Jump to content

Смяна на радиатора на парното, въпрос за климатика


mladen07

Recommended Posts

Колеги, дойде време да сменям радиатора на парното и мисля да го направя сам. Колата е Audi 80 B3 1.8s 90год. с климатик.

В Златния фонд има подробна тема със снимки, но не намерих нещо специално има ли с радиатора на климатика и разглобяването.

Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията се цепи на две , има щипки и сваляш само частта с радиаторчето на парното и клапите . От задната страна има две щипки , които много трудно се свалят и повечето колеги , както и аз ги прежалваме и после не се слагат , кутията се държи достатъчно здраво и без тях .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дойде време да сменям радиатора на парното и мисля да го направя сам. Колата е Audi 80 B3 1.8s 90год. с климатик.

В Златния фонд има подробна тема със снимки, но не намерих нещо специално има ли с радиатора на климатика и разглобяването.

Благодаря Ви предварително.

здравеи моята кола е б4 аз го смених на есен инямах никакви проблеми с радиатора на климатика тои е на отделна секция ако те интересува нещо по подробно питаи икасмет защото имаш поне половин ден работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да ти кажа 1 сервизче в Своге където не взима много скъпо за тази вид услуга на мойто Ауди А4 1.8 ми взе 35 лв. за радиаторче и 40-50 лв. за сваляне на табло + работа и горе доло към 70 80 лева ми излезна всичко без ядове и глупости момчето е много точно и работи перфектно и е много коректен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. За сервиз нямам пари.

А с какво да претапицирам клапите, четох другите теми за алуминиево фолио, ламарина, кожа и др.,

но само се обърках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ще те посъветва различно , затова си реши ти кой от вариантите да избереш . Аз моите ги тапицирах с изкуствена кожа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днеска забелязах, че е мокър мокета зад шофьорската седалка сигурно е атифриз от радиатора на парното,

но и багажника е малко мокър, въпроса ми е дали е от радиатора или е вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих този номер преди 2 седмици. Направо се вкарах в голям филм. След като сглобих колата, започна втори сезон на филма. Най-лошото е , че се счупи единия държач на жилото на едната клапа и сега не може да се управлява. И ето няколко съвета от мен:

1. Като закачаш жилата на клапите не ги усуквай много, за да не се счупят фиксаторите.

2. Преди да сглобиш средната конзола, пробвай дали се движат всички клапи свободно, защото кабелите може да притиснат жилата.

Тази седмица наново ще трябва да разглобявам, за да оправям последствията от първия ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...