Jump to content

Радар детектори Beltronics и Valentine 1


Recommended Posts

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малко встрани, но все пак по темата:

Снимат ли ни с движещи се мобилни камери? За превишена скорост и за други нещица?

Снимат ни.

Наскоро попаднах в нета на един репортаж по BTV.

Снимат по време на движение от лична кола, и то с новите мобилни радари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Този радар на клипчето е MPH bee 3 в комбинация с някаква система за заснемане на видео. Мисля, че работи на Ка честота.

Линк към упътването за експлоатация на радарчето:

https://apps.fcc.gov/eas/GetApplicationAttachment.html?id=147091

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@etgecata: Явно съм бил в голяма заблуда, че не снимат в движение. Но не ми е попадал електронен фиш до момента, в който както писах преди скоростта на камерата е различна от 0 км/ч. Трябва да внимаваме повече :)

@msi: Линкът води до: You are not authorized to access this page.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bim.government.bg/index.xsp?page=ABF79904533B9B59C225789400225C63

Това е линк към актуалния регистър на средствата за измервания. В него има всякакви средства за измервания, включително и тези за скорост. Представлява екселска табличка, има и филтър. Ще ви е интересно да видите към момента какви системи са одобрени за ползване в България. Тепърва ще го разлгеждам подробно, но лично аз бях впечатлен от последната добавена към списъка, одобрена до (!) 25.03.2023 г.: „SENSYS MSSS Gen 2”

Обхват на измерване:

от 10 km/h до 295 km/h;

Обхват на засичане на моторни превозни средства:

• Приближаващи се от 10 m до 80 m

• Отдалечаващи се от 20 m до 100 m

Точност на измерване на разстояние: ± 1 m;

Точност на измерване на скорост (Лабораторни условия):

• от 20 km/h до 100 km/h ± 1 km/h;

• от 100 km/h до 295 km/h ±1 %;

Точност на измерване на скорост (Експлоатационни условия):

• от 20 km/h до 100 km/h ± 3 km/h;

• от 100 до 295 km/h ± 3 %;

Обхват на проследяване:

• Приближаващи превозни средства

от 10 m до 150 m;

• Отдалечаващи се превозни средства - от 10 m до 180 m;

Честота на предаване:

от 24.00 GHz до 24.25 GHz;

Работна температура:

от минус 30 °C до 60 °C;

Температура на съхранение:

от минус 40 °C до 70 °C

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам...гледам има и SENSYS SSS Droplet RS240 което явно трябва да замени "ретро" Сименсите дето над 250 км/ч не можеха да снимат летящите обекти и излизаха празни снимки :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bim.government.bg/index.xsp?page=ABF79904533B9B59C225789400225C63

Тук не виждам "MultaRadar SD 580", а такава е камерата до Плевен?

Редактирано от etgecata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@etgecata: Или е под друго име, което е малко вероятно, или е директно основание за отмяна на наказателно постановление :)/>

Edit: Има го под № 4888 “MultaRadar SD580”, валиден до 8.12.2020. Ако си направил филтър за "скорост" той не излиза, защото описанието е : Видео-радарна система за наблюдение и регистрация на пътни нарушения.

Редактирано от orlean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Един приятел иска да ми вземе Валентинката и се засилих да си поръчвам Beltronics STI, но ударих гредата, че не се предлага доставка до БГ, отделно че не е предназначен / настроен за Европа. Гледам някакви прехвалени ескорти се предлагат от български фирми, но май само Valentine 1 i Beltronics STI са с две антени. Сега се чудя дали да влизам във филма, или да си карам с Вальо.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо дочух, че в "района Гривица" имало нови камери и то от човек, който ги монтирал.
КаТ ... пускат инфото за камерите:
http://news.data.bg/2/bulgaria/481788/%D0%BA%D0%B0%D1%82_%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE_%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам споменават камерата на Мирково, а тактично са пропуснали да споменат, че малко след това на входа на Челопеч изплющяха още една подобна на тази на Орлов мост с изнесена пред нея светкавица....снима и 2-те платна и се пада в гръб на идващите от София.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел иска да ми вземе Валентинката и се засилих да си поръчвам Beltronics STI, но ударих гредата, че не се предлага доставка до БГ, отделно че не е предназначен / настроен за Европа. Гледам някакви прехвалени ескорти се предлагат от български фирми, но май само Valentine 1 i Beltronics STI са с две антени. Сега се чудя дали да влизам във филма, или да си карам с Вальо....

