Jump to content

Въпрос ... за Катализатора


Tqko

Recommended Posts

Колеги ... да си махна ли катализатора или да не я правя тази грешка .. кажете ми Плюсовете и минусите .... много се двоумя ... предварително благодаря ... колата е А4 1.9TDI 2001год. AJM мотора 116-те кончета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има адско много теми из форума по този въпрос.

Защо искаш да го махаш? Чек енджъна ли ти светна?

Мислиш, че колата ще литне? Искаш да допринасяш за замърсяването на атмосферата :D

Сега сериозно:

На стокова кола няма смисъл. Едно изчистване би свършило добра работа. Пълниш го с гореща вода и 20-30 пакетчета лимонена киселина. Държиш го така една вечер. По въздможност поддържаш температура 60-80 градуса (ти си решаваш как). Миеш и си готов. Една струйка би му дошла добре, да изкара всичките боклуци :zustimm:

Махането му би имало смисъл само ако ъпгрейдваш перформънса. Слагаш един даунпайп и :dance:

ПП ако под махане имаш в предвид елиминиране на питата и оставяне на кожуха, твърдо не. Празен кожух предизвиква завихряния => бекпрешър.

Редактирано от Nightmarez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко дни го махнах и сложих права тръба (реално е огъната де :) ) и съм доволен от резултата. Колата върви както когато я купих преди 4 години - с върха на газта, преди да го махна ми се налагаше да я нагазвам сериозно за да върви нормално. Звука малко се промени - чувам свистенето от турбото на 2ра и 3та доста отчетливо, ама пък ме кефи така. И отгоре на всичко скоро ще го джитна да си избия парите за премахването му и смяната на меката връзка. Един минус не виждам, а за околната среда ми е през к*ра.

Колата е А4 фейс AFN.

Редактирано от limona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата върви както когато я купих преди 4 години - с върха на газта

=> едно чистене върши същата работа на сток автомобил.

При ъпрейд потока е по-голям и тръбата е необходимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колеги ... двоумя се дали да не го изчистя и сложа наново .. или да не го подменя направо с тръбичка ... щом ефекта ще е еднакъв мисля че е добре да си седи там .. но не знам дали няма след 5 месеца пак да е дроп за чистене ... тогава пак ли наново ... незнам ... ще има ли промяна в горенето на колата ... или не ... мисля че няма чак такава зависимост ... но не знам ... затова питам :D и чух че изкупуват такива ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

след като някой е правил процедурата с лимонената киселина нека сподели(колко киселина се разтваря в колко вода,предложения с какво да се подържа 60-80 градуса) хвърляте думи в порстранството и всеки който не го е правил гледа мача с чудене? благодаря!айде със здраве :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един минус не виждам, а за околната среда ми е през к*ра.

Помислете малко и за нас бедните дишащи нещастници, които имат наглостта да ви дишат въздуха :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като някой е правил процедурата с лимонената киселина нека сподели(колко киселина се разтваря в колко вода,предложения с какво да се подържа 60-80 градуса) хвърляте думи в порстранството и всеки който не го е правил гледа мача с чудене? благодаря!айде със здраве :bia:

Тва явно е отправено към мен :D

Яко :hilezh:

Пълниш го с гореща вода и 20-30 пакетчета лимонена киселина. Държиш го така една вечер. По въздможност поддържаш температура 60-80 градуса (ти си решаваш как). Миеш и си готов. Една струйка би му дошла добре, да изкара всичките боклуци :zustimm:

Кое не разбра??

Колко лимонена киселина ли?! :hilezh:

20-30 пакетчета лимонена киселина

Количеството на водата ли? - Не знам катализатора колко вода събира, да бях го измерил :hilezh:

Как да поддържаш темперурата си е твоя работа... Ако искаш го печи с горелка на всеки 2 часа, ако искаш го сложи в голяма тенджера и го грей на котлона, ако искаш го сложи в казан и му запали огън... Аз лично го сложих в легейн и му сменях водата на 1-2 часа с гореща. Само му измисли тапи в двата края. Ламарини или квото измислиш.

А да не казвам търсачката, какви чудеса може да сътвори!

http://audibg.com/fo...dpost&p=1798995

И ако още гледаш мача с чудене, говори лошо за теб :hilezh:

Със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко дни го махнах и сложих права тръба (реално е огъната де :) ) и съм доволен от резултата. Колата върви както когато я купих преди 4 години - с върха на газта, преди да го махна ми се налагаше да я нагазвам сериозно за да върви нормално. Звука малко се промени - чувам свистенето от турбото на 2ра и 3та доста отчетливо, ама пък ме кефи така. И отгоре на всичко скоро ще го джитна да си избия парите за премахването му и смяната на меката връзка. Един минус не виждам, а за околната среда ми е през к*ра.

Колата е А4 фейс AFN.

Живял съм във Видин 2 години и не ме учудва стнанния ти начин на мислине. На нормално мислещите хора им пука за здравето на околната среда. Защото моето, твоето здраве и на нашите деца зависи от състоянието на Околната Среда. Щом ги слагат/катализаторите/, значи трябва да са там. Но,може би, твоята инжинерна мисъл превъзхожда тази на колегите ти /инжинери/ от Инголщат?!?

PS Извинявам се за оспамването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Ти сериозно ли си мислиш че има некво огромно значение че 1,100,1000 човека си махнат катализаторите за околната среда? Щот ако мислиш че автомобилната индустрия е главния виновник много се бъркаш. Не мисля че си заслужава покупката на нов катализатор, че е цифромания и ако не може да се изчисти, както четох из темите с лимонена киселина или просто идеята е на мотора да му стане малко по-лесно да издишва си има начин за махане на катализатора без последствия дори и с 2 ламбда сонди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...