Jump to content

Въпрос за масло на 1.9TDI


slavkata

Recommended Posts

Здрасти колега. Едно приятелче има масларница и продава масла. Маслата са му внос от Германия със сертификат. Наливно е маслото и е доста добро. Имам 3 коли и един Мерцедес спринтер 2005 г и ги карам само с негово масло. Маслото е доста добро - за моето ауди 80 б3 ми го дава за 15к километра и наистина си карам толкова без да доливам или проблеми. Има и добавки вътре просто се усеща от мотора как работи ... до добра работа и по-малко шум. Ако те интересува мога да ти дам телефонче да се обадиш. Праща го по куриер и нямаш грижа. Аз ти давам гаранция за наистина много добро масло!

а и още нещо ... за дизел го дават от 20к километра нагоре....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос.Какво масло е най-подходящо за А3 1.9TDI 110к.с

колега аз карам а4 1.9TDI 131к.с със comma 5w40 пълна синтетика,пише че е разработено за дв. на audi,много съм доволен,10000км въобще не мърда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега. Едно приятелче има масларница и продава масла. Маслата са му внос от Германия със сертификат. Наливно е маслото и е доста добро. Имам 3 коли и един Мерцедес спринтер 2005 г и ги карам само с негово масло. Маслото е доста добро - за моето ауди 80 б3 ми го дава за 15к километра и наистина си карам толкова без да доливам или проблеми. Има и добавки вътре просто се усеща от мотора как работи ... до добра работа и по-малко шум. Ако те интересува мога да ти дам телефонче да се обадиш. Праща го по куриер и нямаш грижа. Аз ти давам гаранция за наистина много добро масло!

а и още нещо ... за дизел го дават от 20к километра нагоре....

Я чакай,че нещо не разбрах,значи за бензин го дават да се сменя на 15000км.,а за дизел на повече от 20000км..А сега де???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам това което съм пробвал. Аз лично също не вярвах макар че ми е приятел. Но цената ми се видя смешна и не исках да взимам скъпо масло, понеже една от колите харчеше масло. Взех за нея и след като видях че тя спря да го харчи напълно, почнах да го следя на колко километра ще стане за смяна. На 10 000 км нямаше никакви признаци за смяна, смених го на 15 000 понеже колата съм я прежалил. След като го видях с очите си повярвах че е възможно да има масло което да кара 15 000 км на бензин. Имам Мерцедес Спринтер 2005г 313 CDI бордови и сложих масло което е за дизел. Ами какво да ви кажа карам около 20 000+ км и сменям а двигателя работи перфектно че чак мърка. Не убеждавам никой! Просто искам да помогна на хора които не знаят за такова масло! Човека дава гаранция за качество на маслото! Така че ако Вие си мислите че това е търговски номер - не НЕ Е! Аз лично не вярвах отначало, но после сам се убедих! Не убеждавам никой! Споделям мнение за съфорумници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро карам 1.9 тди -АНН. Сложих Мотул 5W40. За сега на 2000 км. не е мръднало за по нататък, ще споделя какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до момента карам (2 години) с 10/40 първо бях с тотал, сега съм с Кастрол, и мисля вече да се установя единствено на Мотул. Колега карай я сега и виж дали ще пипне масло. Ако нямаш ядове не ти пречи да опиташ при следващата смяна 5/40 по принцип и зимата ще му е по лесно да пали на мотора, защото е по "тънко" :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W40 от колегата АСЕ

:zustimm: От 2 г. само от него храня с масло 3 коли. За печката - Motul 5W-40 Specific 505.01, за бензинките - MOTUL 5W-40 X-cess 8100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Каква е гаранцията? Ако да кажем след втората смяна на 20к км на маслото, турбото ми се предаде? Би ли разяснил повече, за да не си голословен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е гаранцията? Ако да кажем след втората смяна на 20к км на маслото, турбото ми се предаде? Би ли разяснил повече, за да не си голословен?

едва ли Ауди (кола) дизел е с по-голямо натоварване от Бордови бус Мерцедес Спринтер 2005 CDI? Него го карам с това масло вече почти от 1 година, през която съм изминал сигурно около 60-70к километри и нямам проблеми! Човека сменя на нови джипове и коли който са на няколко години. Аз го попитах ако нещо стане с двигателя на буса от това масло какво правим, а той ми каза че ако двигателя се скапе от това масло, фирмата поема всички разходи за ремонта независимо какъв е за да се оправи. Аз едва ли го бих карал буса толкова време ако не е вярно. Пак казвам НЕ УБЕЖДАВАМ НИКОЙ! Фен съм на Ауди и то доста запален и искам да помогна на други като мене понеже има доста пичове който винаги се впускат да помагат! Защо да не е нещо реално? Влезте малко из нета и потърсете инфо. Така бях и аз - видях реклама на американското масло Политрон в нета и започнах да се ровя насам натам ... след което се сетих за моя приятел и се запознах с неговото масло ... така че който не му се вярва да не вярва. Най-мразя да навивам хората да вярват в неща които си мислят че не са така... за съжаление българите сме такива, не си вярваме много много ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия кофтори не си заслужава да се карат с такива масла максус 15в40 и това е и "боза" да му сипеш ще караш това са наи здравите тди мотори 1.9 тди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Нито горния коментар, нито този пиша с цел заяждане. Въпросът ми е породен по-скоро от гледната точка на собственик на автомобил. Ясно е, че няма да те послушам и да си купя въпросното масло и още повече пък да го сменям на 20к км. Що се отнася до натоварването на ДВГ- нито ти, нито аз сме конструирали които и да е от двата мотора, за да го коментираме. Пък натоварването се определя главно от трансмисията и шофьора, но това е друга тема. Попитах от чисто любопитство, за да съм информиран.

тия кофтори не си заслужава да се карат с такива масла максус 15в40 и това е и "боза" да му сипеш ще караш това са наи здравите тди мотори 1.9 тди

Пробвай айран другия път! И съвсем приятелски те умолявам да се запознаеш с елементарните правила за писане на родния ни език!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...