Jump to content

Въпрос за пружините ?


dobatavision

Recommended Posts

Как може да се познае дали предните пружини са омекнали ?

И има ли значение като се поставя пружината коя страна да е от към главината и коя към тампона ?

Редактирано от dobatavision
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните са симетрични, няма проблем да ги обърнеш. На всички които съм виждал цветната маркировка е в долната част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се съмнявам пружините да омекнат толкова, че да се отрази на возията....виж амортисьорите са много важни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да се познае дали предните пружини са омекнали ?

И има ли значение като се поставя пружината коя страна да е от към главината и коя към тампона ?

100% са си изгубили предназначението си,знам го от опит.Моите ги смених преди една седмица,старите като ги свалихме като,ги удариш отгоре почват да пружинират 1 минута,а новите моментално успокояват.Аз си взех CS-14950209HD,това са усилени пружини.Предницата се вдигна и застана абсолютно равна,сьс задницата, а преди това предницата беше увиснала.Ефекта е невероятен,поради тази причина според мен скапват и амортесьорите по бьрзо,заради по големия демпфер.

С комплект амортесьори KONI,и нови пружини,колата стана като топка.Най накрая успях да реша проблема на тия наши предници,няма тропане,хлопане,абсолютно като нова е. :dance:

Друг плюс е че ми се подобри спирачния пьт поради еднаквия клиренс.

Редактирано от NAIS IDIOT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% са си изгубили предназначението си,знам го от опит.Моите ги смених преди една седмица,старите като ги свалихме като,ги удариш отгоре почват да пружинират 1 минута,а новите моментално успокояват.Аз си взех CS-14950209HD,това са усилени пружини.Предницата се вдигна и застана абсолютно равна,сьс задницата, а преди това предницата беше увиснала.Ефекта е невероятен,поради тази причина според мен скапват и амортесьорите по бьрзо,заради по големия демпфер.

С комплект амортесьори KONI,и нови пружини,колата стана като топка.Най накрая успях да реша проблема на тия наши предници,няма тропане,хлопане,абсолютно като нова е. :dance:

колко ти излезнаха, колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.coil-springs.de/katalog/index.html#/12/

Това е каталога,Германски са: от Ауто плюс с порьчка от тях защото те не са вносители на тези артикули,незапомних кой ги внася в БГ.Има ги в емкомплект 33.

Редактирано от NAIS IDIOT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по тьмните колони са усилените,по светлите са нормалните.Там са по години според мен ако има за теб усилени мисля че няма да сбьркаш но това си е твоя преценка,смени си ги дори и с нормални ще има значително подобрение и няма да си прецакаш амортесьорите.На някои модели няма усилени.За теб явно има само задни усилени странно.

Редактирано от NAIS IDIOT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...