Jump to content

Как да си сваля секретните болтове?


Recommended Posts

Привет колеги,

Темата е малко абсурдна, но от няколко дена изринах всичко и не успях да си намеря преходника за секретните болтове на колелата.

Някой има ли опит с това и къде да отида да ми ги свалят, без да се налага да се правят "извращения" с разпробиване, нова резба и т.н.?

П.П. Леко ми е спешно, тъй като утре привечер ще пътувам за Варна, а трябва да сменя едната гума преди това(виждат се конците на протектора).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

Темата е малко абсурдна, но от няколко дена изринах всичко и не успях да си намеря преходника за секретните болтове на колелата.

Някой има ли опит с това и къде да отида да ми ги свалят, без да се налага да се правят "извращения" с разпробиване, нова резба и т.н.?

П.П. Леко ми е спешно, тъй като утре привечер ще пътувам за Варна, а трябва да сменя едната гума преди това(виждат се конците на протектора).

мога да предложа проба за София с два вида секрети оригинални от Ауди, на един колега така му развихме секретите, на двама не успяхме, че бяха различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря на всички отзовали се :respekt:

Един приятел ме посъветва да отида в "Примекс"(нека не се счита за реклама, за първи път ги чувам и аз).

Преди малко им се обадих и им обясних какъв е казуса. Г-на по телефона много любезно ми обясни, че нямат случай в който, такива болтове да са им се "опънали". Според него, дори ако някой от многото шаблони не пасне, то ще разпробият болтовете, ще им навият нещо си и пак ще ги свалят.

Утре сутринта ще ходя до там, след като приключа ще споделя резултата за бъдещите поколения.

Редактирано от ithilieth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не стане, аз бях загубил моя секрет и след 3-4 проби на различни други стана пълен провал - щеше да стане с подобен секрет, но пустите ми ръчички бяха позатегнали много болтовете преди това <_< Бях бесен понеже карах с една прецакана гума и човека каза, че за 15мин ще ги свали със заварка без никакви щети. Ако смяташ че може да стане това без да повредиш джантата направо ги махай, така или иначе разните грубиянски методи с чук и длето са по-опасни дори.

Аз направих най-голямото търсене в инсторията - минах целия паркинг и склада с части, 5 часа без никакъв успех докато на следващия ден мой приятел само размести едни тревички около колата и го откри между две плочки :lol: Та така приключи моята мъка, иначе решението беше заварка и после нормални болтове, като преди заварката нищо не пречи да се пробва с каквито ключове има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за пореден път да кажа, понеже съм брал ядове със секрет веднъж и то толкова идиотски, че рязахме джанта... секрет винаги се стяга пръв от всички болтове и се стяга на ръка без много зор, защото стигне ли се до проблем с развиването яко стегнатия секрет е много вероятно културно да не може да бъде развит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не стане, аз бях загубил моя секрет и след 3-4 проби на различни други стана пълен провал - щеше да стане с подобен секрет, но пустите ми ръчички бяха позатегнали много болтовете преди това <_<

Секрет или само с пистолет, или леко на ръка. Изобщо пренатягането на болтовете е вредно. Направо полудявам някой като ми натегне болтовете все едно джантите никога повече няма да се свалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...