Jump to content

Централно заключване (А3 8L)


blondeskiller

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Нещо и стана на колицата... 1 месец след като я взех почнаха и проблемите - смених амортисьори ( :( ) сега и централното сдаде багажа.. Разглобих го и извадих моторчето - издава звук все едно си работи (отключва/заключва) - но никакви други признаци - няма вакуум, няма нищо.. идеи от какво може да бъде? Или да ми препоръчате читав майстор за колата?

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравей, колега!

Аз имам същия проблем и при мене не работи централното. Мотора си работи и като го разглобих забелязах, че перката за вакуум е счупена и за това трябва да намеря комплекта с платката и моторчето, защото не вярвам да се продава на части. И при тебе сигурно проблема е един и същ или виж си маркучите дали не са спукани или да са излезли.

Редактирано от Ауди-А3-1.6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Намерете си модул от пасат 2 и му вземете моторчето.Понеже на пасата моторчето е с по-дебела графитна шайба и има по-дълъг живот и по-бързо прави вакуум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ауди А4 също е с по дебела графитна шайба. Също върши работа моторчето, но не и електрониката. Аз така ремонтирах след 1 час реконструкция понеже помпата донор която бях взел беше само с един отвор за вакум маркуч. Общо взето Старата електроника, старият корпус и старата пластмасова тръбичка която е Г-образна и има съчма в нея. Запояване на новото моторче и свързване на маркучите. Има и малко рязане. Обаче после всичко бачка като ново. И да както колегата Pe6o__ казва. По бързо прави вакум и по лесно заключва :) Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.. оказа се , че май не е оттам .. купих нова машинка за централното, с комфорт модул ...

колата заключва и отключва централно от копчето на шофьорската врата, но не иска да заключи с алармата (само отключва..) разкачих таблото и се оказа, че алармата дава 3 импулса за отключване и само 1 за заключване .. сега ще видя тоя дето ми я продаде и върза какво е насрал :)

идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройка може би ... :gruebel: Ако модула има джъмпери от там се бърника за настройката. Ама не знам какво сте слагали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги,

от един месец вече и аз съм с проблем в заключването и все не остава време да търся моторче. Днес го разглобих и открих, че графита е на парченца. Записал съм оригиналния номер на вакум помпата (8LO 862 257 "К") и обикалям по магазини да търся,обаче от там ми предлагат само с букви "P" и "А".

 

Въпроса ми е : може ли някой да ми обясни каква е разликата м/у двата модела или няма такава?

 

п.с. пък ако случайно някой му се намира за продан съм насреща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте колеги,

от един месец вече и аз съм с проблем в заключването и все не остава време да търся моторче. Днес го разглобих и открих, че графита е на парченца. Записал съм оригиналния номер на вакум помпата (8LO 862 257 "К") и обикалям по магазини да търся,обаче от там ми предлагат само с букви "P" и "А".

 

Въпроса ми е : може ли някой да ми обясни каква е разликата м/у двата модела или няма такава?

 

п.с. пък ако случайно някой му се намира за продан съм насреща

Колега, буквата означава какви екстри има самия модул, като например аларма с дистанционно заключване и тем подобни. Ето ти линк, където можеш да намериш информация за различните модули : http://www.digakom.com/katalog.php?TYP_SORT=A&KAT_SORT=A3

Поздрави! :)

 

P.S. Чак сега видях, че поста е от Юли :D

Редактирано от Kyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...