 ако не погледни тези варянти

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11322326318587671&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11315553620943940&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11268201408295988&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11325100388541432&f1=details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм събрал 3783 лв. и тимаря някоя А4 В8 S4, е ко намеря за 3726 лв. някое 2.0 Т и него ще взема.Ти в мобиле влизал ли си изобщо да провериш цените долу горе.Това,че ти искаш кола за парите,които си могъл да събереш,не значи,че ще се случи реално.Добре,че поне някое ламбо не си харесал на 5000 лв.Аве баси тийнейджърите съвсем изпращяхте напоследък с тия........стимуланти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май ще чакам да събера още една хилядарка и тогава ще тарся а3 друго не ми трябва това е колата за мен

Аз пък съм събрал 3783 лв. и тимаря някоя А4 В8 S4, е ко намеря за 3726 лв. някое 2.0 Т и него ще взема.Ти в мобиле влизал ли си изобщо да провериш цените долу горе.Това,че ти искаш кола за парите,които си могъл да събереш,не значи,че ще се случи реално.Добре,че поне някое ламбо не си харесал на 5000 лв.Аве баси тийнейджърите съвсем изпращяхте напоследък с тия........стимуланти.

мхм пич ако не те кефи темата не влизай в спорове това че се допитвам ясно показва че не знам нищо за а3 ок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За около 3 000 ... Перфектна Б4-ка можеш да вземеш... Мойта излезе около 3300 с всичко ... газови инжекциони... регистрации.. консумативи и основните работи... края на 94 година е 2.0 АБК с почти всички екстри за модела ABS, Airbeg, Климатроник, пълен ел. пакет... На 194 000 я взех... (ясно е, че е поне на 250 :D) На месец над 1000 км и правя .. вече е малко над 200 000 ... и за сега само ядове с парното имам нещо... всичко друго е ток и жица :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте му се карали/заяждали на момчето! Явно е,че не разбира момчето от коли(по спец от а3) нито знае как вървят на пазара и за това се допитва,нормално е!Никой не се е родил научен! :steinigung:

Van Bicepsa един съвет ,като гледам си решил,че искаш а3-ка събери още някой лев поне 1000-2000лв и тогава ще намериш някоя бензинка,но дизел за тия пари не взимай!Ще е милионник и бог знае какво ще му правиш!

Иначе вземи използвай малко търсачката и почети за а3,ще добиеш добра представа от информацията в форума! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на А3 цените са доста надути и не мисля че са реални и си заслужават за мен са к....и.

Надути са точно заради такива като теб,разбирачи и за тва карат Италиански кенефи :zustimm:

когато покараш по-кола от тези дето си описал тогава ще разбереш защо са на такива цени!

Нищо лично :zustimm:

Редактирано от Sacheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм събрал 3783 лв. и тимаря някоя А4 В8 S4, е ко намеря за 3726 лв. някое 2.0 Т и него ще взема.Ти в мобиле влизал ли си изобщо да провериш цените долу горе.Това,че ти искаш кола за парите,които си могъл да събереш,не значи,че ще се случи реално.Добре,че поне някое ламбо не си харесал на 5000 лв.Аве баси тийнейджърите съвсем изпращяхте напоследък с тия........стимуланти.

Не се нахвърляй така, колега, виж човека колко очтиво пита :)

Иначе към колегата с темата - ако не се страхуваш от италианските коли ( :D ) погледни 147-ците (не се чупят много, ама ако се счупят - ремонтите не са много евтини). Може да разгледаш също така ФВ Поло (ако не те притеснява че е малко по-малко) и Сеат Ибиза(което си е на практика Ауди/ФВ). Голф 3 също е оферта за тия пари. Б4-ката не е много младежка кола наистина :)

Редактирано от Miro_A3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3 бона ше си земеш перфектна необслужена 3ка,недей да ти пълнят главата че кат се изръсиш една камара пари ше излезне читава в повечето варианти не е точно така :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едно А3 сиво в Бс за пребоядисване и без документи мисля беше в карса или мобиле!

Не беше лошо но за тези пари толкова!

Аз за 3000лв не мога да намеря читаво Б4,камоли А3

Успех все пак колега :zustimm:

Редактирано от Sacheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично но италианските кенефи са многоо по добри от това което ти защитаваш огледай се и си отвори широко очите.

Ако е насочено към мен - не съм използвал думата "кенефи" и в никакъв случай в тази тема не съм защитавал или нападал нещо. Дадох му пример какво може да погледне, което да му е по-близко до бюджета.

Имаше едно А3 сиво в Бс за пребоядисване и без документи мисля беше в карса или мобиле!

Аз днеска попаднах на наего :D. Май беше за 2500 обявено, или нещо такова. Според мен и за 1000 да го обяви, пак никой няма да го купи. Как може да продаваш кола без документи :steinigung::D

ПП: Това за камарата пари е доста вярно.

Редактирано от Miro_A3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...