Jump to content

А3 - предната седалка се движи свободно по височина


Toledo

Recommended Posts

Нещо се прецака жилото май на шофьорската седалка. Седалката се вдига съвсем свободно и не може да се застопори в нормално положение. Мисля да проверя корите отстрани как се свалят и релсите долу, по които се плъзга самата седалка ... Някакви други идеи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж механизма долу има едни като зъбци дето се хваща седалката - при мен бяха изкривени и ефекта беше същия - имай предвид, че трябва много внимателно да се действа, щото лесно се чупи (въпреки че е желязо май)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Същия проблем го имах и аз.

По принцип седалката има два хода - напред и нагоре,

за да влизат по-дебели хора.

От долу има една пружина, която като се махне,

остава само хода напред и се застопорява без

проблеми. Сега съм така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Колеги и на мен ми се прецака шофьорската седалката. Пиша тук, за да не отварям нова тема.

Колата е а3 8л 2001, седалката се движи напред-назад(не може да се застопори). Ръчката се чувства доста по лека в сравнение с работещата. Жилото ли се е откачило? Как се закача, ако е то? Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Извинявам се предварително, че ползвам темата на колегата, ама аз имам подобен проблем, седалка ми мърда леко напред. При по-резки спирачки се премества леко напред има нещо като луфт... Някакви идеи как да се предотврати това, че е неприятно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пасажерската седалка започна да се движи свободно напред назад и дръжката се беше отпуснала. Оказа се че жилото заяжда напръсках го с wd-40 и се оправи вече 1 година няма проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...