Jump to content

Потъна ми( не докрая) педала на съединителя


Pelala

Recommended Posts

Вчера(явно юни ми беше каръшки месец) ми потъна педала на съединителя - слезе по-надолу и още си работи , но не се връща догоре сам.

Освен това докато го оглеждах забелязах че има някакъв прекъсвач на него също както на педала на спирачката.Някой има ли идея за какво е и да се тревожа ли за педала на съединителя ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми се случи такова нещо,ама преди 3-4 години и не помня точно какво беше :hilezh:

Знам само,че смених част от съединителя/не целия/ и не струваше много,примерно някъде около 70лв./с труда/.

Но със сигурност си за майстор, иначе ще замине целия съединител,поне така ми казаха на мене тогава!

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A приплъзва ли като дадеш газ? Ако не, сигурно ти е заминала горната помпа на съединителя. Ако да, може би притискателния диск?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя не приплъзва и си работи перфектно.Просто педала слезе по-надолу и не се връща сам догоре, а седи до половината.

В интерес на истината така както е в момента даже е по-удобно за каране ,

не трябва да си повдигам крака нагоре когато от стойката в дясно го премествам в/у педала на съединителя . :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

To така си и стана миналия вторник в рамките на 10 мин просто си потъна до долу и там си и остана :)

Смених горната (на педала) помпа (33лв.)- съединителя работи още един ден и след това изби и долната ( на скоростната кутия - 210 лв) та трябваше да сменям и нея :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To така си и стана миналия вторник в рамките на 10 мин просто си потъна до долу и там си и остана  :respekt:

Смених  горната (на педала) помпа (33лв.)- съединителя работи още един ден и след това изби и долната ( на скоростната кутия - 210 лв) та трябваше да сменям и нея :D

Аз карам от време на време 1 опел корса(служебен).След потъването на съединителя сменихме жилото за 13 лв и всичко се оправи :dance:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

To така си и стана миналия вторник в рамките на 10 мин просто си потъна до долу и там си и остана :)

Смених горната (на педала) помпа (33лв.)- съединителя работи още един ден и след това изби и долната ( на скоростната кутия - 210 лв) та трябваше да сменям и нея :)

Колега извинявай но къде взе горната помпа, че оригиналната е 240 лв и ми се реве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
Колега извинявай но къде взе горната помпа, че оригиналната е 240 лв и ми се реве.

понеже скоро ремонтирах помпата на съединителя та да споделя опита си.

Както четах в форума това е доста често срещано при С5. Без да имам напъни за проф. титла при С5 смея да твърдя че пружината на помпата е пробламна и става въпрос за фабричен дефект. Просто е презакалена и се чупи тъй като е крехка, а не жилава. Мойта я извадих на счупена на 6 парчета. Всичко в цилиндъра беше ОК само пружината. Направих нова пружина от стуманена тел навита на тръба същия диаметър какъвто е оригиналната пруж. Слагам обезвъздуших и газ. Подробно има ремонта описан в форума. Ако някой се интересува да звъни на 0888150355 т.к. не влизам често във форума. Успех на всички закъсали. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Колега извинявай но къде взе горната помпа, че оригиналната е 240 лв и ми се реве.

Колега , недей да ревеш има заместител на марката TOPRAN, която струва около 60 до 80лв. Потърси при различни достачвчици и ще намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Вероятно помпата ти си заминава,виж за теч,да не останеш ококорен на път някой ден.

Подкрепям! Долна помпа на съединителя най-вероятно много скоро ще си замине.

Стои легнала върху скоростната кутия от страната на шофьора, там където се куплира с двигателя.

020757270.jpg

П.П. Ако няма теч по скоростната кутия и съединиятелят си работи нормално, то причината най-вероятно е горна помпа.

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...