От доста време няма по-добро от sti-r plus. Освен, че е хваща всичко, отделните вълни се делят на 10 отрязъка, което спомага за добра чувствителност и реални пищенета.

На всичко отгоре, не може да се хване, в държави където е забранено използването на детектори. Цената в висока обаче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скъп и се вгражда , т.е го подаряваш на следаващия собственик. не знам как е sti който се предлага за америка, повече от 500 долара не ми се дават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак да го подаря, никой не ти пречи да си го извадиш, не е нещо сложно и да го монтираш на друга кола в бъдеще. sri-r plus в Хамериката е 1300 долара и не ти върши работа, понеже гпс картата е за там. 1300евро+ е в Европата. За по-малко пари, може да вземеш 9500ix, пак е с гпс+детектор. Минимална цена за този е 500+евро. Вариант е, някой втора ръка, от фиксираните, но си има рискове винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес записах две проби на passport 9500ix, срещу Multanova 6F, работещи на Ка band, които се срещат и в България, макар и рядко все още. Те са от радарите с ниска мощност на излъчване 0,2-0,5 mW и не се хващат с кобри и др от този клас, лично съм пробвал многократно кобра от най-скъпите и един униден, изобщо не се обаждат, дори след подминаването им.

Както фиксирани multanova с допълнение от камера, се използват и от мобилни автомобили с или без камери. На видеотата са най-лошите варианти, когато радарите са монтирани над пътя и в посока на движението. Ако са отстрани на пътя, се ловят по-лесно. Не ги хваща от далеч, но както казах, във всякакви други варианти, ги лови по-лесно. Когато радара пипка и казва Ka band, e когато реално го засича през детектора. Когато казва speed camara, е когато ги прихваща през ГПС, обикновено се доблират и двете.

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че снимат фронтално (поне аз така видях) или в гръб след като си отминал? Кобрата (не знам модела, но беше от най-скъпите преди 5 години) тези в информационните табели и монтираните до тях също ги хваща на Ka и К(но там има доста фалшиви сигнали). У нас патрулките ги хваща прилично далеч на Ku и Х. Стационарните на К, а най-новите почти не ги засича-може би на 20 метра. Та тук помага навигацията с вкарани предварително местоположения. Общо взето ако си на магистрала и караш разчитайки само на детектора не става. Гледам и при теб предупреждава общо взето близо. Та при по-висока скорост направо си цъкнат :-)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

На мен V1 си ми върши работа, особено като гледам цените на алтернативите :) Само че в градско спирам К-банда, защото ме подлудява. За щастие това става много лесно, с едно натискане на копчето. В София мобилните камери са на Х-банд, а стационарните, дето са на К се виждат от далече пък и всеки ги знае къде са. 

Между другото, аз досега мобилна камера на К или Ка-банд не съм видял, всичко е на Х.

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България има ли нещо да лови на Ка? Аз тотално го игнорирам , имам чувство че само евтини детектори хваща там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Дали някой с радар детектор наскоро е минавал покрай камерата до Метро-Плевен.

От известно време моят Eskort 9500 ix не сигнализира за тази камера.

Нито чрез базата данни на Eskort, нито я засича на "К" обхват.

Засича само вратите от Метро.

Даже спирах на 2 метра от нея- няма никак сигнал.

Дали са я премахнали или нещо ми дефектира радар детектора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че има кутия, не значи, че има "пълнеж" вътре в нея :) Другия вариант е да се е препълнила с "матрЯл" и да спира до неговото източване....

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...