Jump to content

Питане за температура


Zari6

Recommended Posts

Колеги, при каква температура се включват перките на радиатора и въобще в какъв температурен режим работи двигателя от подписа?Може ли уреда на таблото да лъже,защото при сменен датчик за температурата и термостат,перките се включват при 102 градуса и спират на сто,а термостата започва да отваря към 96 градуса.Утре пътувам и ще ви бъда страшно благодарен ако ми светнете каква е играта с тая температура.Някъде бях чул,че тези двигатели са по-топли.Вярно ли е това? :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Абсолютно нормално  :)

Значи като се върна ти пускам едно лично и :wall::bia:Опс май на връщане ще се минава прес Асеновград ;);)

Редактирано от Zari6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам,мойта в най-големите задръствания и пек,повече от 92-93 градуса не е вдигала!!

Понеже няма такива деления,ще го кажа иначе-1мм. след чертичката на 90-те градуса :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам,мойта в най-големите задръствания и пек,повече от 92-93 градуса не е вдигала!!

Понеже няма такива деления,ще го кажа иначе-1мм. след чертичката на 90-те градуса :wall:

Е радостта ми беше кратка.Сега май ще моля за инфо от дебелите учебници които аз нямам. ;);):):bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега температурите които си посочил са в границите на нормалното за този автомобил, така пише в техническото ръководство, но термостата трябва да отваря на 87 градуса

п.п. При моята Б4-ка при минаване на проход или каране в градски условия стрелката се движи от 90 градуса до първата бяла чертичка след 90-те, сменил съм радиатора с чисто нов, датчиците също карам само с антифриз и досега никакви проблеми, термостат също.

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, твърде вероятно е проблема да ти е в уреда в таблото.

Моят като се върже на компютър показва, че перките се включват на 92 градуса, а показанието на уреда на таблото ми е почти до първата бяла черта след 90-те (т.е. 100 градуса).

При нормално каране (т.е. близо до 90 реални) ми седи стрелката 1мм след 90-те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам,мойта в най-големите задръствания и пек,повече от 92-93 градуса не е вдигала!!

Понеже няма такива деления,ще го кажа иначе-1мм. след чертичката на 90-те градуса :hilezh:

Поведението на моята кола е апсЕлютно същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мойта перките се включват 2мм след 90те градуса... ама градско понякога отива до следващата бяла линия.. т.е 100. Никога не е отивала по нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги Аудисти , мойто А6 пък не е стигало до 90 градуса никога , макар че сега е лято и температурата на слънце е над 40, и никога не съм му чувал перките да охлаждат. Тва нормално ли е , че нещо се съмнявам. Колата ми е 2.0 литра 16 v

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при каква температура се включват перките на радиатора и въобще в какъв температурен режим работи двигателя от подписа?Може ли уреда на таблото да лъже,защото при сменен датчик за температурата и термостат,перките се включват при 102 градуса и спират на сто,а термостата започва да отваря към 96 градуса.Утре пътувам и ще ви бъда страшно благодарен ако ми светнете каква е играта с тая температура.Някъде бях чул,че тези двигатели са по-топли.Вярно ли е това? :D

Не се притеснявай всичко е в рамките на нормалното,а преката пуска ли се?Ако се пуска карай смело.

Здравейте колеги Аудисти , мойто А6 пък не е стигало до 90 градуса никога , макар че сега е лято и температурата на слънце е над 40, и никога не съм му чувал перките да охлаждат. Тва нормално ли е , че нещо се съмнявам. Колата ми е 2.0 литра 16 v

Искам да ти кажа че не е нормално чак ми е малко чудно на моето като се пусне на по висока степен чак ми падат още повече оборотите.А на климатик колко ти ги качва градусите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз също имам проблем с температурата или по-точно със стрелката на таблото...

Смених си и двата датчика за температурата (за таблото и за компютъра) и пак не ми показва нищо на таблото,стрелката си стои най-долу :hilezh: Ако някой може да ми помогне да пише... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...