Jump to content

Колко масло трябва да се сипе?


Recommended Posts

За Ауди А4 Б6 2002 година 1.9 дизел, 130 к.с. (с шест скорости) колко литра масло трябва да се сипе в двигателя?

На пръчката за маслото има "вдлъбната част", където има щриховано, после гладко и свършва "вдлъбнатината". Логиката ме води, че най-добре е да се поддържа нивото точно на края на щрихованото? Ако е над него и преди края на "вдлъбнатината" проблем ли е?

Благодаря за отговорите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добре смени колата това лапа масло като змей, :stupid:

Как реши, че гори масло, да не се бъркаш с 2.0 бензин 131 коня? Миналата година докарах от Германия ауди със същия мотор 1.9 TDI, 131 коня, само че 2004г. Обслужих го от-до в Юнитрейд-Дружба. Маслото смених с Castrol 5W30 SLX III Long Life. Преди 3 дни отново смених маслото на колата със същото, защото мина 1 година и съм навъртял 15000 км. през това време. За тези изминати километри в рамките на 1 година долях точно 1 литър масло допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в момента стои по средата на щрихованото и мисля, че това ще рече по-средата между мин и макс. Отделен въпрос е че често като вадя щеката всичко е омазано и въобще не мога да прочета до къде е маслото.

Редактирано от Volodka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Б5 долния краи на щитрихованото е МИН горния МАКС, порполагам че и при теб е така по начина по които го описваш, но да кажат по запознатите.

При мен в момента стои по средата на щрихованото и мисля, че това ще рече наполовина. Отделен въпрос е че често като вадя щеката всичко е омазано и въобще не мога да прочета до къде е маслото.

То за това масло се проверява на студен двугател при хоризонтално паркиран автомобил, вади се щеката бърше се и пак се вкарва и няма да ти е омазана тогава и ще можеш спокоино да си видиш докаде е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добре смени колата това лапа масло като змей, :stupid:

Най-добре гледай какво пишеш колега, щото като нищо ще вкараш някой в разход или най-малкото в грешен размисъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...иииииии да аз му,казах,но той не ми вярва неговия двг събира 3.6 л.,извинявам се ако съм обидил или объркал някого :flehan:

Ти ми каза, но информацията беше подложена на съмнение и проверена при втори източник. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ауди А4 Б6 2002 година 1.9 дизел, 130 к.с. (с шест скорости) колко литра масло трябва да се сипе в двигателя?

4,5 литра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента са сипани 4 литра и е на крайния максимум, ако се сложи още половин литър ще стане много "интересно"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...