Jump to content

проблем с окачването с8


manolov55

Recommended Posts

здравейте колеги, днес като слязох в гаража предницата на колата беше почти опряла в земята. запалих я и се вдигна,от време на време ми светкаше една жълта лампа на таблото но се оправяше от само себе си, днес въпросната лампа започна ди мига заедно с една зелена и тн.т, като си вдигне нивото лампите угасват, до тук ок обаче като я загася и пада за около 10 мин. само предницата обаче отзад си седи напомпана, моля ако някой е имал такъв проблем да сподели за да не ме лъжат разни майстори а да съм подготвен за проблема все пак. благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам тая лампа в жълто ще светне скоро в червено което значи смяна на амортисьори поне така са ми казвали разни майстори ако някой е по наясно да каже но вероятно гумите на амортесьора са ти скъсани и испуска въздух оттам :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какви години/километри е тази кола?

Имаш изтичане на въздух, най-вероятно от амортесьорите.

Да не са я вдигали на крик без да ги блокират или да е паднала от крик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какви години/километри е тази кола?

Имаш изтичане на въздух, най-вероятно от амортесьорите.

Да не са я вдигали на крик без да ги блокират или да е паднала от крик?

оставих я на едни гумаджии да ми балансират задните джанти и от тогава започна да пада предницата. попитах ги дали са заключили амортесиорите, а те ме погледнаха все едно съм марсианец. вдигнали са я без да ги заключат. дали от това може да се е получило това падане на нивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от хората. Просто мишките ти са ти прегризали тръбичка към амортисьора

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах този проблем ама същия. Смених двете предни възглавници а и компресора щото изключваше по висока температура. Ако компресора е читав все още не я карай така щото със сигурност ще си замине и той. Сменяй ги. Цена в Ауди 2800 за брой. Има рециклаж за 600 лв. при връщане на старата с една година гаранция

оставих я на едни гумаджии да ми балансират задните джанти и от тогава започна да пада предницата. попитах ги дали са заключили амортесиорите, а те ме погледнаха все едно съм марсианец. вдигнали са я без да ги заключат. дали от това може да се е получило това падане на нивото.

И аз така се прекарах при смяна на гуми ама в сучая аз забравих да заключа окачването. Случая е аналогичен на моя. Има тема от мене преди месец прочети я

Редактирано от batOgi
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оставих я на едни гумаджии

Същия случай с кола на мой приятел преди 5-6 години.

Викаха, че не е от тях, но сервиза стана целия в зъби и сополи и си платиха амортесьорите.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказа се спукана възглавница, предна лява. рециклаж за 450 лв и всичко е 6. поздрави колеги.

А дали дават гаранция на направеното или може и след 100км да се спука възглавницата :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали дават гаранция на направеното или може и след 100км да се спука възглавницата :gruebel:

гаранцията е 1 година, и момчето което ги прави слага материал с който се правят възглавниците на джиповете, доста по-дебел и здрав. каза ми че това изкарва двойно повече от стандартните. а и преди това разпитах доста за него -читав е колеги мога да дам координати, ако някой се нуждае.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гаранцията е 1 година, и момчето което ги прави слага материал с който се правят възглавниците на джиповете, доста по-дебел и здрав. каза ми че това изкарва двойно повече от стандартните. а и преди това разпитах доста за него -читав е колеги мога да дам координати, ако някой се нуждае.

поздрави

Колега а по дебелата гума не променя ли возията преди един приятел си прави на S-класата с по дебела гума и почна да вози като каруца :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а по дебелата гума не променя ли возията преди един приятел си прави на S-класата с по дебела гума и почна да вози като каруца :gruebel:

по-дебелата гума няма нищо общо с возията, просто е по-здрава, показаха ми оригиналната възглавница и трябва да ти кажа че е малко по-дебела от наилонов плик, няма начин да не се спука след 4-5 години експлоатация максимум, а това което сложиха си е бая по-здраво поне на пръв поглед, по нататък ще видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте колеги, може ли да попитам как се заключват амортисьорите на А8 4.2 tdi 2009г. Колата е имам от няколко дни а все още не и разбирам нищо :( а като прочетох кво се случва с окачванията на колегите се изплаших :))) мерси предварително пичове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Влизаш Car/Setup --->Jacking mode =ON 

Така ги заключваш като преди това не е лошо да сложиш окачването на LIFT !

Това го правиш при вдигане на крик или подемник за да нямаш ядове :)

Поздрави !



Колега може ли да ми дадеш някакви координати на човека който ти е рециклирал възглавницата и от който ти лично си доволен ? Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

ето този пражи моите и ве4е 2ра нгодина ниама проблем не рециклираите компресорите за6тото ни6то не пражиат само вземата пари 0883312323

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Влизаш Car/Setup --->Jacking mode =ON 

Така ги заключваш като преди това не е лошо да сложиш окачването на LIFT !

Това го правиш при вдигане на крик или подемник за да нямаш ядове :)

Поздрави !

Колега може ли да ми дадеш някакви координати на човека който ти е рециклирал възглавницата и от който ти лично си доволен ? Мерси предварително :)

колега,да те попитам ако знаеш,моята кола неиска да активира Jacking mode когато колата е в режим lift,менюто става не активно в тази позиция.....иначе в положение automatic ми дава да я заключа......дали така може да стане беля?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
На 31.07.2012 г. at 23:14, manolov55 написа:

гаранцията е 1 година, и момчето което ги прави слага материал с който се правят възглавниците на джиповете, доста по-дебел и здрав. каза ми че това изкарва двойно повече от стандартните. а и преди това разпитах доста за него -читав е колеги мога да дам координати, ако някой се нуждае.

поздрави

Колега как разбра от къде е проблема (от скоро имам колата) и ако може координати на човек които  рециклира възглавниците? 

Благодаря!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/19/2015 at 11:37 AM, todor parakozov said:

колега,да те попитам ако знаеш,моята кола неиска да активира Jacking mode когато колата е в режим lift,менюто става не активно в тази позиция.....иначе в положение automatic ми дава да я заключа......дали така може да стане беля?

Благодаря предварително.

Запалена ли е когато се опитваш да го правиш? Иначе няма значение в каква позиция е окачването, важното е преди вдигането да е заключено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...