Jump to content

Смяна на диоди на километража Ауди А3 8л


Recommended Posts

Всичко започна с разглобяване на таблото за да се отстранят някои неизправности.Като взех колата не и работеше километража{както стрелката така и общия},бях сигурен че е отварян поне Бьлгарските джамбази го правят.оказа се че проблема не е в километража а в датчици.Та тогава забелязах че липсват диоди SMD та от платката,post-63340-0-13835600-1338545729_thumb.j

Поставих на тези места диоди а другите диоди под цифрите на уредите смених с бели такива.post-63340-0-74400500-1338545922_thumb.j

Ето това е краиния резултат.

Редактирано от Guarana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти харесва това бяло си ти.Аз правих същата интервенция,но не успях да намеря диоди светещи в бледо син цвят,като оригинала и накрая си взех табло 2-ра ръка зарди тези диоди смотани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колега можеш ли да дадеш още малко снимков материал относно смяната на диодите? И аз мисля да ги сменям, но като отворих таблото се хванах за главата. Какви точно трябва да са диодите като характеристика.

Редактирано от rostislav89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно температурата на таблото! Колега аз така купих колата,ако някой е правил нещо за да се появи температурата там - незная какво е било

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега относно снимките в момента нямам възможност да ги кача,но утре след обяд ще го направя. Диодите ги разпоявах от тези диодните ленти който са със SMD диоди(едни малки бели).На пръв поглед са същите като тези на твоето табло.Нямат някакви по специфични х-ки само за ориентир в магазините тук е Русе се продават на броика или на лента (каквито са мойте) и цената за 3бр диоди от лентата е 0.55лв( 3бр защото така можело само да режат). Ако има нещо неясно питай! Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Колеги, дайте малко акъл как се свалят стрелките, че ме е страх да не ги счупа. Един от светодиодите премигва и много ме дразни.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...