Jump to content

Турбо - проблем


radovalkanov

Recommended Posts

Здравейте,колеги искам да се посъветвам с вас относно моята турбина.Проблемът е че на моменти работи добре - колата дърпа както трябва,но на моменти изобщо не работи - няма мощност колата.Мисля си че ще иска почистване от саждите и преди 2г.го направи същия номер и се оправи с почистване на турбото,но все пак да видя и вашето мнение за този проблем.Да допълня,че маркучите са здрави и дебитомера е почистен.Благодаря ви за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ще питам тук, за да не отварям нова тема,

Имам същия проблем, турбината едвам се чува и ускорението е по- бавно... След няколко дена се оправи от само себе си(след като изхабих горивото до колкото е възможно), но сега пак глъхне турбината и спадна мощността.

Някакви съвети, преди да се вкарам във филма, в някой сервиз :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от само себе си едва ли се оправя,ако имаш кабел закачи и виж какво става с моторя и турбото,ако не се занимаваш утре съм цял ден в гаража:zustimm:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ваг кома не показва никакви грешки, клапана си е ок, дебитометъра също..., сега пак заработи след 5пъти старт и гасене :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Малко съм скептичен към тази манипулация...

Възможно ли дебитометъра да е проблема, при положение че не го засича диагностиката, сложих друг дебитометър за проба и вървеше както преди, след като върнах моя повървя прилично няколко дена и сега пак не надува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни горивния филтър,скоро имах подобна случка ,имаше доста водица в него,колата не вдигаше повече от 100 и то с голям зор.И аз се насочих към турбото ама се разминах само с филтъра.Скоро си махнах катализатора турбото се чува още по добре :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше такъв проблем преди години. Набира до 90-100 км/ч и изведнъж все едно ми закачат каруца отзад и спира да набира. Звукът на турбото също спираше да се чува.

Занесох я на дизелджиите от Бош Варна, смениха ми кабелите (маркучите) под капака, които са за турбото, почистиха някаква клапа, която се беше замърсила и от тогава 3 години да чукам на дърво си набира като младо конче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...